Nie wiesz, o co chodzi z TikTokiem? Sprawdź jakie są najpopularniejsze konta na TikToku

W 2018 roku TikTok stał się najczęściej pobieraną aplikacją w USA. Od tej pory uznawany jest za najszybciej rozwijającą się sieć społecznościową. Najpopularniejsi TikTokerzy mają wiele milionów obserwatorów i w oczach swoich nastoletnich fanów osiągają status prawdziwych gwiazd. Sprawdźcie, co to jest TikTok i jak przedstawia się ranking najbardziej znanych TikTokerów na świecie.

Co to jest TikTok?

TikTok ma ponad 1,5 miliarda pobrań, a jego popularność i znaczenie w mediach społecznościowych oraz Internecie wciąż rośnie. TikTok to platforma społecznościowa do tworzenia, udostępniania i odkrywania krótkich filmów. Aplikacja jest wykorzystywana przede wszystkim przez młodych ludzi do wyrażania siebie poprzez śpiew, taniec, komedię i synchronizację ust, a także umożliwia użytkownikom tworzenie filmów i udostępnianie ich w całej społeczności.

Dlaczego nastolatki tak lubią TikToka?

Od początku istnienia mediów społecznościowych (w szczególności YouTube’a) filmy z synchronizacją ruchu ust okazały się popularną formą treści tworzonych przez nastoletnich użytkowników. Popularność programów telewizyjnych, takich jak  Lip Sync Battle, również pomogła zwiększyć zainteresowanie tego typu rozrywką.

Nastolatki na TikToku lubią także rywalizować w różnych wyzwaniach, które można wprowadzić za pomocą popularnych hashtagów w aplikacji. 

Sprawdź:

Aplikacja posiada bardzo oddaną, młodą społeczność użytkowników. Tworzenie i udostępnianie własnych treści to teraz duża część tego, jak nastolatki spędzają czas w Internecie. Dzięki TikTokowi młodzi ludzie odchodzą od bycia tylko widzami, stając się twórcami treści. Ta aplikacja może być naprawdę kreatywnym i zabawnym sposobem dla nastolatków na wyrażanie siebie i tworzenie własnych treści społecznościowych.

tiktok logo

Jak to działa?

Podobnie jak większość innych aplikacji i mediów społecznościowych, użytkownicy mogą obserwować innych użytkowników, polubić i komentować ich filmy. Przed zrobieniem własnego filmiku mogą najpierw wybrać piosenkę, którą chcą wykorzystać, a następnie nagrać siebie do jej dźwięków. Alternatywnie, użytkownicy mogą najpierw nagrać swój film, a następnie wybrać piosenkę. 

Aplikacja ma wiele sposobów, aby uatrakcyjnić filmy, na przykład istnieją opcje nagrywania w zwolnionym tempie, poklatkowym, przewijania do przodu, filtry, efekty, a nawet odtwarzanie utworu do tyłu itp. Gdy użytkownicy będą zadowoleni ze swojego nagrania, mogą publikować je wśród swoich obserwujących i udostępniać je na przykład w innych sieciach społecznościowych. Istnieje również bardzo popularna i lubiana możliwość stworzenia duetu, która pozwala połączyć się z innym użytkownikiem i razem z nim wykonać np. jakiś taniec.

Najpopularniejsi TikTokerzy

Kto ma najwięcej obserwujących na TikToku? Sprawdziliśmy dane jednej z najpopularniejszych aplikacji na świecie, aby dowiedzieć się, kto trafił do galerii sław TikToka. Te gwiazdy i gwiazdeczki mają miliony obserwujących, zdobywając sławę, dzięki krótkim klipom wideo z synchronizacją ust z dźwiękami, popisując się tańcami i tworząc komediowe skecze, które są udostępniane tysiące razy. 

W listopadzie 2020 roku 16-letnia Charli D’Amelio została pierwszą gwiazdą TikToka, która osiągnęła ponad 100 milionów obserwujących, a wszystkie najlepsze gwiazdy aplikacji mają dziesiątki milionów obserwujących. 

Jeśli chcesz zrozumieć, czym jest TikTok, obejrzenie najpopularniejszych profili jest dobrym wyjściem. Oto obecnie najpopularniejsze konta na TikToku.

12. Michael Le – 49,6 mln

Michael Le, na TikToku znany pod nazwą justmaiko, jest amerykańskim tancerzem, choreografem i od kilku lat także osobowością mediów społecznościowych. Pochodzący z Florydy tancerz po raz pierwszy zaczął publikować filmy w 2016 roku, kiedy TikTok nazywał się jeszcze Musical.ly. 

Michael na TikToku jest najbardziej znany ze swoich filmów o tańcu, filmów z synchronizacją ust i samouczków tanecznych. Ponadto jest zapalonym blogerem i fotografem, a także dokumentuje swoje życie. Najczęstszymi współpracownikami Michaela są jego bracia i siostra, którzy często pojawiają się w jego filmach. Podczas swojej TikTokowej kariery, współpracował już m.in.  z Jasonem Derulo, z którym wykonał wiele tańców, które stały się potem viralami.

