TOP 5 darmowych aplikacji na smartfon, które rozkręcą każdą imprezę

Planujecie imprezę? A może chcecie rozkręcić niemrawe towarzystwo? Nie ma problemu. Dzięki poniższemu zestawieniu dowiecie się, w jaki sposób zrobić to bez planszówek i innych wymagających zaangażowania gadżetów. Jedyne co musicie mieć to… smartfon. Poniżej znajdziecie TOP 5 aplikacji, które skradną serca nawet największych sztywniaków.

Aplikacje na smartfon to imprezowy strzał w 10!

Dlaczego? Otóż dlatego, że będziecie je mieli zawsze przy sobie. Z tak fajnym zapleczem, nie musicie nosić pudełek z grami czy całej masy akcesoriów, bo po skompletowaniu odpowiednich aplikacji, wszystko co potrzebne jest do świetnej zabawy będziecie mieli zawsze przy sobie. Poniższe zestawienie obejmuje propozycje, które w swoich podstawowych wersjach są darmowe i dają naprawdę dużo frajdy. Możecie wybierać spośród pozycji, które motywują, uczą i bawią do łez. Do dzieła!

Czółko – niekwestionowana królowa imprez

Pamiętacie grę z karteczkami, które przyklejało się na czoło, a wszyscy dookoła podpowiadali, co na nich jest? To właśnie pierwowzór gry „Czółko” – mojej osobistej faworytki. Wersja mobilna gry jest jeszcze bardziej urozmaicona, ciekawa i nawet w podstawowej wersji oferuje szerokie pole manewru do zabawy.

Zasady

Gracz wybiera kategorię i tryb gry, po czym przykłada telefon do czoła, tak aby wyświetlacz był widoczny dla reszty zawodników. Zaczyna się odliczanie, po którym kolejno pokazują się hasła z wybranej przez niego kategorii. Gracz musi odgadnąć hasło na podstawie podpowiedzi pozostałych zawodników. Jeżeli zgadnie – przechyla telefon, jeśli spasuje – wystarczy, że dotknie ekranu, co sprawi, że pojawi się kolejne hasło (w ten sposób naliczane są punkty). Na rundę przypada 10 zagadek.  

Kategorie i tryby

Wersja podstawowa zawiera aż 10 kategorii, które w zupełności wystarczą do rozkręcenia imprezy. Znajdziecie w nich m.in. Zwierzęta, Jedzenie i napoje, Polska, Postacie Fikcyjne, Geografię czy Nucenie. Ta ostatnia opcja jest o tyle ciekawa, że na ekranie pojawiają się nazwy utworów, a pozostali zawodnicy, aby naprowadzić osobę zgadującą, muszą je zanucić (oczywiście bez używania słów). Śmiechu co nie miara, uwierzcie na słowo.

Innymi trybami dostępnymi w „Czółku” są np. Pokazywanie lub Rysowanie. Pierwszy z nich przewiduje 1,5 minuty, aby hasło wyjaśnić gestami, a ostatni pozwala na rysowanie niczym w kalamburach. Standardem jest oczywiście wspomniane już Opowiadanie, w którym wszyscy mówią, a  w zasadzie przekrzykują się, wskazówkami dotyczącymi hasła, bo mają na to wyłącznie 30 sekund.

Dodatkowe informacje

„Czółko” to aplikacja niezwykle prosta w obsłudze. Zdaje sobie sprawę, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego warto wiedzieć, że odblokowanie każdej kolejnej kategorii kosztuje 3,99 zł, a odblokowanie całości zasobów apki to jednorazowy koszt 29,99 zł.

„Czółko” pobierzecie w wersji na Android oraz iOS.

Słówko – gra dla kreatywnych

Nie ma chyba osoby, która choć raz podczas imprezy nie grała w klasyk, jakim jest Taboo. „Słówko” to nic innego, jak jego mobilna odsłona. Macie przed sobą grę w której liczy się wiedza, szybkość i kreatywność. Grę, która daje niesamowite emocje, ale i satysfakcje. „Słówko” to pozycja obowiązkowa na imprezie, która sprawdza się dosłownie za każdym razem.

gra aplikacja na imprezę

Zasady gry

„Słówko” to gra, w której uczestnik bierze do ręki smartfon, na którego ekranie pokazuje się określone hasło. Widzi je tylko on. Kluczem do sukcesu jest nakierowanie pozostałych graczy na to słowo, bez używania do podpowiedzi 5 wyrazów, które wymienione są pod spodem. Jeżeli gracz się pomyli i wymieni zakazane słowo – wciska przycisk czerwony, który odejmuje punkt, jeśli tłumaczenie skończy się sukcesem – wciska przycisk zielony, który punkt dodaje. 

