Zestawy komputerowe do 5500 zł na listopad 2023

Zobacz nasz listopadowy zestaw komputerowy do 5500 zł, propozycję dla graczy chcących streamować. W treści znajdziesz też opcję rozbudowy desktopa oraz oprogramowanie, które z pewnością się przyda.

Zestawy do 5500 zł

Komputer za kwotę około 5500 zł jest wielozadaniową maszyną, która bezbłędnie łączy gaming ze streamingiem. Szybki, wielowątkowy procesor napędzi najnowsze produkcje, a cicha i wydajna karta graficzna pomoże w wygenerowaniu wielu klatek na sekundę oraz nadawaniu Twojej rozgrywki na żywo.

Za streamowanie odpowiadać powinno GPU NVIDIA GeForce RTX  z dedykowanym kodekiem NVENC, które sprawdzi się w tej roli znacznie lepiej od dowolnego CPU.

Omówienie polecanych zestawów

Zobacz koniecznie omówienie poniższych zestawów w formie video i oceń sam, który z nich lepiej sprosta Twoim wymaganiom. 

Komputer z procesorem AMD

Najnowsze CPU z linii AMD Ryzen dedykowane są przede wszystkim osobom zainteresowanym graniem w gry komputerowe. Szybki RAM pomoże procesorowi rozwinąć skrzydła, a solidna płyta główna i zasilacz z zapasem mocy pozwolą na dalsze ulepszanie jednostki.

Poniższa jednostka centralna stawia nie tylko na wydajność, wyróżnia się także estetycznym wykończeniem obudowy. Jako alternatywę polecam również – Fractal Design Pop Air Black TG Clear Tint

Opcje rozbudowy

W portfelu zostało coś jeszcze? Wolne środki sugeruję przeznaczyć na natychmiastowy update zestawu, inwestując nieco pieniędzy w większy lub szybszy dysk SSD. Możesz też sprawić sobie więcej pamięci RAM albo wybrać moduł o wyższym taktowaniu. 

System operacyjny. Rzecz nieodzowna. Zanim kupisz i zainstalujesz, zwróć uwagę na wersję. Windows 11 Home, zgodnie z nazwą, przeznaczona jest głównie do użytku domowego. Jednak licencja nie wyklucza użytkowania w firmie, o ile zainstalowany jest na jednym komputerze z jednym użytkownikiem. Przy większej liczbie użytkowników sięgnij po Windows 11 PRO, który oferuje również obsługę wielu kont sieciowych i pulpity zdalne.

Wybierając aplikacje biurowe, również spójrz na ich oznaczenia. Pakiety Microsoft 365 Home i Personal są produktami do użytku prywatnego, czyli domowego. Tymczasem Microsoft 365 Business Standard należy zainstalować na służbowym komputerze, który znajduje się w firmie.