Zestawy komputerowe do 10000 zł na grudzień 2023

Nie ma miejsca na kompromisy? Zestaw komputerowy w cenie do 10000 zł na grudzień 2023 został stworzony, aby zaspokoić potrzeby wymagających graczy i nie tylko! Polecamy też opcję rozbudowy i przedstawiamy przydatne oprogramowanie.

Zestawy do 10000 zł

Komputer, w który inwestujesz 10000 zł, to jednostka ponadprzeciętna. Nie ważne czy stawiasz na granie w najwyższych detalach, streamowanie, czy montaż filmów. We wszystkich tych zadaniach sprawdzi się on co najmniej bardzo dobrze.  Pamiętaj jednak, że pierwotnym zamysłem przy tworzeniu tego setupu było granie i do przede wszystkim tej czynności dedykuję poniższy zestaw.

Omówienie polecanych zestawów

Zobacz koniecznie omówienie poniższych zestawów w formie video i oceń sam, który z nich lepiej sprosta Twoim wymaganiom.

Komputer z procesorem Intel

Dzięki wykorzystaniu procesora Intel, komputer będzie świetnie radził sobie w grach. Wydajny układ z serii Core, zapewni także zapas mocy na wypadek wzrostu wymagań gier/programów w przyszłości.

Poniższy komputer z racji posiadana karty graficznej z rodziny GeForce RTX świetnie również nada się do streamowania i realizacji zadań związanych z montażem filmów.

Płyta główna oferuje możliwość dalszej rozbudowy o wyższe modele procesorów Core, a także będzie solidną podstawą gwarantującą stabilne działanie systemu operacyjnego. Dzięki zapasowi mocy w zasilaczu, w razie chęci, możliwa będzie instalacja wydajniejszej karty graficznej spośród modeli obecnych aktualnie na rynku.

Opcje rozbudowy

Potężną maszynę wciąż możesz ulepszyć i usprawnić. Jeśli uważasz, ze 32 GB pamięci RAM to za mało, od razu dokup dodatkowe moduły. 

Praca z dużymi projektami wymaga dużej przestrzeni dyskowej. Nie powinien to być jednak dysk HDD z uwagi na szybkość. Nośnik półprzewodnikowy (SSD) ma nieporównywalnie wyższe osiągi i jest całkowicie odporny na uszkodzenia mechaniczne. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, żeby używać dysku twardego jako magazynu na gotowe już pliki.

Komponenty do potężnego komputera już masz. Czas na system operacyjny. Do użytku domowego Windows 11 Home będzie w sam raz. Co ważne, z tej wersji systemu skorzystasz też prowadząc własną firmę. Licencja Microsoft pozwala na użytkowanie komercyjne, o ile system Home zainstalowany jest na jednym komputerze z jednym użytkownikiem. Jeśli komputer ma więcej użytkowników, niezbędny jest Windows 11 PRO, który zapewnia obsługę wielu kont sieciowych oraz pulpitów zdalnych.

Do użytku prywatnego masz także pakiety Microsoft 365 Home i Personal. Na firmowym komputerze musisz za to zainstalować pakiet dla firm, czyli np. Microsoft 365 Business Standard.