Zestawy komputerowe do 3900 zł na maj 2020 r.

Idealny zestaw komputerowy do 3900 zł? W maju 2020 r. polecamy komputery złożone z poniższych komponentów. Zadbaliśmy też o możliwość rozbudowy konfigu, przestawiliśmy także przydatne oprogramowanie.

Zestawy do 3900 zł

Najtańsza maszyna wspierająca ray-tracing. Ciekawa propozycja dla osób zainteresowanych ograniem najnowszych tytułów, które wspierają technologię śledzenia promieni w czasie rzeczywistym. Jeśli jesteście fanemi Minecrafta, a jak dotąd ogrywaliście go tylko w wersji z shaderami, to gwarantuję, że uruchamiając go w wersji RTX, zakochacie się na nowo.

Komputer z procesorem AMD

Zestaw wyposażony jest w wydajny 6-rdzeniowy procesor, który można podkręcać. Z uwagi na zastosowanie jedynie fabrycznego układu chłodzenia, warto dobrać wydajniejsze chłodzenie z dostępnych w sekcji polecane rozszerzenia zestawu. Tak samo sprawa wygląda z dyskiem SSD. 512GB to ilość podstawowa w kontekście korzystania z komputera jako jednostki do gier. 

Komputer z procesorem Intel

Aby zmieścić procesor Intel Core i5 9400F w kwocie 3900 zł, konieczne było zrezygnowanie z dedykowanego chłodzenia. Warto zatem ponieść budżet o 100 zł i dopłacić do modelu Fera 2 od marki SilentiumPC. 

Zastosowane w tej jednostce podzespoły możemy w przyszłości zmienić na wydajniejsze, jak przykładowo procesory z serii Intel Core i7 czy nawet Core i9. Moc zasilacza będzie wystarczająca również dla wyższych modeli kart z rodziny RTX. Zaproponowane pamięci o zegarze bazowym 3000Mhz będą w stanie działać jedynie z zegarem 2666Mhz – jednak w obliczy ich ceny, zakup powolniejszej pamięci RAM nie miałby uzasadnienia. 

Opcje rozbudowy

Zostało trochę wolnych środków w portfelu? Rozważ update od razu. Pojemniejszy dysk lub więcej pamięci RAM nie zaszkodzi, a sam sprzęt będzie starzał się wolniej i wystarczy na dłużej. 

Zwiększenie pamięci RAM umożliwi otwieranie większej ilości stron jednocześnie, a także używanie wielu aplikacji naraz. Dobrym pomysłem jest również inwestycja w wydajniejsze chłodzenie procesora, które zapewni cichszą pracę komputera. A jeśli nie wydajność… to może trochę LEDów? 

Nowe zestawy komputerowe nie posiadają preinstalowanego systemu operacyjnego oraz oprogramowania typu Office. Warto wybrać adekwatną do potrzeb wersję. System Microsoft Windows 10 w wersji Home może być używany również w firmie. Licencja tego nie zabrania.

Sama wersja Home różni się od PRO głównie brakiem obsługi wielu kont sieciowych oraz pulpitów zdalnych. Dlatego jeśli będziemy korzystać z jednego komputera jako jednej użytkownik, to nie ma konieczności wyboru wersji PRO.

Microsoft Office 2019 Home & Student dedykowany jest tylko osobom prywatnym, nieprowadzącym działalności zarobkowej z użyciem pakietu MS Office. Jeśli oprogramowanie będzie zainstalowane na urządzeniu firmowym, należy wybrać wersję Home & Business.