Tancerz stał się jedną z najczęściej obserwowanych męskich osobowości TikToka.  Nakręcił jeden z najczęściej oglądanych filmów na platformie, w którym tańczy do utworu „Hips Don’t Lie” Shakiry na ruchomych schodach. 

@justmaiko

this is officially my favorite trend😳😂 @javierr @justjonathan14

♬ Hips Don’t Lie – Miguel González

11. Jason Derulo – 51 mln

Jeśli potrafisz odczytać imię Jasona Derulo bez śpiewania, zasługujesz na medal. Piosenkarz i osobowość w mediach społecznościowych zajmuje 11. miejsce, dzięki swojej popularności jako muzyka, ale także dzięki współpracy z wieloma wpływowymi osobami z tej listy. 

10. Loren Gray – 54,3 mln

Loren Gray Beech to amerykańska piosenkarka i osobowość w mediach społecznościowych. 18-latka zyskała rozgłos na TikToku w wieku 15 lat – i jest obecnie jednym z najchętniej obserwowanych twórców na platformie. Błyskawiczna kariera Gray na TikTok-u pozwoliła jej przenieść się do Los Angeles, aby kontynuować swoją karierę muzyczną. 

W 2018 roku młodziutka piosenkarka podpisała kontrakt z Virgin Records i Capitol Records. Jednymi z jej najbardziej popularnych piosenek to „Kick You Out”, „Queen”, „Anti-Everything” z Lost Kings, „Options” i „Cake”. Współpracowała z największymi artystami, takimi jak The Chainsmokers i Jason Derulo, którzy pomogli jej zdobyć miejsce w świecie muzycznych influencerów. W grudniu Loren wprowadziła na rynek swoją markę biżuterii „&always”.

@lorengray

i’m actually dying from this dance i’ll do it better later LMAO dc: @laurjacksonn

♬ doja x calabria – bryce

9. Spencer Polanco Knight – 55 mln

Spencer Polanco Knight, znany również jako Spencer X, to amerykańska gwiazda TikToka, muzyk, osobowość mediów społecznościowych i beatboxer. To właśnie umiejętność zapewniania ludziom rozrywki przez beatbox przyniosła mu największą liczbę obserwujących w Internecie i sprawiła, że otrzymał etykietę „TikTok royal”. Filmy Spencera o beatboxingu na jego koncie @spencerx przyniosły mu już 53,4 miliona obserwujących i uczyniły go jednym z najlepiej zarabiających osób na TikTok-u. W przeszłości współpracował z takimi artystami, jak Sean Kingston i Alicia Keys.

@spencerx

Evolution of beatbox 🗣🎶🎶 @jeffxtingz @justmaiko

♬ original sound – Spencer X

8. Dixie D’Amelio – 56,3 mln

Swoją karierę w mediach społecznościowych Dixie zawdzięcza popularnej, młodszej siostrze. Poza TikTokiem Dixie zrobiła karierę także w branży muzycznej. Nagrała takie przeboje jak „Be Happy” i „One Whole Day”. „Be Happy” w chwili pisania tego tekstu zgromadził prawie 107 milionów wyświetleń, a gdy pojawił się na YouTubie, stał się najpopularniejszym  filmem na tej platformie.


7. TikTok – 59,2 mln

Na tej liście nie mogło oczywiście zabraknąć samego TikToka, który także ma swoje oficjalne konto. Publikowane są tam różne filmiki inspiracyjne ze śpiewem, tańcem, makijażem i tematami edukacyjnymi. Często zapraszane są tam także gwiazdy, jak w poniższym filmiku przygotowanym z okazji Euro.

@tiktok

Don't miss @edsheeran performing at the TikTok UEFA Euro 2020 LIVE Show at 1 PM PT/ 4 PM ET on June 25. ##EdTikTokLIVE

♬ original sound – TikTok

6. Will Smith – 64,3 mln

Will Smith, znany aktor i artysta hip-hopowy, zaprezentował światu swoje liczne, nieodkryte dotąd talenty na  TikToku. Jego filmy stały się interesujące dla wielu użytkowników, ponieważ często nawiązują do jego kariery filmowej i są tworzone jako odcinki z fabułą i postaciami. To on jako jeden z pierwszych udowodnił, że TikTok to nie tylko platforma dla najmłodszych widzów i że oprócz odtwarzania układów tanecznych i poruszania ustami, ale także do kreatywnych nagrań atrakcyjnych wizualnie.

Oprócz TikToka Will Smith od dawna jest aktywny także na YouTubie, gdzie występuję także ze swoją rodziną. Oprócz tego oczywiście wciąż rozwija swoją karierę aktorską, a także od czasu do czasu pojawia się w piosenkach innych artystów z branży hip-hopowej.

