Najlepsze aplikacje do kupowania biletów na smartfon. Płać wygodniej za parkowanie, komunikację miejską, pociągi i wiele innych

Wszyscy cenimy sobie szybkie i wygodne kupowanie biletów – no bo przyznajmy, jeśli można coś zrobić łatwiej, to czemu z tego nie skorzystać? Jednym ze sprawdzonych sposobów w tym zakresie jest aplikacja biletowa, którą wraz ze smartfonem mamy zawsze przy sobie. Sprawdź zestawienie najlepszych aplikacji do kupowania biletów, wybierz wariant dla siebie i usprawnij sobie podróżowanie.

Czym jest aplikacja do kupowania biletów?

Polska pokochała aplikacje biletowe, które pozwalają na kupienie konkretnych biletów z poziomu smartfona. To właśnie dzięki nim możemy ominąć długie kolejki do kas, porzucić poszukiwania parkomatowych budek i zapomnieć o odliczaniu konkretnej kwoty, która później skrupulatnie weryfikowana jest przez „panią w okienku”.

Do skorzystania z tej formy płatności za bilety zachęca też prosty, przyjazny i bardzo intuicyjny layout poszczególnych programów, które potrafią przeprowadzić użytkownika przez pełną gamę swoich dobrodziejstw dosłownie „krok po kroku”.

Ich niekwestionowanym plusem jest również fakt, że nie da się zgubić biletu – mamy go we własnym smartfonie, więc nie musimy obawiać się kontroli i mandatu za nieokazanie ważnego biletu. No chyba, że zgubimy smartfon – ale to już inna historia.

Koniecznie przeczytaj też:

kobieta bilet autobus smartfon

Jakie bilety kupimy w aplikacjach?

W aplikacjach do kupowania biletów znajdziemy z reguły bilety parkingowe, które ułatwią intensywną egzystencję w każdym większym mieście. Dodatkowo większość programów na smartfony oferuje też możliwość opłacenia biletów komunikacji miejskiej, podmiejskiej, a nawet dalekobieżnej – np. biletów pociągowych.

Warto też zaznaczyć, że część aplikacji do kupowania biletów na smartfon dedykowana jest konkretnym regionom, a inne działają na terenie całej Polski. Te drugie są najbardziej uniwersalne i będą działać w większości miast, do których się wybierzemy. Pamiętajmy też, że niektóre aplikacje na smartfon pozwalają nie tylko na kupowanie biletów, ale i inne transakcje, co można traktować jako ich dodatkowy atut. 

Polecane aplikacje do kupowania biletów

SkyCash

Na samym szczycie listy znalazła się jedna z najpopularniejszych aplikacji do kupowania biletów na telefon – SkyCash. Mowa o mobilnym centrum zarządzania opłatami, którego największą zaletą jest wszechstronność.

Za pomocą tej aplikacji kupimy bilety komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Dodatkowo, nie tylko opłacimy parking w ponad 290 polskich miastach, ale także przejazdy przez autostrady, bilety autokarowe, kolejowe, a nawet wejściówki do kina. 

Za niewielką opłatą, dzięki SkyCash  możemy też w prosty sposób uregulować bieżące rachunki, przelewy bezpośrednie na konkretny numer telefonu lub np. szybko doładować konto telefoniczne GSM.   

SkyCash pobierzemy w Sklepie Play, AppStore i AppGallery.

moBILET

Kolejna propozycja w tym zestawieniu to aplikacja moBILET. Mowa o programie na smartfony, który obejmuje ponad 100 polskich miast.  Kupimy w nim bilety miejskie, parkingowe oraz bilety kolejowe na wyznaczonych w swoich ustawieniach trasach.

Dużym plusem jest fakt, że moBILET oferuje też szeroki wachlarz płatności, w tym m.in. portmonetkę, kartę, BLIKa lub rozliczenie w rachunku za telefon. Co ważne, zapłata następuje za faktycznie wykorzystany – np. podczas parkowania – czas. W każdym momencie mamy też dostęp do historii opłat, możemy przedłużyć ważność biletu i w dosłownie kilka chwil cieszyć się opłaconym biletem oraz „spokojną” głową.

Aplikację możemy pobrać ze Sklepu PlayAppStore i AppGallery.

mPay

Następną aplikacją do kupowania biletów, którą warto wziąć pod uwagę jest mPay. Jeśli chodzi o jej zasadę działania, jest ona bardzo podobna do wspomnianego już  SkyCash. Jednym słowem mPay to rozbudowana aplikacja na smartfon, umożliwiająca nie tylko opłacenie miejsc parkingowych i biletów na przejazdy rozmaitymi środkami transportu, ale również zarządzania codziennymi wydatkami – w tym wejściówkami i opłatami dotyczącymi sportu czy rozrywki. 

mPay pobierzesz w Sklepie Play, AppStore, AppGallery

mpay aplikacja do opłat

zBiletem 

Bilet okresowy we własnym smartfonie? Teraz to możliwe. Kolejna aplikacja do kupowania biletów na smartfon przeznaczona jest dla osób poruszających się komunikacją miejską. 

Aplikacja zBiletem obsługuje wybrane polskie miasta i pozwala na zakup biletów okresowych oraz jednorazowych na konkretne przejazdy czasowe i określone linie autobusowe. Zapewnia tym samym wygodniejsze podróżowanie transportem publicznym. 

Co prawda, obecnie obsługuje jedynie kilka miejscowości, ale warto o niej wspomnieć przez wzgląd na wygodę, jaką niesie za sobą w kontekście osób regularnie korzystających z komunikacji miejskiej. 

zBiletem pobierzemy w Sklepie Play oraz AppStore

Jakdojade

Podobnie do poprzedniczki aplikacja Jakdojade pozwala na zakup biletów miejskich – czasowych i okresowych. Obecnie obsługuje jedynie 8 regionów, ale jej twórcy podkreślają, że zamierzają stale poszerzać swoją ofertę. O Jakdojade warto wspomnieć głównie przez to, że w jednym miejscu kondensuje zarówno wskazówki dotyczące poruszania się po mieście, jak i bilety, które po zakupie można okazać przy kontroli z poziomu własnego smartfona – bez obaw o zgubienie. 

Jakdojade pobierzesz w Sklepie Play oraz AppStore.

Jaki smartfon wybrać?

Aplikacja aplikacją, ale jeśli do tej pory nie masz solidnego smartfona, na nic Ci się ona nie przyda. Sprawdź nasze zestawienie najlepszych smartfonów i wybierz model najlepszy dla siebie:

Zobacz też:


Sięgnij po wszystkie smartfony dostępne w sklepie x-kom 

Źródło tekstu i grafik: AppStore, Google Play, opracowanie własne