Zestawy komputerowe do 12500 zł na grudzień 2023

Aby grać na najwyższych detalach i pracować bez obawy o ograniczenia sprzętowe, trzeba solidnej i niezwykle wydajnej maszyny. Jeśli szukasz jednostki do zadań specjalnej, to na grudzień 2023 został stworzony iście wyjątkowy zestaw.

Zestawy do 12500 zł

Zależało mi, aby sprzęt za 12500 zł prezentował sobą coś więcej niż tylko ładny wygląd i gamingowe komponenty. Jednostka tej klasy powinna być wszechstronna, gotowa na dalsze modyfikacje i usprawnienia oraz zapewniać wyśmienitą wydajność w szerokim zakresie działań. I uważam, że ten plan się powiódł. Bez znaczenia, czy chcesz grać w 4K, czy zająć się montażem filmów, a może zadaniami związanymi z projektowaniem 3D – we wszystkich tych zadaniach polecany poniżej zestaw sprawdzi się świetnie. 

Omówienie polecanych zestawów

Zobacz koniecznie omówienie poniższych zestawów w formie video i oceń sam, który z nich lepiej sprosta Twoim wymaganiom.

Komputer z procesorem Intel

Dzięki wykorzystaniu ponadprzeciętnie wydajnego procesora marki Intel, komputer będzie świetnie radził sobie w grach, zadaniach profesjonalnych oraz kreatywnych. Wydajny układ z serii Core, zapewni także zapas mocy na wypadek wzrostu wymagań gier/programów w przyszłości.

Poniższy komputer z racji posiadana karty graficznej z rodziny GeForce RTX świetnie również nada się do streamowania i realizacji zadań związanych z montażem filmów, a także obróbką i projektowaniem 3D.

Płyta główna oferuje możliwość dalszej rozbudowy o wyższe modele procesorów Core, posiada łączność bezprzewodową WiFi, a także będzie solidną podstawą gwarantującą stabilne działanie systemu operacyjnego.

Dzięki zapasowi mocy w zasilaczu, w razie chęci, możliwa będzie instalacja wydajniejszej karty graficznej spośród modeli obecnych aktualnie na rynku. Warto zadbać o 64 GB RAM w takowej maszynie, ale decyzję o montażu takiej ilości pozostawiam użytkownikowi.32 GB do zastosowań „codziennych” wystarczy w zupełności. 

Opcje rozbudowy

Potężną maszynę wciąż możesz ulepszyć i usprawnić. Jeśli uważasz, że 32 GB pamięci RAM to za mało, od razu dokup dodatkowe moduły. 

Praca z dużymi projektami wymaga dużej przestrzeni dyskowej. Nie powinien to być jednak dysk HDD z uwagi na szybkość. Nośnik półprzewodnikowy (SSD) ma nieporównywalnie wyższe osiągi i jest całkowicie odporny na uszkodzenia mechaniczne. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, żeby używać dysku twardego jako magazynu na gotowe już pliki.

Komponenty do potężnego komputera już masz. Czas na system operacyjny. Do użytku domowego Windows 11 Home będzie w sam raz. Co ważne, z tej wersji systemu skorzystasz też prowadząc własną firmę. Licencja Microsoft pozwala na użytkowanie komercyjne, o ile system Home zainstalowany jest na jednym komputerze z jednym użytkownikiem. Jeśli komputer ma więcej użytkowników, niezbędny jest Windows 11 PRO, który zapewnia obsługę wielu kont sieciowych oraz pulpitów zdalnych.

Do użytku prywatnego masz także pakiety Microsoft 365 Home i Personal. Na firmowym komputerze musisz za to zainstalować pakiet dla firm, czyli np. Microsoft 365 Business Standard.