@willsmith

When we say FOR LIFE we mean it. Bad Boys came out 26 years ago today! @martinlawrence

♬ I’m Just a Kid – Simple Plan

5. Zach King – 66,6 mln

„Magik mediów społecznościowych”, czyli iluzjonista Zach (@zachking) przeniósł swoją sławę z Vine na scenę TikToka w 2016 roku, czyli jeszcze zanim aplikacja stała się wielkim hitem. Pochodzący z Los Angeles influencer w 2013 roku został zwycięzcą konkursu YouTube NextUp  Creators Contest, a w 2015 roku wraz z żoną rywalizował w The Amazing Race

Jednym z jego najczęściej oglądanych filmów jest złudzenie optyczne, które ukazywało jego jazdę na miotle, która w rzeczywistości była lustrem. Trzeba uczciwie przyznać, że jego filmiki to kawał naprawdę dobrej rozrywki. Jeśli jeszcze nie znaliście jego konta, albo nie możecie znaleźć na TikToku niczego interesującego, konto magicznego Zacha może Was zainteresować.

@zachking

I’d like you to meet my new best friend….Mop Dog. ##magic ##pets ##dogs

♬ original sound – Zach King

4. Addison Rae – 85,9 mln

Konto Addison @addisonre śledzi już 82 mln osób. Ta popularność pomogła jej uczynić ją najlepiej zarabiającą gwiazdą TikToka i przyjaciółką Kardashianek. Swoją popularność zdobyła głównie na filmikach tanecznych. 

Addison Rae zaczęła tańczyć w wieku 6 lat, a swoje konto TikToku otworzyła w lipcu 2019 r. Już w październiku miała milion obserwujących, a w grudniu tego samego roku stała się częścią grupy TikTok The Hype House. Amerykańska tancerka i influencerka zgromadziła już 5,2 miliarda polubień i jest drugą najczęściej obserwowaną osobowością na platformie. Współpracuje z takimi markami jak American Eagle, wydała własny podcast i uruchomiła linię kosmetyków.

3. Bella Poarch – 86,4 mln

Bella Poarch to 24-latka pochodząca z Filipin. Dołączyła do platformy w kwietniu 2020 r. i w ciągu zaledwie kilku miesięcy wspięła się na szczyty pierwszej dziesiątki TikToka dzięki stworzeniu filmów, które szybko trafiały na listę najczęściej oglądanych filmów na platformie w historii. 

Przede wszystkim sławę przyniosły jej twórcze wykorzystanie filtra Time Warp i umiejętności synchronizacji ust. Jej popularność w TikTok doprowadziła do współpracy ze sławnymi gwiazdami, takimi jak James Charles i Tyga. Niedawno Bella opublikowała na Youtubie debiutancki singiel „Build A Bitch”, który stał się największym debiutem w historii platformy.

@bellapoarch

This ain’t Build a B*tch💅🏻💕

♬ Build a B*tch – Bella Poarch

2. Khabane lame – 124 mln

Khabane Lame to świeżak na liście najpopularniejszych kont, a do tego od razu wskoczył tak wysoko. Jego historia jest naprawdę fascynująca. W marcu 2020 r., w pierwszych dniach pandemii koronawirusa, Khabane Lame, młody pracownik fabryki w przemysłowym mieście Chivasso na północy Włoch, stracił pracę. Wrócił wtedy do mieszkania swojej rodziny i pomimo nalegań swojego senegalskiego ojca, by szukał innej posady, każdego dnia spędzał godziny na publikowaniu filmów na TikToku pod imieniem Khaby Lame.

Korzystając z funkcji duetu wykorzystał popularność viralowych i często absurdalnie skomplikowanych filmów o hackowaniu życia polegających np. na rozcinaniu banana nożem, albo używaniu dziwnych urządzeń do zakładania skarpet. Odpowiadał na nie prostymi rozwiązaniami i… charakterystyczną miną. „To moja twarz i wyraz twarzy rozśmieszają ludzi” – powiedział Lame.

@khaby.lame

From Idol to Uncle it’s just a moment, This apple is for you🤣@alessandrodelpiero Da Idolo a Zio è un attimo, questa mela è per te. ##LearnFromKhabi

♬ suono originale – Khabane lame

1. Charli D’Amelio – 131,9 mln

Szesnastoletnia Charli jest najczęściej obserwowaną osobą na TikToku, z aż 117 milionami obserwujących. Zyskała sławę na tej platformie pod koniec 2019 roku, dzięki swoim filmom tanecznym. Jest pierwszą osobą w historii, która uzyskała ponad 50 milionów i ponad 100 milionów obserwujących na TikTok-u. 

Jej konto @charlidamelio w marcu 2020 roku zastąpiło Loren Grey na pierwszym miejscu i od tamtej pory pozostaje na szczycie. Zanim założyła konto na TikToku, tańczyła zawodowo przez 10 lat, a teraz ma na swoim koncie już mi.n. swój podcast, książkę i kolekcję lakierów do paznokci.

Poza TikTokową karierą Charli podjęła się innych zajęć, takich jak użyczenie głosu w filmach animowanych, stworzenie spersonalizowanego zamówienia na drinka w Dunkin i planuje zagrać w programie Hulu wraz ze swoją rodziną.