Najlepsze aplikacje do selfie. Poznaj programy, z którymi robienie idealnych autoportretów jest łatwe i przyjemne

Nie ma się co oszukiwać – żyjemy w świecie zdominowanym przez social media i wszędobylskie zdjęcia typu selfie. Proste, z pozoru banalne do wykonania autoportrety, krążące po sieci, to w rzeczywistości efekt wielu mniej lub bardziej udanych prób uchwycenia idealnego dla naszej prezencji kadru. Okazuje się jednak, że nie trzeba się męczyć. Z pomocą przychodzą aplikacje do selfie. Poznaj nasze TOP 5 najlepszych programów do obróbki autoportretów.

Polecane aplikacje do selfie

  1. AirBrush
  2. Snapseed
  3. Toolwiz Photos – Pro Editor
  4. You Cam Perfect
  5. Reface: Zmiana twarzy z fotki

Przeczytaj cały artykuł i dowiedz się więcej. 

Jak zrobić idealne selfie?

To pytanie zadał sobie chyba każdy, kto choć raz chciał zrobić sobie zdjęcie przednim aparatem w smartfonie. Na perfekcyjne selfie składa się wiele czynników. Dobre oświetlenie, adekwatny sprzęt, czy odpowiednie ustawienie i technika – to tylko kilka z nich.

Pamiętajmy też, że zdjęcia typu selfie to nie zawsze autoportret wyłącznie jednej osoby. Równie często mogą dotyczyć grupy, która postanawia w ten sposób zrobić sobie np. pamiątkę z wyjazdu.

Więcej o tym, jak zrobić idealne selfie, przeczytacie w artykule:

selfie kobiety

Aplikacje do robienia i obróbki selfie

Z biegiem czasu na rynku pojawiło się mnóstwo aplikacji, które w swoim założeniu mają pomagać w tworzeniu idealnych selfie. Niektóre z nich są bardzo przydatne i oferują opcje, które pomagają nie tylko w uchwyceniu idealnych kadrów, ale również umożliwiają ich późniejszą postprodukcję, np. poprzez edycje tła czy dodawania atrakcyjnych filtrów. Efekty bywają naprawdę oszałamiające.

W tym miejscu zaznaczę jednak, że warto pamiętać, aby nie przesadzać z korzystaniem z ich dobrodziejstw. Prowadzi to do uzyskania efektu sztuczności – zupełnie odwrotnego od założonego. Czasem nawet sprawia, że mamy wrażenie, iż na zdjęciu znajdują się zupełnie inne osoby. 

Powiedzmy sobie jasno: nadmierna ilość filtrów i zbyt daleko posunięte przeróbki zdjęć nie już „cool i trendy”. Wierzcie mi na słowo. Nie żebym popadała w skrajności, bo uważam, że wszystko jest dla ludzi. Ale proszę, zachowajmy przy tym jednak zdrowy rozsądek i adekwatne proporcje.

Przeczytaj też:

najlepsze aplikacje do selfie

TOP 5: najlepsze aplikacje do selfie

Poniżej znajdziecie aplikacje do selfie, które wybrałam subiektywnie. Niosą one za sobą szeroką gamę możliwości do zabawy z autoportretami. Mam nadzieje, że każdy wybierze z nich coś dla siebie. Dajcie znać, jak efekty!

AirBrush

Mowa o jednej aplikacji, która kondensuje w sobie naprawdę szerokie spectrum możliwości. Za jej pomocą możemy zarówno tworzyć nowe fotografie, jak i edytować te, które mamy już zapisane na smartfonie. 

AirBrush daje możliwość podrasowania wyglądu, np. poprzez wybielenie zębów czy usunięcie niedoskonałości na twarzy – możemy to zrobić ręcznie, albo skorzystać z automatycznego „upiększania”. Co więcej, niniejsza aplikacja do selfie pozwala także na zabawę światłem na zdjęciu – rzecz szczególnie przydatna, kiedy podczas jego robienia warunki oświetleniowe były niekorzystne. 

Dodatkowo program oferuje mnóstwo filtrów i nakładek, z których każdy wybierze coś dla siebie. Jego obsługa jest niezwykle intuicyjna. Warto spróbować!

