Zestawy komputerowe do 2600 zł na grudzień 2023

W grudniu 2023 r. polecamy zestaw komputerowy do 2600 zł, złożony z niżej wymienionych komponentów. Najlepszym podzespołom towarzyszy opcja rozbudowy, czyli najciekawsze alternatywy oraz niezbędne oprogramowanie.

Zestawy do 2600 zł

Co można robić na komputerze w cenie 2600 zł? Otóż całkiem sporo. Twoja skrzynka bez trudu poradzi sobie z popularnymi tytułami e-sportowymi, oraz większością nowych gier AAA. Komputer dedykowany jest do grania w rozdzielczości FullHD (1920 x 1080 px).

Obecność dedykowanej wydajnej karty graficznej zintegrowanej z CPU Intela pozwala również zająć się obróbką fotografii oraz montażem wideo. Zestaw do 2600 zł jest tym samym desktopem o wszechstronnym zastosowaniu, również świetną, bo bardzo wydajną, maszyną biurową.

Omówienie polecanych zestawów

Zobacz koniecznie omówienie poniższych zestawów w formie video i oceń sam, który z nich lepiej sprosta Twoim wymaganiom. 

Komputer z procesorem AMD

Procesor AMD Ryzen 5 w grach spisuje się świetnie dzięki wysokiemu fabrycznemu taktowaniu zegara oraz najnowszej architekturze Zen.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej płyty głównej łatwiej będzie rozbudować komputer o wydajniejsze procesory z serii Ryzen 7 oraz Ryzen 9. Pojemna obudowa pozwoli na dołożenie dodatkowych dysków oraz zapewni dobrą wentylację. 

Komputer, który złożysz z wymienionych wyżej komponentów nie będzie miał systemu operacyjnego ani aplikacji typu Word, Excel i PowerPoint. To wszystko musisz sobie zainstalować, poprzedzając ten proces zakupem oprogramowania. I tu warto przyjrzeć się ich wersji. System Microsoft Windows 11 Home może być używany zarówno w warunkach domowych, jak i w firmach. Licencja pozwala instalować go na sprzęcie służbowym, o ile korzystasz z tego jednego komputera jako jeden użytkownik. Wersja PRO przeznaczona jest dla wielu użytkowników i ma w zanadrzu kilka atutów. Należą do niech głównie obsługa wielu kont sieciowych oraz pulpity zdalne.

Do użytku komercyjnego Microsoft ma również pakiet Microsoft 365 Business Standard. Tymczasem na potrzeby domowe powstały m.in. Microsoft 365 Personal oraz Office 2019 Home.