Jakie aplikacje mamy w smartfonach?
Aplikacje mobilne to niebywale szeroki temat. W zależności, jak do niego podejdziemy, pewnie tak będzie wyglądała ostateczna konkluzja na ich temat. Niemniej, programy tworzone dla urządzeń mobilnych podzieliłam na dwie zasadnicze grupy:
- podstawowe – wszystkie standardowe aplikacje, nierozerwalnie związane z systemem, np. budzik, kalkulator, czy przeglądarka internetowa;
- dodatkowe – aplikacje o różnym charakterze i tematyce, które wybieramy według własnych preferencji i instalujemy na urządzeniu samodzielnie, m.in.: Facebook, Instagram, WhatsApp, czy np. aplikacje bankowe.
Aplikacje dodatkowe pobierzecie w dedykowanym dla danego systemu sklepie, np. Sklep Play dla Android, AppStore dla iOS czy AppGallery dla HMS. To właśnie ten rodzaj aplikacji pokazuje prywatne preferencje każdego użytkownika.
TOP 5 aplikacji mobilnych na rok 2020 (subiektywnie)
Biorąc pod uwagę niezwykle szeroką ofertę, nie jest łatwo wskazać 5 konkretnych aplikacji, które są po prostu najlepsze. Ze względu na ideę poszczególnych rozwiązań, podzieliłam je zatem tematycznie. Zaznaczam, że szukałam aplikacji, które są mniej oczywiste niż te, które wymieniłam wyżej.
Wśród propozycji dla konkretnych urządzeń, uwzględniłam aplikacje lifestylowe, programy do pracy i organizacji dnia codziennego, nawigacje i przewodniki, programy do obróbki i odtwarzania multimediów oraz gry i programy rozrywkowe. Potraktujcie zatem to zestawienie jako subiektywny zbiór inspiracji. Zaczynamy!
Aplikacja lifestyle: Zdrowe zakupy
Pomijając, czy jesteście na diecie, czy nie, wszyscy zgodzimy się, że zawsze jest ważne to, co jemy. Warto zatem mieć w swoim telefonie aplikację Zdrowe zakupy. Ten niezwykle intuicyjny prosty w obsłudze program pozwala na określenie składników poszczególnych produktów spożywczych, jeszcze przed ich zakupem.
Jak? Wystarczy, że będąc w sklepie, zeskanujecie kod kreskowy, a aplikacja wskaże wszystkie e-składniki. Podpowie również, czy w wybranym jedzeniu znajdują się gluten, cukry proste, tłuszcze albo np. potencjalne alergeny – a jeśli tak, to jakie.
z darmowych czy tam pół-darmowych nawigacji offline podobała mi się BE-ON-ROAD