Disney Plus – oferta, cena oraz najważniejsze informacje o nowej platformie streamingowej w Polsce

Po wielu miesiącach oczekiwania, a dokładnie 14 czerwca w Polsce zadebiutowała platforma Disney+. W końcu w jednym miejscu swoje ulubione filmy i seriale mają fani chociażby Gwiezdnych Wojen, Marvela, Disneya czy Pixara. Oferta wydaje się być ciekawa, a cenowo, w porównaniu do konkurencji, wygląda przystępnie. Jeśli szukacie podstawowych informacji o Disney Plus, zajrzyjcie do tekstu, gdzie znajdziecie wszystko to, co najważniejsze.

Co to jest Disney Plus?

Disney+ to platforma VOD, która w swojej bibliotece agreguje głównie treści od Disneya, Pixara, Marvela, National Geographic oraz ze świata Star Wars. W Disney+ dostępnych jest ponad 500 filmów i około 80 produkcji Disney+ Originals, a biblioteka z każdym tygodniem będzie się powiększać. Serwis działa na tej samej zasadzie, co konkurencyjne Netflix czy HBO Max.
disney plus logo

Cena Disney+

Od dnia, w którym Disney+ wystartowało w Polsce, dostępne są dwa pakiety:

  • miesięczny za 28,99 zł,
  • roczny za 289,90 zł.

Przedpremierowo dostępna była oferta powitalna, która pozwalała kupić Disney+ taniej. Serwis nie oferuje bezpłatnego okresu próbnego.

Alternatywnie Disney+ może być dostępny w ramach abonamentu telewizyjnego, co oferuje np. Polsat.

Metody płatności za Disney+

Miesięczną lub roczną subskrypcję Disney+ da się opłacić za pomocą:

  • kart kredytowych Visa, MasterCard lub Amex,
  • systemu PayPal.

Disney Plus – oferta. Jakie filmy i seriale obejrzeć?

Oferta Disney+ skierowana jest szczególnie dla fanów filmów i seriali od Disneya, Marvela, Pixara, National Geographic, ze świata Star Wars oraz produkcji 20th Century Studions, FX czy Searchlight. Użytkownicy Disney Plus mogą więc oglądać najgłośniejsze tytuły, które do tej pory trudno było znaleźć w Polsce. Są to między innymi: The Mandalorian, Obi-Wan Kenobi, Moon Knight, Loki, Doktor Strange i wiele innych.

Szczegółowo o filmach i serialach dostępnych na Disney Plus pisaliśmy w artykułach:

disney plus marki

Dzielenie konta na Disney+

Konto w Disney+ może być zarejestrowane na jedną osobę, ale umożliwia dodanie łącznie siedmiu profili. W ramach kontroli rodzicielskiej serwis pozwala na stworzenie profilów dla dzieci, na których pojawią się tylko treści dla najmłodszych. Ponadto każdy profil może być zabezpieczony czterocyfrowym PIN-em.

Disney Plus pozwala również na wykorzystanie funkcji GroupWatch lub SharePlay, a więc oglądania treści wspólnie z rodziną lub znajomymi poprzez synchronizowanie transmisji. Oczywiście wszyscy użytkownicy takiego streama muszą mieć wykupioną subskrypcję w Disney+.

Jakość wideo i dźwięku w Disney Plus

Disney+ obsługuje wideo w maksymalnej rozdzielczości 4K. Ponadto obraz może być wspierany przez HDR10, Dolby Vision lub IMAX Enhanced. Na karcie danego filmu lub serialu możecie podejrzeć, jakie formaty są dostępne. Platforma domyślnie wybiera najlepszą jakość, którą jest w stanie obsłużyć urządzenie.

Szczegółowo o filmach i serialach w 4K na Disney+ pisaliśmy w artykule: Disney+ w 4K. Co można oglądać w rozdzielczości Ultra HD na Disney Plus?

Urządzenia obsługiwane przez Disney+

Disney+ dostępny jest na szereg urządzeń, w tym:

  • komputery i laptopy z systemem Windows 10 lub 11,
  • urządzenia mobilne z systemem Android, iOS lub iPadOS,
  • tablety Amazon Fire,
  • telewizory z systemami AndroidTV, WebOS (LG), Tizen (Samsung) oraz smart Hisense i Panasonic,
  • konsole i przystawki – Amazon Fire TV, Apple TV, Chromecast, PlayStation, Xbox.
disney plus filmy i seriale

Czy warto kupić Disney Plus?

Tak naprawdę odpowiedź zależy od tego, czy komuś zależy na treściach, które Disney+ ma na wyłączność. Niełatwo znaleźć na innych platformach VOD filmy i seriale ze świata Star Wars czy pod banderą Marvela, Disneya albo Pixara. Jeśli więc chcecie zawiesić oko na takich produkcjach, z pewnością spędzicie z Disney+ wiele przyjemnych godzin.

Za platformą przemawia również cena, a już szczególnie jeśli przeliczyć ją na maksymalną liczbę profili. Gdyby wykorzystać maksimum dostępnych użytkowników, miesięczną opłatę 28,99 zł można podzielić na 7 osób. I trudno szukać podobnej oferty wśród konkurencji.

Zajrzyj także do strefy RTV, gdzie znajdziesz najważniejsze informacje ze świata audio oraz telewizorów.