Najlepsze aplikacje ciążowe. Sprawdź polecane programy na smartfon dla kobiet w ciąży

Już za dziewięć miesięcy zostaniesz mamą? Dwie kreski z reguły nie kłamią. Zanim jednak zaczniesz szykować wyprawkę dla maluszka, zainstaluj na swoim smartfonie jedną z polecanych aplikacji ciążowych, która pomoże śledzić Ci przebieg rozwoju dziecka już od pierwszych chwil po poczęciu. Sprawdź ranking najlepszych aplikacji ciążowych i wybierz wariant odpowiedni dla swoich potrzeb.

Którą aplikację ciążową wybrać w 2022 roku?

  1. Ciąża+
  2. Preglife
  3. Asystent ciąży
  4. HiMommy
  5. Happy Baby - ciąża i narodziny

Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj cały artykuł. 

ciąża aplikacja

Aplikacja ciążowa – dlaczego warto ją mieć?

Chcesz prawidłowo przygotować się do porodu? Marzy Ci się, aby być na bieżąco z informacjami, jak rozwija się Twoje maleństwo? A może w kontrze do buzujących hormonów pragniesz, aby wszystkie najważniejsze informacje o ciąży mieć poukładane w jednym miejscu? Jeśli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedziałaś twierdząco, to dedykowana przyszłym mamom aplikacja ciążowa na telefon zdecydowanie jest czymś dla Ciebie. Dlaczego?

Ciążowe aplikacje dla przyszłych mam są cenione przez użytkowniczki, bo dostarczają cały wachlarz najważniejszych informacji o ciąży. Dotyczą one zazwyczaj m.in. rozwoju dziecka czy procesów i zmian, zachodzących w ciele matki w trakcie ciąży. Co więcej, większość z programów na smartfon dla ciężarnych pań przewiduje dodawanie własnych notatek, np. na temat wagi dziecka na kolejnych etapach rozwoju, tworząc przy tym kompleksowy „pamiętnik” okresu prenatalnego. Takie aplikacje to również cenne źródło wiedzy – pełno w nich wskazówek i ciekawostek, które można poznawać z każdym dniem oczekiwania na maleństwo.

Ale to nie wszystko. Z tego typu aplikacji skorzystają nie tylko kobiety w ciąży. Większość z nich oferuje opcje przydatne również świeżo upieczonym mamom, które zdążyły już powitać na świecie swoje dziecko. Jednym słowem są to programy na smartfon, które sprawdzą się zarówno w trakcie trwania ciąży, jak i tuż po niej.

Koniecznie przeczytaj też:

👶 Wyprawka dla noworodka: co kupić, zanim urodzi się dziecko?

ciąża aplikacja

Ranking TOP 5: najlepsze aplikacje ciążowe 

Ciąża+

Pierwsza propozycja to jedna z najczęściej wybieranych i najbardziej docenianych przez użytkowniczki aplikacji ciążowych.  Program Ciąża+ stanowi bogatą bazę wiedzy na temat codziennych zmian zachodzących w organizmie mamy i dziecka, odpowiedniej diety, czy zalecanej aktywności fizycznej na każdym etapie ciąży. Znajdziemy w niej też takie ciekawostki, jak np. licznik kopnięć czy skurczów.

Ciąża+ to aplikacja dla przyszłych mam, która pozwala też na zapisywanie własnych obserwacji. Dzięki niej, kobieta może stworzyć wyprawkę dla maluszka, rejestrować jego wagę po każdym kolejnym badaniu, a nawet zainspirować się do wyboru imienia. I to wszystko w jednym miejscu.

Na dodatkową uwagę zasługuje też fakt, że wymieniona aplikacja ciążowa podaje informacje w bardzo wygodnej, przystępnej i łatwo przyswajalnej dla użytkowniczki formie – w postaci grafik i adekwatnych do rozwoju malucha wizualizacji. 

Ciąża+ jest dostępna w sklepach Google Play oraz AppStore

fot. AppStore

Preglife

Kolejna propozycja w naszym zestawieniu to znana nie tylko w Polsce, ale i na świecie aplikacja dla kobiet w ciąży Preglife. Co ważne, jest to jeden z tych programów, który zawiera zarówno narzędzia i informacje dla przyszłych mam, jak i te, dotyczące najmłodszych dzieci – nawet do 2 lat od urodzenia.

Dedykowany ciężarnym program na smartfony zapewnia im wiedzę, niezbędną na każdym etapie oczekiwania na maluszka, a co za tym idzie daje poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Za pomocą aplikacji Preglife użytkowniczki mogą m.in. monitorować rozwój dziecka, prowadząc przy tym skrupulatny kalendarz ciąży i kalkulator parametrów maluszka. 

