Zestawy komputerowe do 3900 zł na marzec 2024

Idealny zestaw komputerowy do 3900 zł? W marcu 2024 r. polecamy komputery złożone z poniższych komponentów. Zadbaliśmy też o możliwość rozbudowy konfigu, przedstawiliśmy także przydatne oprogramowanie.

Zestawy do 3900 zł

Komponenty do zestawu za 3900 zł tworzą sprzęt pozwalający cieszyć się wysokim poziomem detali, przy zachowaniu rozsądnej płynności.

Jeśli planujesz korzystać z komputera również jako z maszyny do montażu filmów, pracy w programach do projektowania rozważ w przyszłości wymianę procesora na jednostkę z wyższej klasy. Czysty gaming i maksymalna liczba klatek na sekundę? Wystarczy procesor nowej generacji i porządna karta graficzna!

Omówienie polecanych zestawów

Zobacz koniecznie omówienie poniższych zestawów w formie video i oceń sam, który z nich lepiej sprosta Twoim wymaganiom. 

Komputer z procesorem AMD

AMD Ryzen w połączeniu z szybką pamięcią RAM w grach pozostaje wciąż bardzo wydajną propozycją do gier na rynku.

Zastosowane w tej jednostce podzespoły możemy w przyszłości zmienić na wydajniejsze, jak przykładowo procesory z serii Ryzen 7, czy nawet Ryzen 9. Moc zasilacza będzie wystarczająca, również dla wyższych modeli kart z rodziny RTX i RX. 

Poniższy zestaw z uwagi na zastosowaną kartę graficzną dedykowany jest przede wszystkim dla graczy stawiających na rozgrywkę offline.

Opcje rozbudowy

Zdaję sobie sprawę, że 3900 zł za zestaw komputerowy, to spora kwota. Uważam jednak, że warto dołożyć jeszcze trochę pieniędzy i dokonać natychmiastowego upgrade’u desktopa. Żeby system, gry i programy mogły działać szybciej, niezbędny jest dysk SSD. Jeśli jest odpowiednio pojemny, można zrezygnować z nośnika HDD na rzecz jednego, za to odczuwalnie szybszego dysku.

Dodanie pamięci RAM wyjdzie tylko na dobre, usprawniając pracę całego komputera. Zobaczysz to m.in. we wzrostach fps-ów w grach, czy w płynności działania przeglądarki internetowej. A gdy wolisz zachować status quo w powyższych kwestiach, możesz podrasować design obudowy i dodać jej pazura diodami LED z wydajniejszego niż standardowe – chłodzenia wodnego.

W nowym komputerze nie uświadczysz systemu operacyjnego. Czeka Cię zatem jego zakup oraz instalacja. Wersja zestawu nie jest bez znaczenia. Ta opatrzona przydomkiem Home powinna trafić do komputera domowego, ale może się również znaleźć na dysku desktopa firmowego. Licencja tego nie zabrania. Jednak jest jeden warunek – komputer musi mieć jednego użytkownika. Przy większej liczbie użytkowników niezbędny jest zakup systemu Windows 11 PRO. Ten daje też obsługę pulpitów zdalnych.

Dopiero co złożony zestaw nie ma też aplikacji Word, Excel, PowerPoint ani Outlook. Dlatego na użytek domowy kup Microsoft 365 Home albo Personal. Z kolei w firmie zainstaluj np. Microsoft 365 Business Standard.