Wrześniowa konferencja Apple – co wiemy? Czy pojawi się iPhone 12?

Konferencji Apple we wrześniu można spodziewać się jak deszczu na majówkę i faktycznie – oba wydarzenia przez ostatnie lata regularnie mają swoje miejsce. Wrześniowa konferencja Apple odbędzie się we wtorek, 15 września o godzinie 19 czasu polskiego. Jakie urządzenia najprawdopodobniej odkryje wtedy przed nami Apple?

Co zobaczymy na konferencji Apple?

Wrześniowa konferencja Apple to przede wszystkim iPhone 12, chociaż krążą plotki o oddzielnym evencie dla nowego smartfona spod szyldu giganta z Cupertino. Poza tym możemy także spodziewać się nowego modelu Apple Watcha (lub nawet dwóch), MacBooka oraz iPada. Oto wszystko, czego udało się dowiedzieć z nieoficjalnych źródeł o tych urządzeniach.

Apple iPhone 12 w kilku wersjach

Kiedy iPhone 12?

O nowym iPhone wiemy już praktycznie wszystko poza najważniejszą kwestią – kiedy smartfon zostanie zaprezentowany i kiedy trafi do sprzedaży. Wszak mówi się o dodatkowej październikowej konferencji dla iPhone’a 12 i opóźnionej o kilka miesięcy wysyłce. Według źródeł w postaci Thinkapple oraz Macotakara najprawdopodobniej zobaczymy cztery różne wersje iPhone 12 – zwykłą, Max, Pro oraz Pro Max. Będą się one różniły specyfikacją i przekątną ekranu.

iPhone 12 pro przewidywany wygląd

Nowy design iPhone’a 12

Nowy iPhone ma zyskać wyświetlacz typu OLED o częstotliwości odświeżania obrazu 120 Hz. Byłoby to dużym usprawnieniem w stosunku do jego poprzedników – tak jak i sama konstrukcja smartfona z mniejszym notchem (ale wciąż obecnym) i mniejszymi ramkami. Bryła telefonu prawdopodobnie będzie zbliżona do tej z iPhone’a 4, czyli będzie bardziej kanciasta i płaska – a nie zaokrąglona jak w poprzednich modelach. Historia iPhone’a. Modele od 2007 do 2020 roku dobrze pokazuje ewolucję tego smartfona.

Wszystkie najciekawsze informacje o najnowszym smartfonie Apple zebraliśmy w tekście Apple iPhone 12 – czas poplotkować o specyfikacji i wyglądzie.

MacBook z autorskim procesorem ARM

Gigant z Cupertino potwierdził, że w ciągu dwóch najbliższych lat wszystkie nadchodzące MacBooki otrzymają procesory ARM, czyli autorskie jednostki w całości opracowane przez Apple. Dotychczas komputery przenośne amerykańskiego producenta korzystały z jednostek dostarczanych przez Intela, co było nieco ograniczające w kilku kwestiach.

MacBook A14

Według China Times serię tzw. Silicon Macs, czyli krzemowych Maków na procesorze ARM, zapoczątkuje MacBook 12″ z jednostką A14X Bionic, wytwarzaną przy użyciu procesu TSMC 5 nm. Sprzęt oparty na tej architekturze będzie wydajniejszy, a czas pracy laptopa wzrośnie do poziomu 15-20 godzin na jednym ładowaniu. Do tego specjalna technologia renderowania oparta na kafelkach umożliwi tworzenie wydajniejszych aplikacji i gier. Przy tym wszystkim urządzenie ma ważyć poniżej 1 kg.

Zaraz obok iPhone’a 12 dla wielu to właśnie ten rewolucyjny MacBook jest najbardziej wyczekiwanym sprzętem podczas wrześniowej konferencji Apple. Obecne generacje Apple Watcha, iPhone’a czy iPada już teraz korzystają z procesorów ARM. Zastosowanie tej samej architektury w MacBookach może zatem jeszcze bardziej zwiększyć integrację między urządzeniami, wpływając na rozwój osławionego ekosystemu Apple.

Nowe zegarki Apple Watch SE i Apple Watch 6

Apple Watch SE w bryle Series 3

Niespodziewanym gościem przy stole konferencyjnym Apple okazał się Apple Watch SE. Według tweetów użytkownika Komiya zastąpi on Apple Watcha serii 3. Oznacza to, że wersja SE w dużej mierze odziedziczy po nim design, ale zyska zupełnie odświeżone wnętrze i to wszystko w cenie zbliżonej do swojego spadkobiercy.

