Zestawy komputerowe do 2600 zł na kwiecień 2021

W kwietniu 2021 r. polecamy zestaw komputerowy do 2600 zł, złożony z niżej wymienionych komponentów. Najlepszym podzespołom towarzyszy opcja rozbudowy, czyli najciekawsze alternatywy oraz niezbędne oprogramowanie.

Zestawy do 2600 zł

Co można robić na komputerze w cenie 2600 zł? Otóż całkiem sporo. Ponieważ ma on na pokładzie zupełnie przyzwoitą kartę graficzną, gaming nie nastręcza najmniejszych trudności. Twoja skrzynka bez trudu poradzi sobie z popularnymi tytułami. Jeszcze nie na najwyższych ustawieniach, ale nie będziesz musiał ograniczać się wyłącznie do mało wymagających produkcji.

Obecność karty graficznej pozwala również zająć się obróbką fotografii oraz montażem wideo. Zestaw do 2600 zł jest tym samym desktopem o wszechstronnym zastosowaniu, również świetną, bo bardzo wydajną, maszyną biurową.

Z uwagi na globalny problem z dostępnością kart graficznych, wszystkie koszyki zawierają zestawy bez dedykowanych kart graficznych ze swojej półki cenowej. Oznacza to, że komputer będzie działał w zastosowaniach biurowych oraz multimedialnych z ograniczeniem funkcjonalności do oglądania filmów oraz prostych prac w programach 2D – jak PhotoShop itd.

Aby swobodnie grać w gry lub pracować z obróbką modeli 3D, grafiką 3D, montażem filmów w programach opierających się o moc karty graficznej (np. Davinci Resolve), niezbędna będzie dedykowana karta graficzna. 

Komputer z procesorem AMD

Reprezentant najtańszych komputerów z procesorem 6-rdzeniowym i 12-wątkowym. Dzięki zastosowaniu płyty głównej z chipsetem B450 możliwe będzie zarówno podkręcenie procesora, jak i dalsza rozbudowa zestawu. Wydajny zasilacz pozwoli w przyszłości na zmianę karty graficznej na wydajniejszy model.

Do komputerów AMD dołączona jest najtańsza dedykowana karta graficzna umożliwiająca wykonywanie prostych czynności jak przeglądanie internetu, oglądanie filmów, itd. NIE NADAJE SIĘ ONA DO GRANIA W GRY ORAZ DO PRACY W ŚRODOWISKU 3D.

Lista polecanych kart dedykowany znajduje się poniżej. Kartę należy zamówić osobno i oczekiwać  na jej dostępność.

Alternatywne karty graficzne „na przeczekanie”.

Jeśli moc iGPU zaszytego procesorze lub alternatywnym modelu GT 730 jest zbyt niska, warto dopłacić trochę, aby móc bez trudu uruchamiać proste gry 3D pokroju Counter Strike Global Offensive, czy League of Legends, a także starsze tytuły (sprzed 2013 roku).

Komputer z procesorem Intel

Procesor Intel Core i3-10100 w przeciwieństwie do Ryzen 5 1600 AF nie powala na podkręcanie swoich zegarów. Mimo wszystko w grach spisuje się świetnie dzięki wysokiemu fabrycznemu taktowaniu zegara oraz najnowszej architekturze.

Dzięki zastosowaniu płyty głównej z chipsetem B460 łatwiej będzie rozbudować komputer o wydajniejsze procesory z serii Core i5 oraz Core i7. Nowoczesna obudowa od SilentiumPC pozwoli na dołożenie dodatkowych dysków oraz zapewni dobrą wentylację. 

Zestaw nie zawiera dedykowanej karty graficznej. Obraz będzie wyświetlany z karty zintegrowanej z procesorem. Karta zintegrowana umożliwia jedynie wykonywanie prostych czynności jak przeglądanie internetu, oglądanie filmów, itd. NIE NADAJE SIĘ ONA DO GRANIA W GRY ORAZ DO PRACY W ŚRODOWISKU 3D.

Lista polecanych kart dedykowany znajduje się poniżej. Kartę należy zamówić osobno i oczekiwać  na jej dostępność.

Alternatywne karty graficzne „na przeczekanie”.

Jeśli moc iGPU zaszytego procesorze lub alternatywnym modelu GT 730 jest zbyt niska, warto dopłacić trochę, aby móc bez trudu uruchamiać proste gry 3D pokroju Counter Strike Global Offensive, czy League of Legends, a także starsze tytuły (sprzed 2013 roku).

Opcje rozbudowy

Wydając dodatkowe 100 albo 200 zł odczuwalnie podrasujesz desktopa, zyskując od razu większą przestrzeń dyskową, szybszy nośnik systemowy albo więcej pamięci operacyjnej. W każdym przypadku dokonasz odczuwalnego upgrade’u komputera, przyspieszając pracę systemu, otrzymując więcej miejsca na gry, pliki, wideo, zdjęcia.

Szybsza pamięć RAM zwiększy z kolei responsywność całego zestawu, upłynni też korzystanie z programów, w tym także z przeglądarki internetowej.

Komputer, który złożysz z wymienionych wyżej komponentów nie będzie miał systemu operacyjnego ani aplikacji typu Word, Excel i PowerPoint. To wszystko musisz sobie zainstalować, poprzedzając ten proces zakupem oprogramowania. I tu warto przyjrzeć się ich wersji. System Microsoft Windows 10 Home może być używany zarówno w warunkach domowych, jak i w firmach. Licencja pozwala instalować go na sprzęcie służbowym, o ile korzystasz z tego jednego komputera jako jeden użytkownik. Wersja PRO przeznaczona jest dla wielu użytkowników i ma w zanadrzu kilka atutów. Należą do niech głównie obsługa wielu kont sieciowych oraz pulpity zdalne.

Do użytku komercyjnego Microsoft ma również pakiet Microsoft 365 Business Standard. Tymczasem na potrzeby domowe powstały m.in. Microsoft 365 Personal oraz Office 2019 Home.