Jesienna konferencja Apple zapowiedziana. Premiera iPhone 13 niemal pewna. Co jeszcze Apple zaprezentuje nam 14 września?

Fani marki Apple z pewnością nie są zaskoczeni faktem, że jesienna konferencja giganta z Cupertino ponownie odbywać się będzie we wrześniu. Plotki potwierdziły się i już możemy oficjalnie potwierdzić, że konferencja Apple o nazwie „California streaming” odbędzie się we wtorek, 14 września 2021 roku o godzinie 19 czasu polskiego. Wydarzenie odbędzie się w Steve Jobs Theatre na terenie kampusu Apple Park w Cupertino w Kalifornii. Wszyscy oczywiście oczekują, że swoją premierę będzie miał wtedy iPhone 13. Jakie jeszcze sprzęty zaprezentuje nam Apple?

Jakie premierowe sprzęty Apple zobaczymy podczas konferencji „California streaming” 14 września?

Są tacy, którym wrzesień kojarzy się wyłącznie z powrotem do szkoły. Jednak istnieją także Ci, dla których ten miesiąc ma swoje logo w postaci nadgryzionego jabłka. To właśnie we wrześniu Apple każdego roku prezentuje swoje premierowe sprzęty. Oczywiście wśród nich najbardziej oczekiwana jest premiera iPhone’a 13. Jednak nieoficjalnie wiadomo, że Apple zaprezentuje także Apple Watch Series 7 oraz AirPods 3. Sprawdźcie, co nieoficjalne przecieki mówią na temat tych premierowych urządzeń.

iPhone 12 Pro Max oraz iPhone 13 Pro Max

Premiera iPhone 13 i 13 Pro

iPhone 13 – co się zmieni?

Wszyscy zastanawiają się, czy w tym roku Apple także zaprezentuje aż 4 flagowe modele, tak jak zrobił to rok temu. Wiele wskazuje na to, że może się tak stać, choć pod znakiem zapytania stoi wersja Mini, która wbrew oczekiwaniom nie osiągnęła wysokich wyników sprzedażowych.

Pod względem wizualnym nie należy spodziewać się tu wielkiej rewolucji, ale też w przypadku produktów Apple nigdy zmiany nie polegały na drastycznych zmianach wyglądu. Oczekuje się, że nowy iPhone będzie miał mniejszego notcha oraz większe matryce aparatu. Prawdopodobnie smartfony napędzać będzie jeszcze wydajniejszy procesor – Apple A15 Bionic.

Co jakiś czas pojawiają się także niepotwierdzone informacje, jakoby w ekranie miał się pojawić czytnik linii papilarnych. Z pewnością jest to pożądana przez wielu innowacja, która stanowiłaby dodatkową możliwość zabezpieczenia obok kodu lub Face ID, który sprawiał użytkownikom spory problem w dobie obowiązkowego noszenia maseczek na twarzy.

Poza tym w iPhonie 13 spodziewa się większej pojemności baterii, a co za tym idzie poprawy długości pracy na baterii. Można się jednak spodziewać, że nie obejdzie się wtedy bez zmiany grubości i wagi smartfonów.

iPhone 13 Pro z odświeżaniem ekranu 120 Hz

Wbrew oczekiwaniom iPhone 12 nie został wyposażony w ekran 120 Hz. Oczekiwania jednak pozostały i fani marki mają nadzieje, że zostaną spełnione wraz z najnowszym modelem iPhone 13 Pro. Oprócz tego nowy model ma posiadać wyświetlacz ProMotion wraz z nowym ultraszerokokątnym obiektywem. Oprócz tego smartfony mają być wyposażone w więcej pamięci RAM (6 GB).

Sprawdź więcej informacji o przeciekach na temat Apple iPhone 13

iphone 13 render
źródło: RendersByIan

Apple Watch Series 7 w nowych, większych rozmiarach

Wszystko wskazuje na to, że Apple Watch Series 7 będą wyposażone w ekrany o wyższych przekątnych oraz wyższych rozdzielczościach. Według doniesień Bloomberga, nowe zegarki Apple będą oferowane w rozmiarach 41 i 45 mm.

Choć rozmiar koperty zwiększą się zaledwie o 1 mm, to w połączeniu z cieńszymi ramkami wokół wyświetlacza jego powierzchnia wzrośnie znacząco – o 16%.

Oprócz tego zegarki mają być napędzane przez bardziej wydajny procesor oraz prawdopodobnie zostanie wyposażone w nieco większą baterię. Pojawiały się także plotki na temat tego, że Apple Watch Series 7 otrzyma czujnik do mierzenia poziomu glukozy we krwi, jednak ostatnie informacje wydają się temu zaprzeczać i spodziewa się, że pojawią się one dopiero w serii 8.

apple watch

Nowe słuchawki AirPods 3

Według doniesień Bloomberga nowa odsłona AirPods będzie mocno inspirowana AirPods Pro. Wizualnie minimalnie ma zostać skrócony trzonek wystający z ucha. Mają też posiadać silikonowe końcówki, jeśli tak będą to słuchawki dokanałowe.

Chociaż AirPods 3 mogą wyglądać bardzo podobnie do AirPods Pro, nie oczekuje się od nich funkcji na poziomie Pro, takich jak aktywna redukcja szumów i prawdopodobnie będą identyczne pod względem ogólnej funkcji jak obecne AirPods.

Mówi się, że Apple pracuje nad nowym bezprzewodowym procesorem, który może zostać włączony do AirPods trzeciej generacji, i może potencjalnie poprawić żywotność baterii. Nowy układ bezprzewodowy może także zapewnić większy zasięg, ale oczekuje się, że AirPods 3 będą działać jak obecna wersja, oferując między innymi szybkie przełączanie urządzeń i szybkie parowanie z urządzeniami Apple.

Sprawdź więcej szczegółów dotyczących doniesień na temat premiery nowych słuchawek Apple AirPods 3

apple airpods 3
źródło: 52audio


Kiedy pojawią się nowe produkty Apple?

Premiery nowych urządzeń od Apple zostaną zaprezentowane podczas konferencji 14 września. Wtedy okaże się, czy przewidywania co do nowości okażą się prawdziwe, czy Apple zaskoczy czymś klientów i zaprezentuje coś jeszcze.

Oczywiście na naszym portalu będziecie mogli śledzić zarówno relację z przebiegu konferencji, jak i pierwsze wrażenia na temat premierowych sprzętów.

Relację obejrzeć będziecie mogli także na stronie x-komu

Źródła: ThinkApple, 9to5mac.com, Bloomberg, macrumors.com