Kody do Diablo 2 Resurrected. Co z komendą /players 8?

W przypadku wielu gier nietrudno o jakieś kody – zwłaszcza przy tych wiekowych. Jednak nawet pomimo debiutu dwie dekady temu, sprawa w odświeżonym Diablo 2 Resurrected nie uległa zmianie. Diabełek tak naprawdę nie może się pochwalić żadnymi kodami, może poza jedyną słynną komendą /players. Co takiego zmienia?

Kody do Diablo 2 Resurrected nie istnieją, ale…

Powiem od razu i otwarcie, że kody do Diablo 2 w dosłownym znaczeniu nie istnieją. Tego typu pisane rzeczy ograniczały się do komend wklepywanych w skrót do gry na pulpicie. I to pozwalało chociażby otworzyć grę w trybie okienkowym bądź wskakiwać od razu na serwery Battle.net, może przeskoczyć jakiś akt. Odświeżona wersja Diablo 2 Resurrected w materii istnienia kodów niczego nie zmieniła. Całe szczęście. Bo istnieje chociaż jedna komenda wykorzystywana przez sporą liczbę graczy.

Diablo 2 Resurrected gameplay
Czy wiesz, że pecetowa wersja Diablo 2 Resurrected rozpozna Twój kontroler?

Komenda /players 8 w Diablo 2 Resurrected

Za pomocą komendy players możesz zasymulować grę z innymi graczami, nawet pomimo samodzielnej rozgrywki. Oczywiście pod warunkiem, że w grze nie znajduje się już 8 graczy. Pewnie zadajesz sobie pytanie, po co w ogóle coś takiego robić? Szczególnie, że im więcej graczy w Diablo 2, tym trudniej pokonać demony.

Co zmienia komenda /players?

  • Życie i obrażenia potworów wzrastają (więcej czasu zajmie ich zabicie)
  • Otrzymujesz więcej punktów doświadczenia (szybsze levelowanie)
  • Znajdziesz więcej przedmiotów (zwiększony drop rate)

Dla przykładu /players 8 zwiększy życie potworów aż o 450%, ale w zamian otrzymasz podobnie o 450% więcej punktów doświadczenia. A większa liczba wypadających przedmiotów to zdecydowanie największa korzyść płynąca z komendy.

Jak wpisać komendę /players?

Grając na komputerze w Diablo 2 Resurrected, wystarczy, że skorzystasz z opcji czatu wciskając przycisk Enter. Następnie wpisz komendę /players X, gdzie X to liczba od 1 do 8, i potwierdź Enterem.

Efekty rosną proporcjonalnie.

Czy /players 8 zadziała na konsoli?

Niestety na ten moment w Diablo 2 Resurrected nie ma możliwości skorzystania z komendy /players 8 na żadnej z konsolowych platform, a więc Xbox Series X|S i Xbox One, PlayStation 5 i PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Głównie z braku tekstowego czatu.

Trik na odzyskanie ciała w grze

Może żaden to kod czy komenda, ale z całą pewnością ułatwiająca życie sztuczka do Diablo 2 Resurrected. Kiedy zginiesz w grze, Twoje ciało wraz z całym ekwipunkiem i złotem pozostanie w miejscu śmierci. Jednak wychodząc z gry i wracając, zostanie ono przyzwane do miasta, gdzie bez obawy o kolejną śmierć możesz odzyskać wyposażenie.

Minus takiego rozwiązania? Niestety wyrzucone przez Ciebie złoto przepadnie. Pamiętaj o tym, aby odkładać je w skrytce.

Źródło: diablo2.diablowiki.net