Najlepsze mody do GTA 5 w 2021 roku

GTA 5 jest tytułem długo żyjącym, nie tylko za sprawą sieciowego modułu GTA Online, ale również dzięki rzeszy fanów. Możliwości modyfikacji gry na PC stworzyły podwaliny pod całą masę ulepszeń graficznych, gameplayowych, a także pod nowe tryby. Sprawdź najlepsze modyfikacje do GTA 5 i spójrz na grę z zupełnie innej perspektywy.

Czym są mody do GTA 5?

Grand Theft Auto V ma ogromną społeczność fanów, a niektórzy z nich zajmują się modami. Mody to po prostu modyfikacje gry, zaliczają się do nich nowe tryby, pojazdy, ulepszenia graficzne, a nawet zawansowane algorytmy NPC. Popularność GTA 5 sprawiła, że gra w dalszym ciągu jest rozwijana, a niektóre z modyfikacji potrafią całkowicie zmienić rozgrywkę.

Podczas gdy Take-Two czerpie zyski z trybu online, gracze trybu jednoosobowego nie otrzymują dodatkowej zawartości. Mimo tego, że stworzony świat jest rewelacyjny, niektórzy za sprawą modyfikacji dostosowują rozgrywkę wedle własnych upodobań i spędzają w niej kolejne setki godzin.

GTA V na konsoli PlayStation

Jak zainstalować mody do GTA 5?

Na wgranie modów do GTA 5 jest kilka sposób, ale najpierw musisz pobrać odpowiednie oprogramowanie. Zewnętrzne narzędzia są wymagane dla większości modyfikacji, zatem jeśli chcesz zainstalować bardziej skomplikowane modyfikacje, będziesz potrzebował:

Pobierz powyższe pliki i wypakuj ich zawartość do głównego folderu z zainstalowaną grą. Jeżeli masz problem z odnalezieniem plików gry, kliknij PPM na ikonę GTA 5 -> otwórz zakładkę Właściwości -> odczytaj ścieżkę do pliku.

Oprócz powyższych narzędzi przydatny może okazać się program OpenlV. Aplikacja została stworzona w celu łatwej instalacji i organizacji modów do GTA. Niektóre mody mogą być zainstalowane tylko za pomocą tego programu.

Najlepsze mody do GTA 5

Korzystając z modyfikacji, wpływasz bezpośrednio na pliki gry, a instalacja kilku modów naraz nie jest najlepszym pomysłem. Instalując więcej niż jedną modyfikację, za każdym razem sprawdź stabilność gry i upewnij się, że wszystko działa poprawnie. Pamiętaj również, by nie korzystać z modyfikacji w trybie Online, ponieważ grozi to zablokowaniem Twojego konta.

GTA 5 Remake

Prawdopodobnie największa modyfikacja do gry Grand Theft Auto V, stworzona przez gracza o nicku Nb.Design. Nie jest to kolejny mod zwiększający rozdzielczość tekstur oraz zmieniający oświetlenie, lecz naprawdę duży projekt. Twórca, wykorzystując swoje doświadczenie grafika 3D, zmienił i zaprojektował wiele tekstur, dodał nowe rośliny, kamienie oraz inne drobne elementy. Poprawił również oświetlenie, pogodę, ruch miejski oraz cykl dnia i nocy.

Niestety autor nie umieścił swojej modyfikacji w sieci za darmo. Można ją poprać, dołączając do wspierających na stronie patronite. Koszt to jedynie 2 USD plus podatek VAT.

Pobierz modyfikację GTA 5 Remake

Modyfikacja GTA V Remake

GTA V Redux

Jest to jedna z najczęściej wybieranych przez graczy modyfikacja. Mod, należący do Josha Romito, oferuje kompletny zestaw ulepszeń graficznych. Projekt całkowicie zmieniony system pogodowy, w którym wszystkie warunki pogodowe zostały stworzone od podstaw. Oprócz aspektu wizualnego zmianom uległ również ragdoll, NPC inaczej reagują na postrzały, a przechodnie łapią się teraz obiektów podczas upadku.

Pobierz modyfikację GTA V Redux

Modyfikacja GTA V Redux

Open All Interiors

To modyfikacja dla osób, które chcą zwiedzić dotychczas niedostępne miejsca w Los Santos. Jeśli znasz miasto od podszewki, na pewno zadowoli Cię fakt odblokowania 65 nowych miejsc. Po instalacji moda możesz odwiedzać miejsca, które były dostępne podczas kampanii i nie tylko. Dodatkowo wszystkie nowe odblokowane miejscówki są zaznaczone na mapie, więc bez problemu je znajdziesz.

Pobierz modyfikację Open All Interiors

Modyfikacja GTA V Open All Interiors

Refined Weapons and Gameplay

Strzelanie to niewątpliwie jedno z głównych zajęć gracza w Grand Theft Auto. Nie da się jednak ukryć, że w samym strzelaniu brak feelingu. Dzięki tej modyfikacji każda broń zachowuje się inaczej. Ale to nie wszystko, podczas strzelanin reakcje cywili są inne, a policjanci używają zdecydowanie więcej mózgu. Mod na pewno spodoba się osobom które grają w FPS-y, oraz tym, którzy chcą sobie utrudnić rozgrywkę.

Pobierz modyfikację Refined Weapons and Gameplay

Modyfikacja GTA V Refined Weapons

Realism Traffic A.I Overhaul

Sztuczna inteligencja NPC nie jest mocną stroną GTA 5, szczególnie tych w samochodach. Z tym modem postacie zyskują nowe, bardziej realistyczne zachowania, którymi naprawdę możesz być zaskoczony. Kierowcy oraz piesi są bardziej uważni i potrafią lepiej unikać wypadków. Wydłużone zostały też zmiany świateł, dzięki czemu ruch na ulicach jest płynniejszy.

Pobierz modyfikację Realism Traffic A.I Overhaul

Modyfikacja GTA V Realistic Traffic

GangMod

Pamiętasz jeszcze walki o terytorium z GTA San Andreas? Jeżeli tak, to mam dla ciebie świetną wiadomość, bo gangi Ballasów i Los Santos Vagos powracają w tej modyfikacji. W fabule GTA 5 mamy do czynienia z gangami, lecz podczas podróży nie natykamy się na żadne strzelaniny pomiędzy nimi. Mod zmienia obrzeża kontrolowanych przez różne gangi osiedli w strefy wojny.

Pobierz modyfikację GangMod

Modyfikacja GTA V Gang Wars

Hulk

Uwielbiasz filmy Marvela i kochasz siać zniszczenie w Los Santos? Za pomocą tej modyfikacji możesz wcielić się w postać Hulka. Jak w filmie, zielony przyjemniaczek może bardzo wysoko skakać, wyrywać latarnie z chodników, atakować śmigłowce w locie, a nawet rzucać samochodami i wspinać się po ścianach. Prawdziwa rozwałka na najwyższym poziomie!

Pobierz modyfikację i wciel się w Hulka

Modyfikacja GTA V Hulk