Zestawy komputerowe do 8500 zł na maj 2024

Szukasz potężnego desktopa? Zestawu komputerowego w cenie do 8500 zł? W maju 2024 roku przygotowaliśmy następujące propozycje. Polecamy też opcję rozbudowy i przedstawiamy przydatne oprogramowanie.

Zestawy do 8500 zł

Komputer, w który inwestujesz ponad 8000 zł, można już uznać za sprzęt klasy PRO. Sprawdzi się on w grach i wyciśnie z nich pełnię możliwości, pod warunkiem dobrania odpowiedniej karty graficznej. Głównym przeznaczeniem zestawów z tej półki cenowej są jednak prace edytorskie, montażowe, związane z produkcją video oraz renderem/obróbką treści 2D i 3D.

Omówienie polecanych zestawów

Zobacz koniecznie omówienie poniższych zestawów w formie video i oceń sam, który z nich lepiej sprosta Twoim wymaganiom. 

Komputer z procesorem AMD

Zestaw z procesorem AMD Ryzen przeznaczony jest przede wszystkim dla graczy poszukujących dużej mocy obliczeniowej. Jeśli oczekujesz maksymalnej wydajności w grach – będzie to świetny wybór, dodatkowo nastawiony na dalszą możliwość rozbudowy o nowoczesne procesory oraz wydajniejsze karty graficzne.

Ten komputer z racji posiadana karty graficznej z rodziny GeForce RTX świetnie nada się także pod zadania związane ze streamingiem video.

Proponowany komputer warto rozbudować o pojemniejsze lub dodatkowe dyski, w szczególności SSD, które zapewnią większą przestrzeń magazynową oraz lepszą responsywność niż klasyczne nośniki HDD (talerzowe).

Komputer z procesorem Intel

Dzięki wykorzystaniu procesora Intel, komputer będzie świetnie radził sobie w grach. Wydajny układ z serii Core, zapewni także zapas mocy na wypadek wzrostu wymagań gier/programów w przyszłości. 

Poniższy komputer w wariancie z kartą graficzną z rodziny GeForce RTX świetnie również nada się do streamowania i realizacji zadań związanych z montażem filmów.

Jeśli widzisz go w wersji z GPU od AMD – jego głównym przeznaczeniem są gry.

Płyta główna oferuje możliwość dalszej rozbudowy o wyższe modele procesorów Core, a także będzie solidną podstawą gwarantującą stabilne działanie systemu operacyjnego. Dzięki zapasowi mocy w zasilaczu, w razie chęci, możliwa będzie instalacja wydajniejszej karty graficznej spośród modeli obecnych aktualnie na rynku. 

Opcje rozbudowy

Potężną maszynę wciąż możesz ulepszyć i usprawnić. Jeśli uważasz, ze 32 GB pamięci RAM to za mało, od razu dokup dodatkowe moduły. 

Praca z dużymi projektami wymaga dużej przestrzeni dyskowej. Nie powinien to być jednak dysk HDD z uwagi na szybkość. Nośnik półprzewodnikowy (SSD) ma nieporównywalnie wyższe osiągi i jest całkowicie odporny na uszkodzenia mechaniczne. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, żeby używać dysku twardego jako magazynu na gotowe już pliki.

Alternatywne obudowy

Obudowa to wbrew pozorom bardzo ważny element każdego komputera – szczególnie wydajnego. Jest ona odpowiedzialna nie tylko za stworzenie „lokum” dla komponentów, ale przede wszystkim za zapewnienie im optymalnych temperatur pracy. Na końcu stoi również design i funkcjonalność.

Dlatego jeśli obudowa z głównego linku nie przypadła Ci do gustu, zerknij na poniższe propozycje. Dobrałem je tak, aby zapewnić większą różnorodność w designie, ale nadal maksymalną zgodność z polecanym zestawem oraz jego zapotrzebowaniem na przestrzeń i chłodzenie. 

Komponenty do potężnego komputera już masz. Czas na system operacyjny. Do użytku domowego Windows 11 Home będzie w sam raz. Co ważne, z tej wersji systemu skorzystasz też prowadząc własną firmę. Licencja Microsoft pozwala na użytkowanie komercyjne, o ile system Home zainstalowany jest na jednym komputerze z jednym użytkownikiem. Jeśli komputer ma więcej użytkowników, niezbędny jest Windows 11 PRO, który zapewnia obsługę wielu kont sieciowych oraz pulpitów zdalnych.

Do użytku prywatnego masz także pakiety Microsoft 365 Home i Personal. Na firmowym komputerze musisz za to zainstalować pakiet dla firm, czyli np. Microsoft 365 Business Standard.