Jak przenieść postać z Diablo 2 do Diablo 2 Resurrected?

Jeśli nie widzi Ci się granie w starą grę od nowa, a mimo to chciałbyś się przyjrzeć, jak bardzo zmieniła się na późniejszych etapach – jest na to rozwiązanie. Diablo 2 Resurrected pozwala na przerzucenie oryginalnych zapisów z Diablo 2, a więc możesz zagrać swoimi dawnymi postaciami bez przedzierania przez wszystkie poziomy trudności, będąc nieodpowiednio wyposażonym.

Wstęp do przenoszenia postaci z Diablo 2 do remastera

Proces przenoszenia postaci z Diablo 2 do Diablo 2 Resurrected nie tylko jest możliwy (w końcu to remaster), ale i niezwykle prosty. Ot kwestia wykonania kilku kroków. Wystarczy wyłącznie spełnić jeden jedyny warunek – posiadać zapis postaci z oryginalnej wersji gry. Oto, co jeszcze musisz wiedzieć:

  • Przeniesioną postacią możesz grać tylko w trybie offline.
  • Przeniesiona postać będzie posiadać wszystko, co w oryginale. W tym możliwość zresetowania umiejętności u Akary.
Diablo 2 Resurrected klasa amazonka
Postać Amazonki w Diablo 2 Resurrected

Normalnie twórcy musieliby celowo zablokować możliwość przerzucania postaci. Bo Diablo 2 Resurrected to tak naprawdę nakładka na oryginał, który nadal wygląda tak samo, działa tak samo… po prostu jest taki sam co do joty. Odświeżona wersja wprowadziła tylko parę usprawnień, w tym najważniejsze – nową oprawę graficzną, przystosowaną do dzisiejszych standardów i na którą można z powrotem się przełączyć za wciśnięciem jednego klawisza. Wyjątkowo Pan Grozy ukazał się jeszcze na konsolach starej i bieżącej generacji.

Po co przenosić starą postać?

Jeżeli jesteś graczem singleplayerowym, to chociażby po to, aby nie zaczynać gry od nowa. O ile w ogóle Ci na tym zależy. Możesz też przenieść postać, żeby sprawdzić, jak prezentują się wszystkie legendarne przedmioty w odświeżonej wersji. Część z rzeczy będziesz mógł zresztą przerzucić na inne i nowe postaci offline.

Jak przenieść postać do Diablo 2 Resurrected?

Krótki poradnik, jak przenieść postać z Diablo 2 do Diablo 2 Resurrected – krok po kroku. Dotyczy platformy PC.

  1. Udaj się do dysku C -> Użytkownicy -> Nazwa użytkownika -> Zapisane gry (Saved Games) -> Diablo II
  2. Spośród plików z postaciami wybierz tą, która Cię interesuje i skopiuj plik z końcówką .d2s. Możesz też po prostu skopiować wszystkie pliki.
  3. Skopiowane pliki wklej do folderu Diablo II Resurrected – znajduje się on zaraz obok folderu oryginalnego Diablo II.

I gotowe! Diablo 2 Resurrected powinno poprawnie odczytać stary zapis i w rezultacie możesz zagrać starą postacią w nowej oprawie.

A jak przenieść postać do Diablo 2 Resurrected w wersji na konsole?

Niestety nie da się. Z pewnością byłaby to najłatwiejsza droga do odblokowania większości osiągnięć w wersjach konsolowych – co mimo offline stałoby się to tam swego rodzaju oszustwem. Na konsolach Xbox Series X | S i Xbox One oraz PlayStation 5 i PlayStation 4 czy Nintendo Switch musisz zaczynać od nowa.

Źródło: Eurogamer, Dexerto