Diablo 2 Resurrected – gry rankingowe. Kiedy startują laddery?

Poczynając od informacji na temat aktualizacji 2.4, firma Blizzard podzieliła się nareszcie szczegółami ladderów w Diablo 2 Resurrected. Kiedy startują gry rankingowe? Jak będą wyglądać? I co nowego wprowadzą? Okazuje się, że twórcy nie boją się zmian i odpowiedzą na wołania graczy. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o grach rankingowych vel ladderach w D2R.

Wszystko, co musisz wiedzieć o grach rankingowych w Diablo 2 Resurrected

Odezwa do narodu Sanktuarium właśnie miała miejsce. „Przygotujcie się do walki o chwałę!” – wykrzyknęli twórcy Diablo 2 Resurrected. Albowiem nadchodzi czas na jakże istotny element tej legendarnej produkcji, a mianowicie gry rankingowe, znane również jako laddery. Będzie to czas, w którym udowodnicie nie tylko sobie, ale i innym, kto najlepszym Nefalemem z Nefalemów.

ognisko i klasy w diablo 2 resurrected
To którym tym razem?

Kiedy startują gry rankingowe vel laddery?

Gry rankingowe vel laddery w Diablo 2 Resurrected wystartują 29 kwietnia o godzinie 2:00 nad ranem.

wybór trybu gry rankingowej w diablo 2 resurrected
Z hardkorem czy bez?

Jaki będzie czas trwania laddera w D2R?

Każdy ladder miałby trwać przez 4 miesiące.

Tryby gier rankingowych w Diablo 2 Resurrected

W sumie w Diablo 2 Resurrected znajdą się 4 różne tryby gier rankingowych. Oto wszystkie z nich:

  • Klasyczny ranking – drabina obejmująca 4 akty (podstawka gry).
  • Klasyczny ranking hardkorowy – jak wyżej, ale z permanentną śmiercią.
  • Ranking dodatku – drabina obejmująca 5 aktów (D2 + LoD).
  • Ranking hardkorowy dodatku – jak wyżej, ale z permanentną śmiercią.
śmierć w diablo 2 resurrected
Śmierć to dopiero początek...

Co nowego wprowadzą gry rankingowe?

Gdy już gry rankingowe dotrą do Diablo 2 Resurrected, zostaną uatrakcyjnione paroma nowościami. Przede wszystkim staniemy się świadkami powstania zupełnie nowych słów runicznych. Te, wedle klasycznych rozwiązań (choć w D2R wszystkie uprzednio ladderowe słowa runiczne są dostępne i w singlu), będą możliwe do złożenia wyłącznie online. Po zakończeniu gry rankingowej, Twoja postać zostanie przeniesiona do trybu pozarankingowego.

słowo runiczne taleth skradanie w grze diablo 2 resurrected
Tak jakby 83 słowa runiczne to za mało...

Co poza nowymi słowami runicznymi?

Oprócz nowych słów runicznych i nowych przepisów w Kostce, po raz pierwszy od 2010 roku zobaczymy zmiany balansu klas postaci. Tak, aby Diablo 2 Resurrected stało się pełniejszym doświadczeniem, pozwalającym na więcej kreatywności. Dla przykładu Golem Nekromanty ma stać się bardziej skuteczny, a Błyskawice Czarodziejki miałyby otrzymać większą liczbę synergii. Aktualizacja 2.4 to dopiero początek takich zmian.

Zwiastunem balansu są jeszcze trafne spostrzeżenia twórców – większość graczy korzysta głównie z pustynnego najemnika, a zatem należałoby poprawić kilku pozostałych z innych aktów. Zmiany w obrębie elementów z zestawu (przedmioty setowe) również są planowane.

źródło: news.blizzard.com