Zestawy komputerowe do 1700 zł na marzec 2024

Zobacz zestaw komputerowy do 1700 zł, polecany w marcu 2024 r. Wybraliśmy najlepiej dopasowane podzespoły, dbając o ich kompatybilność. Mamy też propozycję rozbudowy zestawu i polecane oprogramowanie.

Zestawy do 1700 zł

W tej cenie otrzymujesz już całkiem pokaźną przestrzeń dyskową oraz możliwość zainstalowania dedykowanej karty graficznej. Zestaw za 1700 zł przerobisz szybko w jednostkę gamingową lub komputer do renderowania grafiki 2D i tworzenia brył w programie CAD.

Co ciekawe, pomimo braku GPU Twój desktop wciąż wiele potrafi i nadaje się do niewyszukanej pracy z grafiką albo obróbką amatorskiego wideo.

Aby swobodnie grać w gry lub pracować z obróbką modeli 3D, grafiką 3D, montażem filmów w programach opierających się o moc karty graficznej (np. Davinci Resolve), niezbędna będzie dedykowana karta graficzna. 

Omówienie polecanych zestawów

Zobacz koniecznie omówienie poniższych zestawów w formie video i oceń sam, który z nich lepiej sprosta Twoim wymaganiom. 

Komputer z procesorem AMD

Zestaw wyposażony w procesor AMD Ryzen 5 4600G zapewni wystarczającą wydajność w zastosowaniach domo/biurowych, wraz z obsługą programów do montażu wideo czy obróbki zdjęć w stopniu podstawowym. Zintegrowany układ graficzny pozwoli również na wyświetlanie filmów w rozdzielczości 4K. 

Jeśli zależy Wam na uruchomieniu gier, to niezbędna będzie dodatkowa dedykowana karta graficzna z serii GTX/RTX lub RX. Nie stanowi to jednak większego problemu. Zasilacz i obudowa pozwalają na montaż dedykowanych kart graficznych o wysokiej wydajności.

Opcje rozbudowy

Czy istnieje, chociaż cień szansy, że z portfela wyskoczy jeszcze ze 100 albo z 200 zł? Domowy budżet może i się uszczupli, za to komputer wzbogaci się o komponenty, dzięki którym odwdzięczy Ci się szybszą, bardziej płynną pracą.

Więcej pamięci RAM pozytywnie wpłynie na komfort pracy z każdą aplikacją, w tym także z przeglądarką. Pojemniejszy dysk HDD przechowa więcej danych, natomiast nowoczesny nośnik SSD zwiększy responsywność systemu i zainstalowanych na nim programów.

Na świeżo złożonym desktopie nie ma systemu operacyjnego. Aplikacji pakietu Microsoft 365 również nie uświadczysz dopóki ich sobie nie kupisz. Podczas zakupów bądź jednak czujni, bo wymienione wyżej produkty występują w różnych wariantach. System Windows 11 dostępny jest w odsłonie Home, czyli domowej oraz PRO, czyli dla firm. I tu występuje pewna zależność, gdyż licencja Microsoft pozwala na korzystanie z wersji Home w firmie, o ile używana jest na jednym komputerze z jednym użytkownikiem.

Odsłonę PRO wybieraj wtedy, gdy komputer ma wielu użytkowników albo zatrudniasz kilka osób. Windows 10 PRO wprowadza przy okazji obsługę wielu kont sieciowych i pulpity zdalne.

Podobny podział występuje w środowisku Microsoft 365. Do użytku domowego stworzono pakiety M365 Personal i Office 365 Home. One nie mogą być instalowane na komputerach służbowych, użytkowanych zarobkowo. Do celów komercyjnych służy m.in. pakiet Microsoft 365 Business Standard.