Zestawy komputerowe do 3900 zł na styczeń 2023

Idealny zestaw komputerowy do 3900 zł? W styczniu 2023 r. polecamy komputery złożone z poniższych komponentów. Zadbaliśmy też o możliwość rozbudowy konfigu, przedstawiliśmy także przydatne oprogramowanie.

Zestawy do 3900 zł

Komponenty do zestawu za 3900 zł tworzą sprzęt pozwalający cieszyć się wysokim poziomem detali, przy zachowaniu rozsądnej płynności.

Jeśli planujesz korzystać z komputera również jako z maszyny do montażu filmów, pracy w programach do projektowania rozważ w przyszłości wymianę procesora na jednostkę z klasy i5 lub i7. Czysty gaming i maksymalna liczba klatek na sekundę? Wystarczy nowy procesor Intel Core i porządna karta graficzna.

Omówienie polecanych zestawów

Zobacz koniecznie omówienie poniższych zestawów w formie video i oceń sam, który z nich lepiej sprosta Twoim wymaganiom. 

Komputer z procesorem Intel

Intel Core i5 w połączeniu z szybką pamięcią RAM w grach pozostaje wydajniejszy od popularnego Ryzena 5 5600.
Zastosowane w tej jednostce podzespoły możemy w przyszłości zmienić na wydajniejsze, jak przykładowo procesory z serii Intel Core i7, czy nawet Core i9. Moc zasilacza będzie wystarczająca, również dla wyższych modeli kart z rodziny RTX. 

Opcje rozbudowy

Zdaję sobie sprawę, że 3900 zł za zestaw komputerowy, to spora kwota. Uważam jednak, że warto dołożyć jeszcze trochę pieniędzy i dokonać natychmiastowego upgrade’u desktopa. Żeby system, gry i programy mogły działać szybciej, niezbędny jest dysk SSD. Jeśli jest odpowiednio pojemny, można zrezygnować z nośnika HDD na rzecz jednego, za to odczuwalnie szybszego dysku.

Dodanie pamięci RAM wyjdzie tylko na dobre, usprawniając pracę całego komputera. Zobaczysz to m.in. we wzrostach fps-ów w grach, czy w płynności działania przeglądarki internetowej. A gdy wolisz zachować status quo w powyższych kwestiach, możesz podrasować design obudowy i dodać jej pazura diodami LED.

W nowym komputerze nie uświadczysz systemu operacyjnego. Czeka Cię zatem jego zakup oraz instalacja. Wersja zestawu nie jest bez znaczenia. Ta opatrzona przydomkiem Home powinna trafić do komputera domowego, ale może się również znaleźć na dysku desktopa firmowego. Licencja tego nie zabrania. Jednak jest jeden warunek – komputer musi mieć jednego użytkownika. Przy większej liczbie użytkowników niezbędny jest zakup systemu Windows 10 PRO. Ten daje też obsługę pulpitów zdalnych.

Dopiero co złożony zestaw nie ma też aplikacji Word, Excel, PowerPoint ani Outlook. Dlatego na użytek domowy kup Microsoft 365 Home albo Personal. Z kolei w firmie zainstaluj np. Microsoft 365 Business Standard.