Zestawy komputerowe do 8500 zł na listopad 2022

Szukasz potężnego desktopa? Zestawu komputerowego w cenie do 8500 zł? W listopadzie 2022 roku przygotowaliśmy następujące propozycje. Polecamy też opcję rozbudowy i przedstawiamy przydatne oprogramowanie.

Zestawy do 8500 zł

Komputer, w który inwestujesz ponad 8000 zł, można już uznać za sprzęt klasy PRO. Sprawdzi się on w grach i wyciśnie z nich pełnię możliwości, pod warunkiem dobrania odpowiedniej karty graficznej. Głównym przeznaczeniem zestawów z tej półki cenowej są jednak prace edytorskie, montażowe, związane z produkcją video oraz renderem/obróbką treści 2D i 3D.

Omówienie polecanych zestawów

Zobacz koniecznie omówienie poniższych zestawów w formie video i oceń sam, który z nich lepiej sprosta Twoim wymaganiom. 

Komputer z procesorem AMD

Zestaw z procesorem AMD Ryzen przeznaczony jest przede wszystkim dla osób poszukujących dużej mocy wielordzeniowej w zadaniach profesjonalnych. Jeśli oczekujesz maksymalnej wydajności w grach – zerknij na zestaw z procesorem marki Intel. 

Komputer z procesorem Intel

Dzięki wykorzystaniu procesora Intel, komputer lepiej będzie radził sobie w grach od propozycji z jednostką konkurencji. Wydajny układ z serii Core, posiada możliwość podkręcenia zegara, co zapewni zapas mocy na wypadek wzrostu wymagań gier/programów w przyszłości. 

Płyta główna oferuje możliwość dalszej rozbudowy o wyższe modele procesorów Core, a także będzie solidną podstawą gwarantującą stabilne działanie systemu operacyjnego. Dzięki zapasowi mocy w zasilaczu, w razie chęci, możliwa będzie instalacja wydajniejszej karty graficznej spośród modeli obecnych aktualnie na rynku. 

Opcje rozbudowy

Potężną maszynę wciąż możesz ulepszyć i usprawnić. Jeśli uważasz, ze 32 GB pamięci RAM to za mało, od razu dokup dodatkowe moduły. 

Praca z dużymi projektami wymaga dużej przestrzeni dyskowej. Nie powinien to być jednak dysk HDD z uwagi na szybkość. Nośnik półprzewodnikowy (SSD) ma nieporównywalnie wyższe osiągi i jest całkowicie odporny na uszkodzenia mechaniczne. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, żeby używać dysku twardego jako magazynu na gotowe już pliki.

Komponenty do potężnego komputera już masz. Czas na system operacyjny. Do użytku domowego masz Windows 10 Home. Co ważne, z tej wersji systemu skorzystasz też prowadząc własną firmę. Licencja Microsoft pozwala na użytkowanie komercyjne, o ile system Home zainstalowany jest na jednym komputerze z jednym użytkownikiem. Jeśli komputer ma więcej użytkowników, niezbędny jest Windows 10 PRO, który zapewnia obsługę wielu kont sieciowych oraz pulpitów zdalnych.

Do użytku prywatnego masz także pakiety Microsoft 365 Home i Personal. Na firmowym komputerze musisz za to zainstalować pakiet dla firm, czyli np. Microsoft 365 Business Standard.