Zestawy komputerowe do 1700 zł na maj 2020 r.

Zobacz zestaw komputerowy do 1700 zł, polecany w maju 2020 r. Wybraliśmy najlepiej dopasowane podzespoły, dbając o ich kompatybilność. Mamy też propozycję rozbudowy zestawu i polecane oprogramowanie.

Zestawy do 1700 zł

Te komputery są w stanie zagwarantować Wam dużą przestrzeń dyskową oraz przewidują możliwość zainstalowania dedykowanej karty graficznej. Dzięki niej, możecie w prosty sposób zamienić ten sprzęt w komputer do grania. W swojej podstawowej formie, nadaje się on do pracy przy grafice oraz obróbce amatorskich materiałów video.

Bardziej wymagające zadania, polegające na renderowaniu grafiki 2D czy tworzeniu brył w oprogramowaniu CAD są możliwe, jednak zalecam w takiej sytuacji zainwestować w dedykowaną kartę graficzną. Z uwagi na pomniejszoną przez jednostkę APU ilość dostępnej dla użytkowników pamięci RAM, zalecam rozszerzenie zestawu z 8 do 16 GB.

Komputer z procesorem AMD

Komputer oferuje wydajny procesor typu APU. Oznacza to, że procesor i karta graficzna to jeden komponent. W przyszłości możliwa jest jego wymiana nawet na procesory 6-rdzeniowe oraz 8-rdzeniowe. Zestaw oferuje dobrą wydajność do wszelkich zadań biurowych oraz multimedialnych, wyłączając jednak gry komputerowe. Dzięki nowoczesnemu zasilaczowi o dużej mocy, możliwa jest również instalacja w komputerze dodatkowej karty graficznej dla zapewnienia lepszych osiągów w grach lub programach graficznych 3D.

Komputer z procesorem Intel

Zestaw wyposażony w procesor Intel Core i3-8100 zapewni wystarczającą wydajność w zastosowaniach domo/biurowych, wraz z obsługą programów do montażu wideo czy obróbki zdjęć w stopniu podstawowym. Zintegrowany układ graficzny pozwoli również na wyświetlanie filmów w rozdzielczości 4K. 

Jeśli zależy Wam na uruchomieniu gier, to niezbędna będzie dodatkowa dedykowana karta graficzna. Nie stanowi to jednak większego problemu. Zasilacz i obudowa pozwalają na montaż dedykowanych kart graficznych o wysokiej wydajności.

Opcje rozbudowy

Zostało Wam wolne 100 a może 200 zł? Rozważcie update od razu. Pojemniejszy dysk lub więcej pamięci RAM nie zaszkodzi, a sam sprzęt będzie starzał się wolniej i wystarczy na dłużej. Dołożenie RAM umożliwi otwarcie większej ilości kart w przeglądarce oraz pracę w wielu oknach programów jednocześnie, bez konieczności oczekiwania na ich ponowne załadowanie. 

Nowe zestawy komputerowe nie posiadają preinstalowanego systemu operacyjnego oraz oprogramowania typu Office. Warto wybrać adekwatną do potrzeb wersję. System Microsoft Windows 10 w wersji Home może być używany również w firmie. Licencja tego nie zabrania.

Sama wersja Home różni się od PRO głównie brakiem obsługi wielu kont sieciowych oraz pulpitów zdalnych. Dlatego jeśli będziemy korzystać z jednego komputera jako jednej użytkownik, to nie ma konieczności wyboru wersji PRO.

Microsoft Office 2019 Home & Student dedykowany jest tylko osobom prywatnym, nieprowadzącym działalności zarobkowej z użyciem pakietu MS Office. Jeśli oprogramowanie będzie zainstalowane na urządzeniu firmowym, należy wybrać wersję Home & Business.