Zestawy komputerowe do 5500 zł na listopad 2022

Zobacz nasz listopadowy zestaw komputerowy do 5500 zł, propozycję dla graczy chcących streamować. W treści znajdziesz też opcję rozbudowy desktopa oraz oprogramowanie, które z pewnością się przyda.

Zestawy do 5500 zł

Komputer za kwotę około 5500 zł jest wielozadaniową maszyną, która bezbłędnie łączy gaming ze streamingiem. 

Za streamowanie odpowiadać powinno GPU NVIDIA GeForce RTX  z dedykowanym kodekiem NVENC – oczywiście pod warunkiem dostępności danej karty. 

Omówienie polecanych zestawów

Zobacz koniecznie omówienie poniższych zestawów w formie video i oceń sam, który z nich lepiej sprosta Twoim wymaganiom. 

Komputer z procesorem Intel

Najnowsze CPU z linii Intel Core dedykowane są przede wszystkim osobom zainteresowanym graniem w gry komputerowe. Szybki RAM pomoże procesorowi rozwinąć skrzydła, a solidna płyta główna i zasilacz z zapasem mocy pozwolą na dalsze ulepszanie jednostki.

Poniższa jednostka centralna stawia nie tylko na wydajność, wyróżnia się także estetycznym wykończeniem obudowy. Jako alternatywę polecam również – Silver Monkey X Cage

Opcje rozbudowy

W portfelu zostało coś jeszcze? Wolne środki sugeruję przeznaczyć na natychmiastowy update zestawu, inwestując nieco pieniędzy w większy lub szybszy dysk SSD. Możesz też sprawić sobie więcej pamięci RAM albo wybrać moduł o wyższym taktowaniu. Lecz jeśli wydajność zestawu w pełni Cię zadowala, rozważ chłodzenie wodne AiO lub taśmę z diodami LED.

System operacyjny. Rzecz nieodzowna. Zanim kupisz i zainstalujesz, zwróć uwagę na wersję. Windows 10 Home, zgodnie z nazwą, przeznaczona jest głównie do użytku domowego. Jednak licencja nie wyklucza użytkowania w firmie, o ile zainstalowany jest na jednym komputerze z jednym użytkownikiem. Przy większej liczbie użytkowników sięgnij po Windows 10 PRO, który oferuje również obsługę wielu kont sieciowych i pulpity zdalne.

Wybierając aplikacje biurowe, również spójrz na ich oznaczenia. Pakiety Microsoft 365 Home i Personal są produktami do użytku prywatnego, czyli domowego. Tymczasem Microsoft 365 Business Standard należy zainstalować na służbowym komputerze, który znajduje się w firmie.