Design i kolorystyka
Najnowszy iPad Air to tablet o niezmienionej względem poprzednika formie. Podobnie jak u starszego brata, tablet ma ekran LCD o przekątnej 10,9 cala i rozdzielczości 2360 x 1640 (264 ppi). Apple podobno planowało wyposażenie nowego iPada Air w panel OLED, ale zmienił plany ze względu na wysokie koszty i słabą wydajność.
Zawsze trochę szkoda, gdy specyfikacje pozostają niezmienne w różnych generacjach urządzeń, w końcu lud domaga się zmian, rewolucji i zaskoczeń. Pocieszać może jednak fakt, że już iPad Air 4 był doskonałym urządzeniem do odtwarzania wideo, więc nawet utrzymanie tego samego poziomu przez iPada Air 5 sprawia, że wciąż jest to tablet z ekranem, który dostarcza doskonałych wrażeń. Poza tym Apple ma tendencję do wciskania trochę więcej wydajności z pokolenia na pokolenie, nawet jeśli nie ilustrują tego specyfikacje.
Apple chwali się, że iPad Air (2022) ma obudowę aluminiową w 100% pochodzącą z recyklingu. To samo dotyczy cyny użytej do lutowania elementów na płycie głównej oraz pierwiastków ziem rzadkich w obudowie i magnesach głośników.
Wygląd jest bardzo podobny do poprzedniego modelu, ale także nie ma nad czym specjalnie ubolewać. Zabieg zastosowany przy 4. generacji, polegający na upodobnieniu iPada Air pod względem wizualnym do iPada Pro się powiódł, więc po prostu pozostajemy przy tym, co dobre.
Dostępne kolory iPada Air 5 to Space Grey (gwiezdna szarość), Starlight (księżycowa poświata), Pink (różowy), New Blue (niebieski) oraz Purple (fioletowy).