Najlepsze aplikacje do zamawiania jedzenia

Aby przedstawić Wam najlepsze aplikacje do zamawiania jedzenia, trzeba trochę jedzenia zamówić. Ale to poświęcenie, na które jestem gotów. I tak oto przed Wami zestawienie najlepszych aplikacji, w których zamówicie jedzenie. Szybko i bezproblemowo. Są też apki zero waste. Czas rozpocząć kulinarną przygodę.

Zamawiać jedzenie, czy iść do restauracji osobiście?

Chodzenie do restauracji jest fajne. Kto nie lubi niech rzuci kamieniem. Albo komentarzem. Wypad do dobrej knajpy z bliskimi może być nie tylko mile spędzoną chwilą, ale okazją do nowych kulinarnych doznań.

Ale czy nowych kulinarnych doznań nie można przeżyć zamawiając jedzenie przez Internet?  Oczywiście, że można. Wystarczy zamówić potrawę, której nie znamy. Dzisiaj nawet te egzotyczne restauracje bardzo chętnie dołączają do aplikacji i stron umożliwiających skorzystanie z ich usług, ponieważ to otwiera drzwi do nowego podejścia do klientów.

Gastronomia i pandemia

Gastronomia niezwykle ucierpiała podczas lockdownu. Wiemy to z mediów i historii naszych znajomych. Może sami doświadczyliście jednej z tych historii? Brak możliwości wejścia do lokalu zmusił restauratorów do spojrzenia łaskawszym okiem na aplikacje do zamawiania jedzenia. Brak klientów w restauracjach to z jednej strony brak możliwości wypadu i spędzenia chwili w miłym otoczeniu. Z drugiej strony brak przychodów. Znaleziono więc kompromis. Aplikacje do zamawiania jedzenia. Restauracyjny posiłek zjedzony w miłym towarzystwie i stałe przychody dla biznesu. Strzał w 10.

Czym cechuje się dobra aplikacja do zamawiania jedzenia?

Dobra aplikacja do zamawiania jedzenia:

 • Jest intuicyjna
 • Pozwala w prosty sposób wybrać interesujące nas restauracje
 • Udostępnia możliwość oceniania restauracji
 • W łatwy sposób pozwala skontaktować się z restauracją
 • Nie utrudnia złożenia reklamacji w przypadku źle zrealizowanej usługi
aplikacje do zamawiania jedzenia

Aplikacje zero waste

Rynek aplikacji zero waste wciąż jest młody i cały czas się rozwija. Niestety rozwija się powoli, bo społeczeństwo, czyli my, nie jesteśmy należycie uświadamiani ani informowani o tym, co możemy zrobić, by ukrócić marnowanie żywności. Porady typu kupuj tyle ile potrzebujesz już dawno przestały działać, a żywność, która psuje się w różnym czasie zupełnie nam zadania nie ułatwia. Tutaj przychodzimy z pomocą i podpowiadamy, jak przechowywać jedzenie, by zachowało swoją świeżość na dłużej.

W życiu zgodnie z zasadą zero waste pomogą nam również aplikacje, które umożliwiają nam zamówienie jedzenia, które zostało przygotowane, ale nie zostało sprzedane. W poniższym zestawieniu również zawarliśmy takie aplikacje. Są to Foodsi oraz Too Good To Go.

Jakie są różnice między zwykłą aplikacją do zamawiania jedzenia, a zero waste?

Przede wszystkim, aplikacje zero waste nie dają możliwości odbioru zamówionego jedzenia w domu. Można przez aplikację dokonać zakupu, ale jego odbiór odbywa się jedynie osobiście w lokalu.

Ponadto nie wiemy co kupujemy. Restauracje nie udostępniają zawartości zamówienia. Nazywa się to zamówieniem niespodzianką. Za zdecydowanie niższą cenę możemy kupić posiłek w restauracji, wyroby cukiernicze i piekarnicze, czy nawet zakupy spożywcze, ale nigdy do końca nie wiemy co znajduje się w środku naszego zamówienia. Dreszczyk emocji gratis.