Aplikacja AirBrush jest dostępna w Google Play, AppStore i AppGallery.

airbrush aplikacja do selfie

Snapseed

Kolejna propozycja to opracowana przez Google aplikacja Snapseed, która zdobyła uznanie dzięki przyjaznemu interfejsowi i stosunkowo dużej ilości opcji, jakie oferuje. W jej zasobach znajdziemy mnóstwo filtrów – niemal 30 różnych rodzajów.

Ponadto przynosi ona opcję manualnego zmieniania poszczególnych aspektów zdjęcia, w tym np. światła, plam, rozmyć. Jednym słowem dokładnie to, co potrzebne jest do odpowiedniego retuszu nawet najbardziej wymagającej fotografii. Również tej nie będącej autoportretem.

Co więcej, po jej zainstalowaniu, przywita nas samouczek, zawierający wskazówki dotyczące używania Snapseed oraz uniwersalne porady na temat fotografii.

Aplikację Snapseed pobierzemy w sklepach: Google Play i AppStore.

snapseed aplikacja do selfie

Toolwiz Photos – Pro Editor

Ta aplikacja nie jest dla wszystkich. Działa bowiem wyłącznie na sprzęcie z systemem Android. Nie mogłam jednak pominąć jej w zestawieniu najlepszych apek do selfie, ponieważ w sieci uchodzi za jedną z najlepszych w swojej kategorii.

W praktyce wygląda to tak, że Toolwiz Photos – Pro Editor pozwala uwolnić drzemiące w nas pokłady kreatywności i przenieść je na zrobione zdjęcie. Nie jest zwykłym programem do retuszu zdjęć, a raczej narzędziem do ich artystycznego ozdobienia. Pomaga w tym cała masa tematycznych filtrów i charakterystyczne nakładki, a następnie inteligentne algorytmy, które z powodzeniem dopasowują je do każdej fotografii.

Skorzystaj z potencjału Toolwiz Photos – Pro Editor i przekonaj się, że jesteś w stanie stworzyć małe dzieło sztuki.

Toolwiz Photos – Pro Editor pobierzesz w sklepie Google Play.

You Cam Perfect

Następna propozycja w zestawieniu najlepszych aplikacji do selfie dedykowana jest głównie do właśnie tego typu zdjęć. You Cam Perfect to przyjazny, prosty w obsłudze program, który w dosłownie kilka chwil pozwala podrasować wygląd osoby znajdującej się na zdjęciu. Zmieniać możemy tu wszystko – od ogólnych cech wyglądu, po najmniejsze detale – warto jednak pamiętać, aby nie przesadzać, bo może dojść do sytuacji, gdy nie poznamy sami siebie. Program jako nieliczny posiada też opcję usuwania zbędnych elementów ze zdjęcia.

Ponadto niniejsza apka do selfie oferuje także mnóstwo tematycznych motywów, filtrów,  obrazków i ramek, które możemy umieścić w kadrze dodając tym samym fotografii unikalnego charakteru.

You Cam Perfect ściągniecie ze sklepów: Google Play i AppStore.

you cam perfect aplikacja do selfie

Reface: Zmiana twarzy z fotki

Ostatnia aplikacja zdecydowanie rożni się od poprzednich i jest raczej zachętą do potraktowania selfie z przymrużeniem oka. Mowa o Reface: Zmiana twarzy z fotki, która jest bardziej animatorem, działającym na bazie faceswap i pozwalającym na umieszczanie swojej twarzy w gotowych materiałach foto i video, np. z bajek, filmów czy kultowych książek. W mgnieniu oka możesz stać się swoim ulubionym aktorem, albo zmienić się w ukochaną w dzieciństwie postać z bajki.

Wszystko zależy od Twojej wyobraźni, bo aplikacja do selfie Reface oddaje pokaźne zasoby do realizacji swoich pomysłów. A może chcesz kogoś rozweselić? Wyślij mu śmiesznego gif’a lub video ze swoim przerobionym zdjęciem, a na pewno się uśmiechnie. Z Reface zrobienie takiego materiału jest łatwiejsze niż może Ci się wydawać.

Reface: Zmiana twarzy z fotki pobierzemy ze sklepów: Google Play i AppStore.

Sprawdź smartfony, którymi zrobisz idealne selfie:


Sięgnij po więcej inspiracji

Zainteresował Cię ten temat? Czujesz, że świat social mediów to coś dla Ciebie? Koniecznie przeczytaj także:

 
Źródło tekstu i grafik: Google Play, AppStore, opracowanie własne