Najlepsze mody do Dying Light 2. Które warto zainstalować?

Premiera ostatniego hitu Techlandu ledwie za nami, a to nie zrobiło wielkiej różnicy tym, którzy są zmartwieni stanem gry. Co jest tego konsekwencją? Mody do Dying Light 2. Mające za zadanie ulepszyć doświadczenie lub przywrócić to znane i lubiane z poprzedniej części. No to które z modyfikacji są najlepsze? Zobaczmy.

Premiera Dying Light 2 dała nam wojnę polsko-włoską, ale i szalenie dobrą grę

Kto by pomyślał, że Włosi aż tak obruszą się na brak włoskiego dubbingu w grze Dying Light 2. Bombardując ją negatywnymi opiniami na Metacritic, żeby wyrazić swoje niezadowolenie w możliwie najbardziej patetyczny sposób. Niczym Polacy piszący o potędze Husarii w każdej międzynarodowej zwadzie. Ale tak poza tym, no i co najważniejsze, Dying Light 2 to szalenie dobra produkcja. Spędziwszy z nią pierwsze godziny i parę następnych na Xboksie uważam, że jest lepiej niż sobie wyobrażałem. Nie sądziłem, że zdecyduję się na jej zakup.

Dying Light 2 parkour
No to lecimy z tematem!

I to tak w porównaniu do pierwszego Dying Light, które ograłem, które nawet polubiłem. Jednak dla mnie jest to różnica klas. Pewnie uzasadniona sukcesem tej wcześniejszej odsłony. Ale nadal podjęte decyzje w sferze samego gameplayu, dokładniej zmiany w cyklu dnia i nocy, są dla mnie jak najbardziej pozytywne. Nie wszyscy się zgodzą – i ja to rozumiem. W tytule Techlandu jest też wiele pomniejszych niedociągnięć. A jeżeli robią one komuś różnicę, to od tego właśnie mamy mody do Dying Light 2. O nich w niniejszym tekście.

Lista modów poniżej to lista wg mnie najlepszych modyfikacji do Dying Light 2. Sugerowałem się ich popularnością i efektem faktycznych zmian. Słyszałem gdzieniegdzie czego graczom zabrakło, a te mody zdają się rozwiązywać cudze problemy. Przyjrzyjmy się każdemu z osobna.

Które mody do Dying Light 2 warto pobrać?

Oto wybrane przeze mnie mody do Dying Light 2. Jeśli jesteś zdania, że któryś jeszcze zasługuje na miejsce na tej liście, koniecznie daj znać w komentarzach. Niech czerpią z tego wszyscy.

NO POST PROCESSING EFFECTS. Mniej laserów i wodotrysków

Mod NO POST PROCESSING EFFECTS, jak sama nazwa wskazuje, pozbywa się wszystkich efektów post-processingowych. Czyli jakich? A między innymi wyostrzenia obrazu, aberracji chromatycznej czy głębi ostrości. To oczywiście przekłada się na lepszą widoczność w Dying Light 2. Niektórym na tym zależy, a póki co sam Techland nie udostępnił opcji wyłączania takich efektów w samej grze.

Unlimited Weapon Durability. Tylko moja broń mnie rozumie

Niszczenie się broni nie jest może tak przesadzone, jak w Switchowej Zeldzie, ale niektórzy zwyczajnie tego nie lubią. No i ten mod do Dying Light 2 zmienia postać rzeczy – czyniąc je niezniszczalnymi. To znaczy, że Twoja ulubiona broń nie ulegnie rozpadowi, a pozostanie z Tobą na zawsze. Jak miałeś swego faworyta do siekania zombie, to jest to modyfikacja w sam raz dla Ciebie.

Physics Are Back. Newton byłby dumny

Jednym z głównych zarzutów wobec Dying Light 2 od graczy było inne zachowywanie się zombie przy uderzeniach i generalnie fizyka w grze. Ta modyfikacja podejmuje się zmian właśnie w tym aspekcie. Tak, by interakcja gracza z zombie wydawała się realistyczniejsza, zupełnie jak miało to miejsce w pierwszej odsłonie. A mniej sprawiała wrażenie gry z gatunku slashera.