Jakie są najlepsze aplikacje do zamawiania jedzenia?

W śród najlepszych aplikacji znalazły się:

 • Pyszne
 • Glovo
 • Uber eats
 • Bolt Food
 • Foodsi
 • Too Good To Go

Top aplikacje, przez które zamówimy jedzenie – lista

Pyszne – najpopularniejsza aplikacja

To raczej wszystkim znana aplikacja do zamawiania jedzenia. A nawet jeżeli nie aplikacja, to strona. Te działają podobnie i kierują się powszechnym schematem, które powielają kolejne aplikacje. Do wyboru mamy multum restauracji z możliwością podziału na rodzaj kuchni, oceny użytkowników i ceny. Możemy ocenić dostawę i przyrządzone jedzenie. Sama aplikacja pozostawia dowolność w określaniu cen restauracjom, więc dostawy wahają się od darmowych, do tych za 15 zł. Minimalne ceny zamówień również są różne. Z Reguły od 25 zł wzwyż. Pomarańczową kolorystykę da się polubić, chociaż wszechobecny pomarańczowy kolor może z czasem irytować.

Sposoby płatności są różne. Można płacić gotówką, kartą lub przez Internet. Jest możliwość zbierania punktów i brania udziału w akcjach promocyjnych. To solidna i intuicyjna aplikacja. Jeżeli dopiero rozpoczynamy zamawianie jedzenia przez Internet, to jest dobry start.

pyszne aplikacja

Aplikacja Glovo – nowy PizzaPortal

Gdzie jest PizzaPortal? Tu jest. A dokładniej mówiąc, został sprzedany firmie Glovo, która podbija kolejne kraje. I nic w tym dziwnego. Jest to wiarygodna aplikacja, która umożliwia zamówienie artykułów spożywczych ze sklepów, leków z apteki, a nawet jedzenia z restauracji. To właśnie dzięki temu, że wszystko jest w jednym miejscu, Glovo cieszy się rosnącą popularnością.

Tutaj znów mamy do czynienia z wszechobecnym żółtym kolorem. Miejscami jest on bardziej denerwujący niż pomarańczowy w aplikacji Pyszne, ale jeżeli ktoś nie zwraca na to uwagi, to świetnie – nie będzie to denerwujący problem. Aplikacja intuicyjnie daje nam możliwość wyboru, czy chcemy zamówić jedzenie czy coś innego. Tutaj również możemy wyszukiwać restauracji po rodzajach kuchni, możemy śledzić swoje zamówienie i wystawiać opinie.

Aplikacja jednak wyraźnie gorzej radzi sobie z komunikacją między klientem, a restauracją. Klienci wystawiający opinie na Google Play najczęściej uskarżają się na problemy ze zwrotem pieniędzy oraz wadliwą geolokalizację.

glovo aplikacja

Uber Eats – nie tylko do przewozu osób

Walka z taksówkarzami trwa. Uber Eats to odpowiedź Ubera na potrzeby rynku gastronomicznego. Zamówimy tutaj jedzenie nie tylko z lokalnych restauracji, ale i franczyzobiorców, np. McDonald’s. Pomimo, że taką usługę posiada również Pyszne, to właśnie z tego zasłynął Uber Eats.

Wielką zaletą tej aplikacji jest bardzo sympatyczna kolorystyka – zwłaszcza na tle krzykliwej konkurencji. Wygląd aplikacji jest podobny do pozostałych, z tym że mamy dostęp do rodzajów potraw ubranych w kafelki i trochę inny interfejs filtrów. Na wielki plus opcja pozostaw pod drzwiami, która umożliwia ograniczenie kontaktu z dostawcami do zera. Dołączając do tego możliwość płatności przez Internet – naprawdę możemy czuć się bezpieczni.

uber eats aplikacja

Bolt Food – nowy konkurent Uber Eats

Walka z taksówkarzami trwa… O chwila, gdzieś to już słyszałem. Niemniej, Bolt Food to również twór firmy transportowej. Ta aplikacja cechuje się wszystkim tym, czym powinna dobra aplikacja do zamawiania jedzenia. Jest prosta w obsłudze i intuicyjna. To chyba najbardziej minimalistyczna aplikacja ze wszystkich w tym zestawieniu. W aplikacji wyszczególnione są promocje i zniżki, więc łatwiej jest je wyszukiwać

