Fantastyczne mody do Diablo 2 Resurrected i jak je znaleźć

Życie Diablo dłużyło się dekadami, a to za sprawą wręcz idealnej podstawowej wersji gry, ale i dzięki modom, które zdaniem grona osób przedłużyły jej żywotność. Chociaż to początki przedsięwzięcia sceny modderskiej, to mody do Diablo 2 Resurrected rzeczywiście już istnieją. A poniżej możesz zapoznać się z listą wybranych i tym, jak je zainstalować czy znaleźć.

Mody do Diablo 2 Resurrected już istnieją, ale… mamy jakieś ale

Będąc szczerym. Oryginalna wersja gry, nawet ta Diablo 2 Resurrected, odpowiada mi w zupełności. Faktem jest za to, że grze przydałoby się parę unowocześnień – jeżeli mogę tak to ująć. W internecie pojawiały się głosy, aby twórcy przemyśleli wprowadzenie jeszcze bardziej powiększonej skrytki czy możliwości układania run w stosie. Na cudze potrzeby odpowiedzieli najpierw sami gracze, tworząc mody do Diablo 2 Resurrected – zgadza się, już jakieś mamy.

czarodziejka w grze diablo 2 resurrected umiejętności
Po co mody na lepszy drop... Weź czarodziejkę

I to mimo tego, że jeszcze przed premierą gry dużo słyszało się o braku wsparcia modyfikacji. Twórca słynnego Median XL do oryginalnego D2 tłumaczy, że nie tylko konieczne byłoby napisanie oprogramowania prywatnego serwera od zera, ale byłoby to wbrew warunkom świadczenia usług i mogłoby się spotkać z prawnymi konsekwencjami. Po prawdzie mody w Diablo 2 Resurrected wspierane są tylko w jakiejś części.

Rzeczonego moda, Project Diablo lub Path of Diablo na łamach Diablo 2 Resurrected nie powinniśmy się spodziewać. Ale tych pomniejszych modyfikacji, które w ostateczności delikatnie usprawnią lub odmienią naszą rozgrywkę w D2R, już tak. Niewykluczone, że wciąż zagwarantuje Ci to więcej frajdy.

Czy mody do Diablo 2 Resurrected są darmowe?

Naturalnie. Jedne z największych modów do oryginalnego Diablo 2 też zresztą były. Modami do Diablo 2 Resurrected również nie musisz się przejmować – są w zupełności darmowe. Modderów zwykle wspiera się dobrowolnie.

Czy mody do D2R są bezpieczne?

Tak długo, jak będziesz z nich korzystać w rozgrywce D2R dla jednego gracza (offline), nie masz się czym przejmować. W przeciwnym razie mogą zostać potraktowane jako oszustwo.

Jak pobrać mody do Diablo 2 na konsoli Xbox, Playstation albo Switch?

Mody do Diablo 2 Resurrected wymagają ingerencji w pliki gry. Nie ma zatem możliwości, aby skorzystać z nich na którejkolwiek z konsol Xbox Series X|S, PlayStation 5 albo Nintendo Switch.

Jak zainstalować mody do Diablo 2 Resurrected?

Niestety brak oficjalnego wsparcia w postaci osobnego launchera lub innych ułatwień (np. osobny folder na mody) skutecznie utrudniają stworzenie uniwersalnej instrukcji do tego, jak zainstalować mody do Diablo 2 Resurrected. W tym wypadku musisz kierować się instrukcjami załączonymi do każdego moda z osobna. To jedyny sposób na to, aby zadziałały zgodnie z zamierzeniem.

Niektóre modyfikacje do D2R będą wymagać między innymi pobrania programu CascView i grzebania w plikach. Przy innych wystarczy wrzucić zmodyfikowane pliki do folderu z grą oraz dodać komendę przy jej skrócie na pulpicie. Dlatego uważnie wczytuj się w instrukcje krok po kroku twórców, aby uniknąć jakichkolwiek niepowodzeń.

Które mody do Diablo 2 Resurrected są warte uwagi?

Przeglądając internet odnalazłem garść modów do Diablo 2 Resurrected i postanowiłem stworzyć subiektywną listę tych najlepszych. Przy których uważam, że mogą mieć interesujący wpływ na Twoją offlinową rozgrywkę. Na końcu oczywiście podam możliwie wszystkie adresy stron, na których możesz samodzielnie poszukać modyfikacji do D2R. Może przeoczyłem parę innych wartych uwagi. O takich możesz dać znać w komentarzach.

Najlepsze mody do Diablo 2 Resurrected

 • Better SP
 • Vanilla Plus
 • D2R Drop Mod
 • Expanded Storage
 • D2R Reimagined
 • 10X Monsters
 • Talonrage Resurrected
 • D2R Simple Loot Filter
 • Splash damage to melee
 • D2R New Dawn

Better SP. Paczka zmian dla dobra singleplayer

Jeżeli dziwiła Cię niemożność korzystania z umiejętności w mieście, to Better SP nareszcie to umożliwia. Ale to oczywiście najmniejsza ze zmian w tej modyfikacji, bo od teraz możesz na przykład levelować umiejętności do 99 poziomu. Ponadto postaci zaczynają grę z Kostką Horadrimów, a ekwipunek oraz skrytka zostają powiększone. Zmianie uległy również szanse na otrzymanie lepszych przedmiotów w ramach hazardu.

