Diablo Immortal i Diablo 2: Resurrected z premierą w tym roku?

Jak poinformowało Activision Blizzard, premiera Diablo Immortal jest wstępnie zaplanowana na rok 2021. Niezagrożone wydaje się również wydanie Diablo 2 Resurrected. Zarówno mobilne Immortal, jak i remaster kultowego Diablo 2, znajdują się obecnie w fazie zamkniętych testów. Wiele wskazuje więc na to, że jeszcze w tym roku ujrzymy nie jedną, a dwie gry z uniwersum Diablo.

Diablo Immortal – kiedy premiera?

O obecnym stanie Diablo Immortal dowiedzieliśmy się z raportu o zarobkach Activision Blizzard za pierwszy kwartał 2021. Pojawiła się nim informacja o tym, że na urządzeniach mobilnych Diablo Immortal weszło już w drugą fazę testów, a sama gra jest a dobrej drodze, aby pojawić się na rynku tytułów mobilnych jeszcze w tym roku.

Oczywiście bycie „na dobrej drodze” nie oznacza, że Blizzard na pewno wyrobi się z premierą do końca 2021 roku. Pozostaje mieć jednak nadzieję, że tak będzie, gdyż Diablo Immoral zapowiada się jako smaczna i lekkostrawna przystawka do dania głównego, na które czekają fani, czyli do Diablo 4.

Gra ma być dostępna w modelu free-to-play na urządzenia z systemem Android i iOS. W sieci dostępne są już fragmentaryczne gameplaye z Diablo Immortal, ponieważ trwają zamknięte testy, w których udział mieli okazję wziąć nieliczni.

Zapowiedź Diablo Immortal na BlizzConie w 2018 roku spotkała się z negatywnym przyjęciem graczy, którzy spodziewali się wówczas pełnoprawnej gry na pecety, a nie mobilnego tytułu na smartfony. Im więcej czasu jednak minęło, tym stosunek społeczności się zmieniał. Pierwsze wrażenia związane z rozgrywką dają nadzieję, że dostaniemy naprawdę ciekawą produkcję, która będzie czymś więcej, niż odcinaniem kuponów od kultowej marki.

Co z remasterem Diablo 2?

Nic nowego, można odpowiedzieć. Ale to dobra wiadomość. Wszystko bowiem wskazuje na to, że Blizzard wyrobi się z wypuszczeniem gry jeszcze w tym roku. Jeszcze do niedawna trwały techniczne alfa-testy Diablo 2: Resurrected, które – sądząc po opiniach testerów – wypadły naprawdę dobrze.

Gra pojawi się na komputerach osobistych z systemem Windows, a także na konsolach: Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4, PlayStation 5 i Switch. Tytuł ma być wiernym odzwierciedleniem oryginału z 2000 roku, wzbogaconym o ulepszoną warstwę audio-wizualną i wiele innych elementów.

Więcej o grze przeczytacie w tekście:

 

Źródła: Gamespot.com, Gamesradar.com, Blizzard, materiały własne