Wrześniowa konferencja Apple 2022 zapowiedziana. Jakie urządzenia od Tima Cooka zawalczą o nasze portfele?

Gigant z Cupertino organizuje kilka konferencji w ciągu roku, ale to wrześniowa konferencja Apple najbardziej rozpala wyobraźnię. Dlaczego? Podczas niej bowiem Tim Cook i spółka prezentują najnowsze iPhone’y. Ale na jabłkowych smartfonach atrakcje się nie kończą. Jaki sprzęt od Apple poznamy we wrześniu?

Apple Event – kiedy i gdzie obejrzymy konferencję?

Wrześniowa konferencja Apple zatytułowana Far Out rozpocznie się wyjątkowo w środę 7 września 2022 o godzinie 19 polskiego czasu. Wyjątkowo, ponieważ zwyczajowym dniem prezentacji iPhone’ów był wtorek. Oby to zwiastowało coś naprawdę amazing.

Tim Cook robi WOW
Źródło: reddit

Wydarzenie będzie transmitowane na stronie producenta, w aplikacji Apple TV, a także na oficjalnym kanale firmy na YouTube. Na portalu Geex tradycyjnie już szykujemy tekstową relację na żywo z tej konferencji.

Apple już drugi raz z rzędu zaprasza na wydarzenie do swojego kampusu w Kalifornii. Ale prawdopodobnie znów nie uświadczymy prawdziwej konferencji na żywo tak jak przed pandemią. Wygląda na to, że gigant z Cupertino powtórzy formę czerwcowej konferencji WWDC 2022. Stream z prezentacją urządzeń zostanie odtworzony na terenie Apple Park, a następnie uczestnicy będą mogli zobaczyć i dotknąć nowy sprzęt.

Trochę szkoda, bo ekscytacja widowni w Steve Jobs Theater ustępuje chyba tylko koncertom Justina Biebera. Z drugiej strony efekciarska forma stosowana od dwóch lat przez Apple wyznaczyła już nowy standard prowadzenia takich wydarzeń. Przeczesujący włosy Craig Federighi podczas sprintu czy Tim Cook włamujący się do laboratorium Apple to memogenne perełki.

Konferencja Apple wrzesień 2022 – jakich urządzeń się spodziewamy?

Rok 2022 uchodzi za rekordowy pod względem liczby premier Apple. Podczas wiosennej konferencji poznaliśmy nowego iPhone’a SE, iPada Air i komputer Mac Studio wraz ze Studio Display. WWDC 2022 to nowy procesor Apple M2, przeprojektowany MacBook Air i odświeżony MacBook Pro. A podczas październikowej konferencji spodziewamy się chociażby nowego iPada Pro 2022 czy Maka Pro. Apple dba, aby nasze portfele nie były za ciężkie. A co we wrześniu?

Podczas konferencji „Far out” powinniśmy zobaczyć:

  • iPhone’y 14 oraz 14 Pro,
  • Apple Watch 8,
  • AirPods Pro 2. generacji.
Wrześniowa konferencja APple
Źródło: Apple

Analitycy nie są zgodni, czy nowe AirPodsy pro poznamy podczas wrześniowej konferencji Apple, czy dopiero w październiku, ale większość sugeruje właśnie wrzesień. Dostalibyśmy wówczas cały ekosystem jednego dnia – smartfon, zegarek i słuchawki. Pierwsza generacja AirPodsów Pro trafiła na rynek jesienią 2019 roku i czas najwyższy na ich odświeżenie. Mam także nadzieję, że Apple zaprezentuje nowego Watcha SE

Poznaj strefę Apple w x-komie

Źródła: ThinkApple, 9to5mac.com