Bolt to mniejsza firma niż Uber, a Bolt Food dopiero raczkuje. Z tego względu najczęściej skargi użytkowników dotyczą braku dostawców. Restauracja posiłek przyrządzi, ale kto go dostarczy? Pozostaje mieć nadzieję, że rosnąca popularność tej aplikacji przyczyni się do wzrostu liczby dostawców. Jak się przyczynić do popularności aplikacji? Zainstalować i zamawiać.

bolt food aplikacja

Foodsi – nie wyrzucaj jedzenia, kup je taniej

To pierwsza aplikacja zero waste w tym zestawieniu. Jest przejrzysta i miła dla oka. Łatwo tutaj wybierzemy restaurację, z której chcemy uratować jedzenie i dowiemy się, w jakich godzinach lokal wydaje paczki. Możemy też dodawać lokale do ulubionych, by jeszcze szybciej rezerwować dla siebie paczki niespodzianki – a te rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

Lokalizacja jest dokładna i pokazuje wszystkie dostępne lokale w wyznaczonej odległości. Niestety Foodsi jest aplikacją stosunkowo nieznaną, więc ofert też jest mniej. W połączeniu ze stopniowo rosnącą świadomością idei zero waste, niestety w foodsi czasem po prostu brakuje ofert i nie ma z czego wybierać.

foodsi aplikacja

Too Good To Go – zero waste w najpopularniejszym wydaniu

Ta aplikacja jest już szerzej znana w kręgach zero waste i jest też w niej więcej ofert. Łatwiej dostać tu coś ciekawego niż w jej poprzedniczce. Niestety aplikacja jest mało intuicyjna i trzeba się jej nauczyć. Minusem jest również powrót na samą górę strony po otwarciu jakiejś oferty. Kiedy zjedziemy na dół, otworzymy ofertę, a później ją zamkniemy, aplikacja znów przeniesie nas na samą górę listy.

Niestety nie da wybrać się tutaj dokładnej lokalizacji. Można jedynie wybrać miasto i jego okolice. To może denerwować wygodnisiów, ale można się do tego przyzwyczaić. Poza tym, jak w Foodsi, mamy określone godziny odbioru, możemy dodawać lokale do ulubionych i tez nie wiemy, co dzisiaj się w paczce trafi.

too good to go aplikacja

Najlepsze aplikacje do zamawiania jedzenia – podsumowanie

Powyższa lista jest zbiorem najlepszych aplikacji do zamawiania jedzenia, ale nie listą wszystkich możliwości. Tych jest więcej, a będzie ich jeszcze większa ilość, ponieważ trend ten nieustannie rośnie. Dla nas, konsumentów – to dobrze. Rywalizacja na tym rynku pozytywnie wpłynie na jakość usług. Jednakże, co za dużo to nie zdrowo, bo z kogo usług korzystać? Warto testować i przekonać się samemu.

Pozwólmy też przekonać się do zamawiania jedzenia w myśl zero waste. To nie tylko przyczyni się do zmniejszenia wyrzuconej ilości jedzenia, ale skutecznie pozwoli nam zaoszczędzić trochę pieniędzy.

W naszym zestawieniu znajdziecie:

 • Pyszne
 • Glovo
 • Uber eats
 • Bolt Food
 • Foodsi
 • Too Good To Go

Myśl zero waste to nic innego jak dbałość o jedzenie. Aby nie wyrzucać gotowych, przygotowanych przez lokal posiłków do śmieci, można kupić je taniej.

Jeść można jak się chce. Czasem warto bliskich zaprosić do siebie, czasem fajnie jest wyjść z nimi do lokalu. Jeżeli czujemy obawy przed wyjściem do lokalu, śmiało korzystajmy z aplikacji. Są bezpieczne i wygodne.