Zestawy komputerowe do 2600 zł na lipiec 2021

W lipcu 2021 r. polecamy zestaw komputerowy do 2600 zł, złożony z niżej wymienionych komponentów. Najlepszym podzespołom towarzyszy opcja rozbudowy, czyli najciekawsze alternatywy oraz niezbędne oprogramowanie.

Zestawy do 2600 zł

Co można robić na komputerze w cenie 2600 zł? Otóż całkiem sporo. Twoja skrzynka bez trudu poradzi sobie z popularnymi tytułami e-sportowymi, pod warunkiem, że mówimy i niskich ustawianiach. 

Obecność dedykowanej wydajnej karty graficznej zintegrowanej z CPU Intela pozwala również zająć się obróbką fotografii oraz montażem wideo. Zestaw do 2600 zł jest tym samym desktopem o wszechstronnym zastosowaniu, również świetną, bo bardzo wydajną, maszyną biurową.

Komputer z procesorem AMD

Reprezentant najtańszych komputerów z procesorem 4-rdzeniowym i 8-wątkowym. Dzięki zastosowaniu płyty głównej z chipsetem B450 możliwe będzie zarówno podkręcenie procesora, jak i dalsza rozbudowa zestawu. Wydajny zasilacz pozwoli w przyszłości na zmianę karty graficznej na wydajniejszy model.

Komputer z procesorem Intel

Procesor Intel Core i5-11400 w przeciwieństwie do Ryzen 5 nie powala na podkręcanie swoich zegarów. Mimo wszystko w grach spisuje się świetnie dzięki wysokiemu fabrycznemu taktowaniu zegara oraz najnowszej architekturze.

Oczywiście, aby ten komputer nadawał się do gier potrzebna będzie jeszcze dedykowana karta graficzna, której w poniższej jednostce brak. 

Dzięki zastosowaniu płyty głównej z chipsetem B560 łatwiej będzie rozbudować komputer o wydajniejsze procesory z serii Core i7 oraz Core i9. Nowoczesna obudowa od SilentiumPC pozwoli na dołożenie dodatkowych dysków oraz zapewni dobrą wentylację. 

Opcje rozbudowy

Wydając dodatkowe 100 albo 200 zł odczuwalnie podrasujesz desktopa, zyskując od razu większą przestrzeń dyskową, szybszy nośnik systemowy albo więcej pamięci operacyjnej. W każdym przypadku dokonasz odczuwalnego upgrade’u komputera, przyspieszając pracę systemu, otrzymując więcej miejsca na gry, pliki, wideo, zdjęcia.

Szybsza pamięć RAM zwiększy z kolei responsywność całego zestawu, upłynni też korzystanie z programów, w tym także z przeglądarki internetowej.

Komputer, który złożysz z wymienionych wyżej komponentów nie będzie miał systemu operacyjnego ani aplikacji typu Word, Excel i PowerPoint. To wszystko musisz sobie zainstalować, poprzedzając ten proces zakupem oprogramowania. I tu warto przyjrzeć się ich wersji. System Microsoft Windows 10 Home może być używany zarówno w warunkach domowych, jak i w firmach. Licencja pozwala instalować go na sprzęcie służbowym, o ile korzystasz z tego jednego komputera jako jeden użytkownik. Wersja PRO przeznaczona jest dla wielu użytkowników i ma w zanadrzu kilka atutów. Należą do niech głównie obsługa wielu kont sieciowych oraz pulpity zdalne.

Do użytku komercyjnego Microsoft ma również pakiet Microsoft 365 Business Standard. Tymczasem na potrzeby domowe powstały m.in. Microsoft 365 Personal oraz Office 2019 Home.