Najpopularniejsze aplikacje 2021. Sprawdź najczęściej pobierane programy na smartfon

Wszyscy kochamy smartfony i (jak zwykle) w minionym roku spędziliśmy mnóstwo czasu nad ich ekranami. Korzystaliśmy przy tym z aplikacji, które skutecznie pomagają wykorzystać ich pełną funkcjonalność. Sprawdźmy zatem, które z aplikacji na telefon cieszyły się największą popularnością w 2021 roku.

Najczęściej pobierane aplikacje w 2021 roku

  1. TikTok

  2. Instagram

  3. Facebook

  4. WhatsApp

  5. Telegram

  6. Snapchat

  7. Zoom

  8. Messenger

  9. CapCut

  10. Spotify

Przeczytaj cały artykuł i dowiedz się więcej. 

Aplikacje na smartfon

Programy napisane pod smartfony mają jedno proste zadanie, które polega na poszerzeniu wachlarzu ich możliwości. Najczęściej, ich głównym celem jest wykorzystanie tych funkcjonalności w codziennym życiu.

To właśnie dlatego wśród najpopularniejszych aplikacji na telefon znajdziemy programy, które mają za zadanie uporządkować nasze codzienne obowiązki, pomagać w realizacji planów i zamierzeń, czy pełnić funkcję informacyjną, a nawet rozrywkową.

Sprawdź koniecznie:

📱 Najlepsze aplikacje do zamawiania jedzenia

📱 Najlepsze aplikacje do matematyki. TOP 5 programów na smartfon, z którymi nauka staje się przyjemnością

📱 Najlepsze aplikacje do kupowania biletów na smartfon. Płać wygodniej za parkowanie, komunikację miejską, pociągi i wiele innych

📱 Koniec z wymówkami. Poznaj aplikacje, które przypomną Ci o piciu wody

📱 TOP 5 darmowych aplikacji na smartfon, które rozkręcą każdą imprezę

Najczęściej pobierane aplikacje w 2021 roku

Amerykańska firma analityczna Apptopia opublikowała na swoim blogu spis najczęściej pobieranych programów na smartfony – w Stanach Zjednoczonych oraz na świecie. Wynika z niego, że ludzie na całym globie najchętniej sięgali kolejno po: TikToka, Instagrama i Facebooka.

najchętniej pobierane aplikacje 2021
fot. Apptopia

Co jednak ciekawe, w samym USA podium ukształtowało się nieco inaczej. Tutaj, większą popularność, niż Facebook zyskał Snapchat, który zamyka podium. Natomiast portal Marka Zuckenberga uplasował się wśród Amerykanów dopiero na 7. miejscu – co może potwierdzać obserwowany od jakiegoś czasu trend odchodzenia od niego na rzecz innych platform.

Bez zaskoczeń? 

Większość z aplikacji, pojawiających się w zestawieniu najpopularniejszych programów na smartfon na świecie to pozycje, które od kilku lat systematycznie powtarzają się w tego typu rankingach.

W tym miejscu warto wspomnieć, że TikTok jako stosunkowo „świeża” apka jest już trendem, który obiegł cały świat i bez względu na to, gdzie się znajdziemy, będzie on najbardziej lubianą i rozpoznawalną aplikacją. 

Równie spektakularne jest to, że aplikacje spod szyldu Meta (dawniej Facebook) stanowią aż 4 z 10 wyszczególnionych pozycji, co potwierdza ich silną pozycję na rynku. 

Na uwagę zasługuje także fakt, że program CapCut do edycji wideo, zajął mocne 8. miejsce, wyprzedzając tym samym m.in. tak dużą platformę jak Spotify.

Aplikacje zakupowe, rozrywkowe i inne 

Oprócz najpopularniejszych aplikacji, Apptopia pokusiła się także o inne kategorie w zakresie aplikacji – w kontekście świata i jego poszczególnych regionów. Najciekawsze z nich znajdziecie poniżej.

Najczęściej pobierane aplikacje zakupowe 2021 – świat

aplikacje zakupowe 2021
fot. Apptopia

Najczęściej pobierane aplikacje rozrywkowe 2021

fot. Apptopia

Najczęściej pobierane aplikacje społecznościowe 2021

aplikacje społecznościowe 2021
fot. Apptopia
Źródło: blog.apptopia.com, mashable.com