I Am Legion – Reborn. Nie bój się zmiany na lepsze

Modyfikacja I Am Legion – Reborn zmienia Dying Light 2 nie do poznania i doświadczenie staje się czymś lepszym, ciekawszym, bardziej angażującym. Choć to kwestia subiektywna. Tak czy owak, mod tworzy AI dużo bardziej inteligentnym czy świat bardziej świadomym naszej obecności i wydawanego przez nas hałasu. Nie mówiąc o zwiększonej liczbie zombie polujących na nas nocą.

Increased Survivor Sense. Ulepszony zmysł wiedźmiński

Męczy Cię wciskanie bez przerwy jednego klawisza w Dying Light 2? Tę pętlę można nieco wydłużyć z użyciem wymienionego moda, który nie tylko zmienia czas działania zmysłu przetrwania, ale i zwiększa analizowany przez niego obszar. W przyszłości, być może, pojawi się opcja automatycznego wykrywania wszystkich interaktywnych obiektów w okolicy.

Na tej bestii niestraszna Ci żadna bestia


More Loot. Żeby każdy wypad był tego wart

Daleko Dying Light 2 do czegoś z kategorii loot game, ale rzeczywiście rzadko kiedy mamy coś do podniesienia z zabitego zombie. Pochylamy się, sprawdzamy i niemal za każdym razem jest pusto. Strata czasu… Ale nie z tym modem! More Loot to więcej upuszczonych i znajdywanych przedmiotów. Najczęściej można było wpaść w skrzynce na jeden przedmiot, ale z modem można natrafić już na trzy.

Less XP and Trophies Grind. Kiedy nie chcesz marnować czasu

Nie wszyscy są fanami grindu, a ten nawet i w Dying Light 2 ma miejsce. Od teraz każda akcja w grze, poza questami, zapewnia 8 razy więcej doświadczenia, a wymogi trofeów z zarażonych przy ulepszaniu ekwipunku zostały pomniejszone. Autor tłumaczy, że mimo teoretycznie drastycznych zmian efekt jest obiecujący, bo odblokujesz co można akurat na koniec gry.

Slower Time Cycles. Wolniejszy cykl dnia i nocy

Jeśli widzi Ci się zupełnie inny cykl dnia i nocy w Dying Light 2, to propozycja dla Ciebie. Spośród pięciu różnych paczek możesz wybrać, jak wolniej w Villedor ma upływać czas. Do nawet szalonego czasu rzeczywistego, gdzie dzień i noc zajmują po 12 godzin.

More Inventory and Player Stash Slots. Mania chomikowania

24 bronie w ekwipunku to za mało? To co powiesz na to, aby nosić przy sobie dwa razy tyle? A do schowka schować aż 250 z nich? Oręży i pozostałych przedmiotów z tym modem do Dying Light 2 wreszcie zmieścisz więcej. To zdecydowanie coś dla graczy, którym szkoda wyrzucać i sprzedawać wszystko jak leci.

Better Bino and Reveal Distances. Bo po to jest lornetka

Lornetka to jeden z podstawowych przedmiotów w Dying Light 2, który służy odkrywaniu lokacji, do których zaś możemy się udać. Niektórzy uważają, że dystans ich wykrywania jest zdecydowanie za mały, więc z tą modyfikacją lornetka przysłuży się nareszcie jak należy. Od tej pory łatwiej zaznaczysz kolejne obiekty do zwiedzania.

Tak. Autorzy modyfikacji, jeśli już decydują się na zarabianie, pozwalają dobrowolnie wpłacać jakieś pieniądze na ich konto. Ale obowiązku ani przymusu nie ma. Wszystkie wymienione mody w artykule o modach do Dying Light 2 są modami darmowymi.

Przez brak oficjalnego wsparcia modów do Dying Light 2 nie ma jednej konkretnej instrukcji co do tego, jak je zainstalować. Dlatego przy wybieraniu moda do instalacji trzeba sugerować się załączonymi do niego wskazówkami.

Jeśli któryś z modów spowoduje błędy w grze wystarczy go usunąć i/lub powrócić do kopii zapasowej oryginalnych plików. Twórcy Dying Light 2 nie mają przeciwwskazań co do modyfikowania gry – po prostu pamiętaj o aktualizowaniu modyfikacji wraz z oficjalnymi patchami.

Obecnie nie ma takiej możliwości i mody do Dying Light 2 są dostępne jedynie na platformie PC.

źródło: nexusmods