Zestawy komputerowe do 5500 zł na październik 2020

Zobacz nasz październikowy zestaw komputerowy do 5500 zł, propozycję dla graczy chcących streamować. W treści znajdziesz też opcję rozbudowy desktopa oraz oprogramowanie, które z pewnością się przyda.

Zestawy do 5500 zł

Komputer za kwotę około 5500 zł jest potężną, wielozadaniową maszyną, która bezbłędnie łączy gaming ze streamingiem. Jeśli Twoim priorytetem jest jak najwyższa liczba klatek obrazu na sekundę, wybierz zestaw z procesorem Intel.

Planując inne zadania, w tym montaż i postprodukcję materiałów zarejestrowanych podczas gry, sięgnij po opcję z AMD. W obu przypadkach za streamowanie odpowiada GPU NVIDIA GeForce RTX 2070 Super z dedykowanym kodekiem NVENC.

Komputer z procesorem AMD

Zestaw stworzony w oparciu o wydajny, wielozadaniowy procesor AMD Ryzen 5 3600. Dzięki dodatkowemu chłodzeniu możliwe jest jego podkręcenie. Zastosowana szybka pamięć operacyjna w parze z wydajnym dyskiem SSD sprawią, że ładowanie gier i aplikacji odbywać będzie się szybko, bez zbędnych przestojów. Jeśli 1 TB to za mało, warto zajrzeć do sekcji polecane rozszerzenia zestawu i dobrać pojemniejszy dysk.

Komputer z procesorem Intel

Intel Core i5-10400KF dedykowany jest przede wszystkim osobom zainteresowanym graniem w gry komputerowe. Dzięki bardzo szybkiej pamięci RAM procesor będzie świetnie sprawdzał się w grach komputerowych.

Poniższa jednostka centralna stawia nie tylko na wydajność, wyróżnia się także estetycznym wykończeniem obudowy. Jako alternatywę polecam również obudowę – SilentiumPC Signum SG7V TG

Opcje rozbudowy

W portfelu zostało coś jeszcze? Wolne środki sugeruję przeznaczyć na natychmiastowy update zestawu, inwestując nieco pieniędzy w większy lub szybszy dysk SSD. Możesz też sprawić sobie więcej pamięci RAM albo wybrać moduł o wyższym taktowaniu. Lecz jeśli wydajność zestawu w pełni Cię zadowala, rozważ chłodzenie wodne AiO lub taśmę z diodami LED.

System operacyjny. Rzecz nieodzowna. Zanim kupisz i zainstalujesz, zwróć uwagę na wersję. Windows 10 Home, zgodnie z nazwą, przeznaczona jest głównie do użytku domowego. Jednak licencja nie wyklucza użytkowania w firmie, o ile zainstalowany jest na jednym komputerze z jednym użytkownikiem. Przy większej liczbie użytkowników sięgnij po Windows 10 PRO, który oferuje również obsługę wielu kont sieciowych i pulpity zdalne.

Wybierając aplikacje biurowe, również spójrz na ich oznaczenia. Pakiety Microsoft 365 Home i Personal są produktami do użytku prywatnego, czyli domowego. Tymczasem Microsoft 365 Business Standard należy zainstalować na służbowym komputerze, który znajduje się w firmie.