Ponadto, zarówno przyszłe, jak i świeżo upieczone mamy, mogą skorzystać z udostępnionych tu poradników. Są one dostępne w formie artykułów, wizualizacji, a nawet filmów instruktarzowych. Aplikacja umożliwia także prowadzenie dzienniczka, do którego w każdej chwili można dodawać zdjęcia i własne przemyślenia.

Preglife ściągniecie ze sklepów: Google Play oraz AppStore

preglife aplikacja dla kobiet w ciąży
fot. Google Play

Asystent ciąży 

Trzecie miejsce zajmuje Asystent ciąży. Wymieniona aplikacja dla przyszłych mam jest zupełnie darmowa i bardzo prosta w obsłudze. Posiada też przyjazny dla oka layout. 

Program na smartfon dla ciężarnych kobiet w prosty sposób przeprowadza użytkowniczki przez swoje opcje. A trzeba przyznać, że oferuje ich naprawdę wiele. Te najbardziej przydatne to m.in. opis charakterystycznych zmian zachodzących w ciele matki i życiu maluszka – tydzień po tygodniu. Znajdziemy tu również dopasowane do niego sugestie lifestyle’owe.

Dodatkowo, podobnie do poprzedniej propozycji, tu także możemy skorzystać z kalkulatora ciąży. Asystent ciąży zapewnia również np. imiennik czy dzienniczek ciśnienia. 

Opcją godną uwagi jest też możliwość stworzenia listy wyprawkowej, a przy tym skorzystania z podpowiedzi w tym zakresie i najlepszych rekomendacji produktowych i promocji.

Aplikację Asystent ciąży pobierzesz w sklepach: Google Play oraz AppStore

fot. Google Play

HiMommy

Nasza następna propozycja to HiMommy – aplikacja na smartfon, która ma za zadanie w prosty i bezpieczny sposób, dzień po dniu, przeprowadzić przyszłą mamę przez okres ciąży. Pomagają w tym codziennie powiadomienia i wzruszające sygnały przekazane w formie komunikatów od dzidziusia.

Co więcej, program na smartfon HiMommy oferuje mnóstwo narzędzi, które sprawiają, że okres ciąży staje się spokojnym, pełnowartościowym i komfortowym dla matki oraz dziecka czasem. 

Znajdziemy tu m.in. regularne informacje o aktualnym rozwoju malucha, wskazówki dotyczące diety i nawyków zalecanych mamie podczas każdego etapu ciąży, a także całe mnóstwo inspiracji do tego, jak przygotować się na przyjście nowego członka rodziny na świat.

Za pośrednictwem tego programu dla kobiet w ciąży, przyszła mama może też zapisywać skurcze i zdjęcia, np. brzuszka, a także dodawać informacje o tym, jak czuła się w konkretnych momentach ciąży – tak, aby potem wrócić do tych pięknych chwil w dowolnym momencie, np. już po urodzeniu szkraba.

HiMommy pobierzesz w sklepie Google Play oraz AppStore

fot. Google Play

Happy Baby – ciąża i narodziny

Ostatnia aplikacja to nic innego jak codzienny dzienniczek – zarówno okresu ciąży, jak i pierwszych dni po narodzeniu malucha. Pozwalają na to dwa tryby jej działania – tryb ciąża i tryb dziecko. 

Tryb ciąża w Happy Baby – ciąża i narodziny jest pewnego rodzaju kompendium wiedzy, z którego przyszła mama dowie się konkretnych informacji, dotyczących rozwoju maluszka. Przedstawiono je m.in. w formie opisów i wizualizacji 3D. 

Co więcej, za pomocą tego programu na smartfon, kobieta w stanie błogosławionym ma możliwość odkrycia ciekawostek, związanych z rozwojem ciąży tydzień po tygodniu. Kalkulator ciąży, lista zakupów do wyprawki z podziałem na kategorie, planer wizyt lekarskich – to tylko kilka z kolejnych atutów tej niezwykle przydatnej aplikacji.

Z kolei tryb dziecko w aplikacji Happy Baby stanowi pomoc już po przyjściu niemowlaka na świat. Znajdziemy w nim m.in. dziennik karmienia, licznik snu dziecka i praktyczne wskazówki dla świeżo upieczonych rodziców. 

Happy Baby – ciąża i narodziny pobierzesz w sklepach: Google Play oraz AppStore.  

Interesuje Cię ta tematyka? Koniecznie przeczytaj też:

👶 Wyprawka porodowa: co zabrać do szpitala dla mamy i noworodka?

👶Wyprawka dla niemowlaka z Fisher-Price

Źródło: Google Play, AppStore, opracowanie własne