Ważne informacje

W „Słówko” możecie zagrać pojedynczo lub grupowo – osobiście polecam tę drugą opcję, bo moim zdaniem walka na drużyny daje więcej frajdy. Dostępna jest też ustalona z góry liczba pominięć, które nie mają wpływu na zdobywane punkty – możecie je wykorzystać, gdy np. słowo jest zbyt skomplikowane i nie macie pojęcia, jak je wytłumaczyć. Gra polega na tym, aby naprowadzać uczestników tak precyzyjnie, by w określonym czasie odgadnęli jak najwięcej haseł.

„Słówko” pobierzecie w Sklepie Google.

7 Second Challenge Po Polsku – liczy się czas

Ta gra to nic innego jak odpowiednik planszówki „5 sekund” w wersji mobilnej. Macie określony czas, na wykonanie określonych czynności. Niektóre wymagają wiedzy, inne wymagają sprawności, refleksu i dystansu… do samych siebie. Podejmiecie wyzwanie? Polecam, bo uśmiejecie się do łez.

Zasady rozgrywki

„7 Second Challenge Po Polsku” polega na wykonywaniu poleceń i odpowiadaniu na pojawiające się przy Waszym imieniu pytania. Aby zabawa była nieco bardziej skomplikowana, na realizację zadań macie tylko… 7 sekund. W momencie zakończenia rundy, aplikacja zapyta pozostałych uczestników, czy zaliczają zadanie i adekwatnie do odpowiedzi naliczy punkty. Wygrywa ta osoba, która jako pierwsza zdobędzie ich siedem.

Informacje dodatkowe

W grze może wziąć udział dowolna ilość osób, także sprawdzi się nawet w sporym gronie. Podstawowa wersja zapewnia dostęp do 782 zadań, ale można go poszerzyć, np. za obejrzenie reklamy otrzymacie dodatkowe 10 zadań. Wygląd aplikacji jest prosty, jej interfejs przejrzysty, a więc bez trudu stanie się Waszym no.1 podczas spotkań towarzyskich.

„7 Second Challenge” pobierzecie na Android oraz iOS.

Dark Stories dla fanów kryminałów

„Dark Stories” to gratka dla fanów tajemniczych historii i rozwiązywania zagadek. Liczy się spryt, spostrzegawczość, umiejętność łączenia faktów oraz wyłapywania niuansów z opowieści. Tutaj jeden szczegół decyduje o biegu zdarzeń. Gra w postaci aplikacji mobilnej jest odpowiednikiem docenionej przez wielu planszówki „Czarne Historie”.

Zasady gry

Wybrany gracz czyta rekonstrukcje wydarzeń z ekranu smartfona. Pozostali uczestnicy muszą odgadnąć o co w niej chodziło / co było przyczyną takiego biegu zdarzeń. Mogą zadawać pytania pomocnicze. Istotne jest, że osoba naprowadzająca może odpowiadać wyłącznie: tak, nie lub nie jest to istotne. Wygrywa oczywiście ten, kto odgadnie zagadkę jako pierwszy.

Istotne informacje

Gracz wybiera kategorię motywu przewodniego historii, którą będzie opowiadał, np. Wypadek, Ostatni pociąg, Szklanka wody. Historie są bardzo nieoczywiste i pokręcone, ale ich rozwiązywanie daje naprawdę dużo frajdy. Radzę jednak uzbroić się w cierpliwość.

Przyznaj się – klasyk w nowym wydaniu

Kojarzycie hasło „prawda czy wyzwanie?”. Ja tak i to z sentymentalną łezką w oku. Teraz amerykańskie Truth or dare macie na wyciągnięcie ręki w wersji mobilnej. Z tą różnicą, że nie musicie sami wymyślać pytań ani zadań, bo aplikacja zrobi to za Was. No to, kto się odważy?

Reguły gry

Gra ma proste zasady, które polegają na rzucaniu wyzwań i zadawaniu pytań kolejnym uczestnikom. Rozpoczyna się od pytań, a jeśli ktoś na nie odpowie – wówczas dopiero musi wykonać zadanie. Do wyboru jest 8 różnych kategorii, np. Szkoła, Impreza czy Rodzina. Pytania zwykle rozpoczynają się od „kto kiedyś…”, „kto nigdy…”.

Ciekawostki

W „Przyznaj się” już na samym wstępie określa się grupę wiekową, jaka przystępuje do gry. Co ciekawe, uczestnicy zaznaczają też, czy podczas gry będą pili alkohol, bo część wyzwań nawiązuje również do spożywania trunków. Interfejs gry jest prosty i niemal tożsamy z wspomnianym już „Czółkiem” (gra pochodzi od tych samych twórców).

„Przyznaj się” pobierzecie na iOS, w wersji na Android gra pozostała przy nazwie „Prawda czy wyzwanie”.

Udanej zabawy! 🙂 

Sprawdźcie też pozostałe zestawienia aplikacji na smartfon: