Zestawy komputerowe do 8500 zł na lipiec 2021

Szukasz potężnego desktopa? Zestawu komputerowego w cenie do 8500 zł? Na lipiec 2021 roku przygotowaliśmy następujące propozycje. Polecamy też opcję rozbudowy i przedstawiamy przydatne oprogramowanie.

Zestawy do 8500 zł

Komputer, w który inwestujesz ponad 8000 zł, można już uznać za sprzęt klasy PRO. Oczywiście nadal sprawdzi się w grach i wyciśnie z nich pełnię możliwości, niemniej w tych pieniądzach konstruuje się raczej skrzynki do profesjonalnego montażu wideo, profesjonalnej fotografii, do pracy z projektami 2D/3D, a także do wizualizacji.

Obecna – ciężka sytuacja z wysokimi cenami kart graficznych zmusiła mnie do wypośrodkowania zestawu. Oznacza to, że zestawom za 8500 zł daleko do jednostek oferujących najwyższą możliwą wydajność w gamingu, jednak nadal są to komputery, które będą w stanie zaspokoić potrzeby większości graczy oraz przede wszystkim osób kreatywnych, zainteresowanych pracą w programach pokroju Adobre PhotoShop, Premiere Pro, czy tych z rodziny CAD.

W bieżącym miesiącu zestaw AMD dedykowany jest bardziej dla grafików/montażystów, osób kreatywnych (w drugiej kolejności dla graczy), a zestaw z Intelem polecam szczególnie osobom zainteresowanym gamingiem. 

Komputer z procesorem AMD

Procesor 12-rdzeniowy i 24-wątkowy zapewni bardzo wysoką wydajność w zadaniach wielowątkowych. Platforma oparta jest o chipset X570, który przewiduje możliwość modernizacji komputera do procesorów Ryzen 4 generacji.  

Komputer z procesorem Intel

Dzięki wykorzystaniu procesora Intel Core i5-10600KF, komputer lepiej będzie radził sobie w grach od propozycji z jednostką AMD. Wydajne 6-rdzeni oraz 12-wątków z możliwością podkręcenia zegara, zapewni komfortową liczbę FPS w rozdzielczości FullHD, ale najlepiej procesor sprawdzi się w wyższych rozdzielczościach.

Opcje rozbudowy

Potężną maszynę wciąż możesz ulepszyć i usprawnić. Jeśli uważasz, ze 32 GB pamięci RAM to za mało, od razu dokup dodatkowe moduły. 

Praca z dużymi projektami wymaga dużej przestrzeni dyskowej. Nie powinien to być jednak dysk HDD z uwagi na szybkość. Nośnik półprzewodnikowy (SSD) ma nieporównywalnie wyższe osiągi i jest całkowicie odporny na uszkodzenia mechaniczne. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, żeby używać dysku twardego jako magazynu na gotowe już pliki.

Komponenty do potężnego komputera już masz. Czas na system operacyjny. Do użytku domowego masz Windows 10 Home. Co ważne, z tej wersji systemu skorzystasz też prowadząc własną firmę. Licencja Microsoft pozwala na użytkowanie komercyjne, o ile system Home zainstalowany jest na jednym komputerze z jednym użytkownikiem. Jeśli komputer ma więcej użytkowników, niezbędny jest Windows 10 PRO, który zapewnia obsługę wielu kont sieciowych oraz pulpitów zdalnych.

Do użytku prywatnego masz także pakiety Microsoft 365 Home i Personal. Na firmowym komputerze musisz za to zainstalować pakiet dla firm, czyli np. Microsoft 365 Business Standard.