Zestawy komputerowe do 2600 zł na maj 2020 r.

W maju 2020 r. polecamy zestaw komputerowy do 2600 zł, złożony z niżej wymienionych komponentów. Najlepszym podzespołom towarzyszy opcja rozbudowy, czyli najciekawsze alternatywy oraz niezbędne oprogramowanie.

Zestawy do 2600 zł

Względem specyfikacji tańszej o 400 zł przybyło rdzeni, a także wątków w zestawie z procesorem marki AMD. Oznacza to, że mózg naszego komputera jest w stanie przetworzyć więcej informacji, w krótszym czasie. Nowoczesne obudowy od SilentiumPC zapewnią dobrą wentylację podzespołów, a także miejsce na dalszą rozbudowę. W razie chęci modyfikacji zestawów spokojnie możemy rozpatrywać wymianę zastosowanych procesorów i kart graficznych na wydajniejsze modele. 

Komputer z procesorem AMD

Reprezentant najtańszych komputerów z procesorem 6-rdzeniowym. Dzięki zastosowaniu płyty głównej z chipsetem B450 możliwe będzie zarówno podkręcenie procesora, jak i dalsza rozbudowa zestawu. Wydajny zasilacz pozwoli w przyszłości na zmianę karty graficznej na wydajniejszy model.

Komputer z procesorem Intel

Poniższy zestaw posiada wydajniejszą kartę graficzną niż jednostka z procesorem konkurencji. Procesor Intel Core i3-9100F posiada jednak  mniejszą liczbę rdzeni oraz wątków niż Ryzen 5 1600AF. 

Dzięki zastosowaniu płyty głównej z chipsetem B365 łatwiej będzie rozbudować komputer o wydajniejsze procesory z serii Core i5 oraz Core i7. Nowoczesna obudowa SilentiumPC Armis AR6 pozwoli na dołożenie dodatkowych dysków oraz zapewni dobrą wentylację. 

Opcje rozbudowy

Zostało Wam wolne 100 a może 200 zł? Rozważcie update od razu. Pojemniejszy dysk lub więcej pamięci RAM nie zaszkodzi, a sam sprzęt będzie starzał się wolniej i wystarczy na dłużej. Dołożenie RAM umożliwi otwarcie większej ilości kart w przeglądarce oraz pracę w wielu oknach programów jednocześnie, bez konieczności oczekiwania na ich ponowne załadowanie. 

Nowe zestawy komputerowe nie posiadają preinstalowanego systemu operacyjnego oraz oprogramowania typu Office. Warto wybrać adekwatną do potrzeb wersję. System Microsoft Windows 10 w wersji Home może być używany również w firmie. Licencja tego nie zabrania.

Sama wersja Home różni się od PRO głównie brakiem obsługi wielu kont sieciowych oraz pulpitów zdalnych. Dlatego jeśli będziemy korzystać z jednego komputera jako jednej użytkownik, to nie ma konieczności wyboru wersji PRO.

Microsoft Office 2019 Home & Student dedykowany jest tylko osobom prywatnym, nieprowadzącym działalności zarobkowej z użyciem pakietu MS Office. Jeśli oprogramowanie będzie zainstalowane na urządzeniu firmowym, należy wybrać wersję Home & Business.