Zestawy komputerowe do 3900 zł na wrzesień 2021

Idealny zestaw komputerowy do 3900 zł? We wrześniu 2021 r. polecamy komputery złożone z poniższych komponentów. Zadbaliśmy też o możliwość rozbudowy konfigu, przedstawiliśmy także przydatne oprogramowanie.

Zestawy do 3900 zł

Komponenty do zestawu za 3900 zł tworzą sprzęt pozwalający cieszyć się wysokim poziomem detali, przy zachowaniu rozsądnej płynności, pod warunkiem dołożenia w przyszłości dedykowanej karty graficznej.

Jeśli planujesz korzystać z komputera również jako z maszyny do montażu filmów, pracy w programach do projektowania postaw na jednostkę z procesorem AMD. Czysty gaming i maksymalna liczba klatek na sekundę? Warto pójść w procesor od Intela. 

Z uwagi na globalny problem z dostępnością kart graficznych, wszystkie koszyki zawierają zestawy bez dedykowanych kart graficznych ze swojej półki cenowej. Oznacza to, że komputer będzie działał w zastosowaniach biurowych oraz multimedialnych z ograniczeniem funkcjonalności do oglądania filmów oraz prostych prac w programach 2D – jak PhotoShop itd.

Aby swobodnie grać w gry lub pracować z obróbką modeli 3D, grafiką 3D, montażem filmów w programach opierających się o moc karty graficznej (np. Davinci Resolve), niezbędna będzie dedykowana karta graficzna. 

Omówienie polecanych zestawów

Zobacz koniecznie omówienie poniższych zestawów w formie video i oceń sam, który z nich lepiej sprosta Twoim wymaganiom. 

Komputer z procesorem AMD

Zestaw wyposażony jest w wydajny 6-rdzeniowy i 12-wątkowy procesor, który można podkręcać. Pamiętaj, że 512 GB pojemności dysku SSD to ilość podstawowa w kontekście korzystania z komputera jako jednostki do gier. Dlatego warto dobrać dodatkowy dysk HDD lub pojemniejszy SSD.

Do komputerów AMD niewyposażonych w procesor Ryzen 5 5600G dołączona jest najtańsza dedykowana karta graficzna umożliwiająca wykonywanie prostych czynności jak przeglądanie internetu, oglądanie filmów, itd. NIE NADAJE SIĘ ONA DO GRANIA W GRY ORAZ DO PRACY W ŚRODOWISKU 3D.

Lista polecanych kart dedykowany znajduje się poniżej. Kartę należy zamówić osobno i oczekiwać  na jej dostępność.

Alternatywne polecane płyty główne dla procesorów AMD

Komputer z procesorem Intel

Najnowszy Intel Core i5 w połączeniu z szybką pamięcią RAM w grach pozostaje wydajniejszy od popularnego Ryzena 5 1600AF/3600.
Zastosowane w tej jednostce podzespoły możemy w przyszłości zmienić na wydajniejsze, jak przykładowo procesory z serii Intel Core i7, czy nawet Core i9. Moc zasilacza będzie wystarczająca, również dla wyższych modeli kart z rodziny RTX. 

Zestaw nie zawiera dedykowanej karty graficznej. Obraz będzie wyświetlany z karty zintegrowanej z procesorem. Karta zintegrowana umożliwia jedynie wykonywanie prostych czynności jak przeglądanie internetu, oglądanie filmów, itd. NIE NADAJE SIĘ ONA DO GRANIA W GRY ORAZ DO PRACY W ŚRODOWISKU 3D.

Lista polecanych kart dedykowany znajduje się poniżej. Kartę należy zamówić osobno i oczekiwać  na jej dostępność.

Alternatywne polecane płyty główne dla procesorów Intel

Opcje rozbudowy

Zdaję sobie sprawę, że 3900 zł za zestaw komputerowy, to spora kwota. Uważam jednak, że warto dołożyć jeszcze trochę pieniędzy i dokonać natychmiastowego upgrade’u desktopa. Żeby system, gry i programy mogły działać szybciej, niezbędny jest dysk SSD. Jeśli jest odpowiednio pojemny, można zrezygnować z nośnika HDD na rzecz jednego, za to odczuwalnie szybszego dysku.

Dodanie pamięci RAM wyjdzie tylko na dobre, usprawniając pracę całego komputera. Zobaczysz to m.in. we wzrostach fps-ów w grach, czy w płynności działania przeglądarki internetowej. A gdy wolisz zachować status quo w powyższych kwestiach, możesz podrasować design obudowy i dodać jej pazura diodami LED.

W nowym komputerze nie uświadczysz systemu operacyjnego. Czeka Cię zatem jego zakup oraz instalacja. Wersja zestawu nie jest bez znaczenia. Ta opatrzona przydomkiem Home powinna trafić do komputera domowego, ale może się również znaleźć na dysku desktopa firmowego. Licencja tego nie zabrania. Jednak jest jeden warunek – komputer musi mieć jednego użytkownika. Przy większej liczbie użytkowników niezbędny jest zakup systemu Windows 10 PRO. Ten daje też obsługę pulpitów zdalnych.

Dopiero co złożony zestaw nie ma też aplikacji Word, Excel, PowerPoint ani Outlook. Dlatego na użytek domowy kup Microsoft 365 Home albo Personal. Z kolei w firmie zainstaluj np. Microsoft 365 Business Standard.