Vanilla Plus. Dla usprawnienia podstawowego doświadczenia

Wśród największych zmian w modzie Vanilla Plus do Diablo 2 Resurrected wymienia się większe szanse na drop, ale najważniejszą dla wszystkich pewnie będzie możliwość układania run i kamieni szlachetnych na stosie. Na dodatek pojawił się prosty loot filter czy kilka nowych przepisów do kostki, nieodbiegających niepotrzebnie od uniwersum gry.

D2R Drop Mod. Wincyj unikatów

Prosty w założeniach D2R Drop Mod nie robi nic więcej, niż tylko zwiększa szanse na wydropienie przedmiotów unikatowych, setowych, a także najrzadszych run. Co oczywiście pomoże w prędszym rozwijaniu swojej postaci.

Expanded Storage. Wincyj miejsca

Fundamentalną zmianą tego moda do Diablo 2 Resurrected jest – jak nazwa Expanded Storage wskazuje – zwiększenie miejsca w skrytce. Zmiany te nie krzaczą się ani z obsługą kontrolerów, ani z postaciami stworzonymi bez włączonego dodatku Lord of Destruction.

D2R Reimagined. Inna wizja Diablo z szeroką gamą zmian

Niniejsza modyfikacja nie tylko zwiększa miejsce w skrytce, ale i dodaje sporo nowych unikatów i przedmiotów setowych, a także talizmanów. W D2R Reimagined nie brakuje również nowych przepisów, pochodzących od Talonrage, Better SP, jak i paru nowych, oryginalnych dla tego moda. To tylko ułamek zmian, bo nie wspomniałem chociażby o gęstości przeciwników – w tym przypadku mowa o ich podwojeniu.

Za dużo Diablo? To może coś Diablo-podobnego:

10X Monsters. Wincyj przeciwników

Była mowa o zwiększeniu liczby przeciwników, to i mamy tego ekstremalną wersję. 10X Monsters sprawia, że na swojej drodze napotkasz aż 10 razy więcej potworów i demonów. Ktokolwiek był gotowy na takie wyzwanie?

Talonrage Resurrected. Klasyczna paczka przedmiotów w nowym wydaniu

Klasyczna paczka nowych przedmiotów dodawała do oryginalnego Diablo 2 ponad 1300 przedmiotów unikatowych, 170 słów runicznych oraz aż 100 setów i wiele, wiele więcej. Jakąś część tego można uzyskać instalując mod Talonrage Resurrected. A najemnicy dla przykładu otrzymali kilka dodatkowych umiejętności.

D2R Simple Loot Filter. Żeby było wiadomo, co warto podnieść

Podstawowe loot filtery pojawiały się w ww. modyfikacjach, ale jeżeli nie potrzebujesz niczego więcej, to i D2R Simple Loot Filter w zupełności Ci wystarczy. Pamiętaj tylko, że działa jedynie z wersją angielską. A wypadające przedmioty, choćby runy, numeruje oraz wyróżnia kolorami. Tak, byś wiedział, czy wypadł Ci właśnie jeden z najrzadszych przedmiotów

Splash damage to melee. Więcej szkód jednym uderzeniem

Ktoś zaznajomiony z hack’n’slashami powinien już znać pojęcie splash damage. Mod splash damage to melee sprawia, że uderzenia z broni białej stają się zamaszyste, to znaczy zadają też zmniejszone obrażenia przeciwnikom obok, nie tylko pełne temu naprzeciwko.

D2R New Dawn. Quasi-Median XL

Chociaż o istnieniu Median XL do Diablo 2 Resurrected można pomarzyć, to powstała modyfikacja, która bierze inspirację ze słynnej fanowskiej aktualizacji. D2R New Dawn dodaje nowe elementy interfejsu, nowych bossów (w tym zawartość end-game), zmiany w umiejętnościach i przedmiotach oraz nowe z modyfikacji od Talonrage. Zwiększono jeszcze maksymalny poziom postaci do 150, a przepisy i system umieszczania klejnotów zbliżony jest do tego z Mediana.

Skąd pobierać mody do Diablo 2 Resurrected?

Wszystkie z wymienionych wcześniej modów do Diablo 2 Resurrected zostały znalezione na stronie nexusmods.com. Ale nie jest to jedyny internetowy adres, pod którym znajdziesz więcej modyfikacji.

Gdzie znaleźć mody do Diablo 2 Resurrected?

 • Nexus Mods
 • Mod DB
 • The Phrozen Keep

źródło: nexusmods.com, moddb.com, d2mods.info