Apple Watch 3

Odświeżone wnętrze to być może za mało powiedziane, ponieważ w kwadratowej, aluminiowej kopercie SE ma znaleźć się część podzespołów z nadchodzącego Apple Watcha Series 6. Zegarek do tego zaoferuje 16 GB pamięci wewnętrznej, łączność Bluetooth 5.0 oraz chipy S6 i W4. Premiera rynkowa tego zegarka według Komiya miałaby nastąpić dopiero w marcu przyszłego roku.

Apple Watch Series 6

Francuska witryna Consomac zauważyła najnowszą flagową serię Apple Watch w dokumentach Eurazjatyckiej Komisji Gospodarczej. Znajdowały się tam cztery modele zegarka Apple Watch Series 6. Niekoniecznie jednak dostaniemy aż cztery różne urządzenia – najprawdopodobniej będą to różne warianty jednego lub dwóch urządzeń z dodatkową obsługą LTE.

W kwestii wyglądu zegarka najprawdopodobniej nie doczekamy się rewolucji, czyli okrągłej tarczy. Ta w szóstej generacji smartwatcha od Apple dalej będzie kwadratowa z zakrzywioną powierzchnią. Najbardziej widoczną zmianą w wyglądzie zegarka może być większy rozmiar ekranu OLED, dostosowany specjalnie pod nadchodzący system WatchOS7.

Apple Watch Series 6

Apple Watch już wielokrotnie udowadniał swoją przydatność, dzięki funkcjom kontrolującym stan naszego organizmu. Najnowsza generacja tego zegarka przyniesie kolejną z nich w postaci monitoringu tlenu we krwi. Mechanizm będzie sprawdzać, czy poziom tlenu utrzymuje się między 95 a 100%. W razie spadku tej wartości zegarek powiadomi nas o niepokojącym zajściu. Ta nowość może okazać się szczególnie przydatna w kwestii pandemii koronawirusa, który często powoduje spadki tlenu we krwi.

Ponadto usprawnień prawdopodobnie doczeka się łączność bezprzewodowa, wodoodporność oraz żywotność baterii. Lepsza oczywiście będzie także wydajność samego zegarka, choć nie znamy jeszcze szczegółów specyfikacji.

iPad Air 4 prawie jak Pro

Bezramkowość w tabletach nie jest jeszcze zbyt powszechną cechą. Ten trend może jednak zapoczątkować nowy iPad Air 4. Według 91Mobiles ramki mają być naprawdę wąskie, sprawiając, że ekran o przekątnej 10,8″ będzie wypełniał przód urządzenia w bardzo dużym stopniu. Taki iPad może zatem wyglądać bardziej jak wersja Pro niż Air.

Duże zmiany w iPadzie 4 Air rzekomo nastąpią też w kwestii zabezpieczeń sprzętu. Mówi się bowiem o tym, że Touch ID będzie wbudowane w przycisk zasilający, a nie domowy, jak to miało miejsce dotychczas w tabletach Apple. Oznacza to, że chcąc odblokować sprzęt odciskiem palca, trzeba będzie sięgnąć do jego rogu, natomiast fizycznego przycisku domowego może w ogóle nie być. Ponadto ma także pojawić się Face ID, z którego aktualnie korzysta tylko iPad Pro.

Apple iPad

Nowy iPad prawdopodobnie będzie wyposażony w wyjście USB typu C i podwójne głośniki. Nie powinno także zabraknąć złącz magnetycznych, dzięki którym podłączymy Magic Keyboard od Apple, zwiększając możliwości tabletu. Cena i data premiery wciąż pozostają zagadką.

Kiedy nowe urządzenia Apple?

Trudno przewidzieć, które z tych sprzętów zobaczymy podczas nadchodzącej konferencji Apple i na ile przecieki okażą się prawdziwe. Część informacji powinna się potwierdzić, ponieważ w większości przypadków najważniejszym pytaniem nie jest, czy dostaniemy nowy sprzęt, ale kiedy to będzie.

Na bieżąco będziemy informować Was o premierach Apple, ale też innych producentów, dlatego warto śledzić nasz portal.

Źródła: Thinkapple, Macotakara, China Times, Komiya (Twitter), Consomac, 91 Mobiles