Zestawy komputerowe do 5500 zł na maj 2020 r.

Zobacz nasz majowy zestaw komputerowy do 5500 zł, propozycję dla graczy chcących streamować. W treści znajdziesz też opcję rozbudowy desktopa oraz oprogramowanie, które z pewnością się przyda.

Zestawy do 5500 zł

Komputer za sumę około 5500 zł pozwala nie tylko na granie dla własnej przyjemności, ale również streamowanie rozgrywki. Jeśli priorytetem jest uzyskanie najwyższej ilości klatek na sekundę – warto wybrać w tym wypadku zestaw z procesorem marki Intel. 

Jeżeli preferujecie lepszą wielozadaniowość, w tym obróbkę i montaż zarejestrowanych przez nas fragmentów rozgrywki, to lepiej skupić się na propozycji z procesorem od AMD. Płynny streaming zapewni w obu przypadkach RTX 2070 Super z dedykowanym ku streamingowi kodekowi NVENC.

Komputer z procesorem AMD

Zestaw stworzony w oparciu o wydajny, wielozadaniowy procesor AMD Ryzen 5 3600. Dzięki dodatkowemu chłodzeniu możliwe jest jego podkręcenie. Zastosowana szybka pamięć operacyjna w parze z wydajnym dyskiem SSD sprawią, że ładowanie gier i aplikacji odbywać będzie się szybko, bez zbędnych przestojów. Jeśli 512 GB to za mało warto zajrzeć do sekcji polecane rozszerzenia zestawu i dobrać pojemniejszy dysk.

Komputer z procesorem Intel

Intel Core i5-9600KF dedykowany jest przede wszystkim osobom zainteresowanym podkręceniem swojej jednostki. Aby zapewnić możliwość podkręcenia procesora do wysokich wartości, warto zakupić wydajniejsze chłodzenie. Propozycje zostały przygotowane w sekcji polecane rozszerzenia zestawu

Dzięki szybkiej pamięci DDR4, wydajność procesora w grach będzie znakomita, jednak ograniczenie tylko do 6-rdzeni sprawia, że w zadania wielowątkowych Core i5-9600KF ustąpi miejsca Ryzenowi 5 3600. 

Opcje rozbudowy

Zostało trochę wolnych środków w portfelu? Rozważ update od razu. Pojemniejszy dysk lub więcej pamięci RAM nie zaszkodzi, a sam sprzęt będzie starzał się wolniej i wystarczy na dłużej. Rozbudowa pamięci RAM umożliwi otwieranie większej ilości stron jednocześnie, a także używanie na raz wielu aplikacji. Dobrym pomysłem jest również wydajniejsze chłodzenie na procesor, które zapewni cichszą pracę komputera. A jeśli nie wydajność… to może trochę LEDów?

Nowe zestawy komputerowe nie posiadają preinstalowanego systemu operacyjnego oraz oprogramowania typu Office. Warto wybrać adekwatną do potrzeb wersję. System Microsoft Windows 10 w wersji Home może być używany również w firmie. Licencja tego nie zabrania.

Sama wersja Home różni się od PRO głównie brakiem obsługi wielu kont sieciowych oraz pulpitów zdalnych. Dlatego jeśli będziemy korzystać z jednego komputera jako jednej użytkownik, to nie ma konieczności wyboru wersji PRO.

Microsoft Office 2019 Home & Student dedykowany jest tylko osobom prywatnym, nieprowadzącym działalności zarobkowej z użyciem pakietu MS Office. Jeśli oprogramowanie będzie zainstalowane na urządzeniu firmowym, należy wybrać wersję Home & Business.