Zestawy komputerowe do 1000 zł na maj 2020 r.

Najlepszy zestaw komputerowy do 1000 zł czeka tu, w naszym rankingu na maj 2020 r. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy, bo oprócz kompletnego zestawu mamy też ciekawą opcję rozbudowy oraz polecane oprogramowanie.

Zestawy do 1000 zł

To absolutnie najbardziej podstawowe maszyny. Ich sporą zaletą jest jednak fakt, że w rzeczywistości ich wydajność stoi na poziomie laptopa za około 2000-2500 zł. Można zatem liczyć na nie w przypadku chęci przeglądania Internetu, odtwarzania filmów czy pracy w programach typu Word/Excel bez skomplikowanych makr. 

Jeśli mamy wolne 100 zł warto zwrócić uwagę na proponowane komponenty do rozbudowy. Pojemniejszy dysk systemowy lub drugi nośnik na magazynowanie danych zawsze mogą się przydać.

Komputer z procesorem AMD

Jednostka stacjonarna z procesorem marki AMD wyposażona jest w 2-rdzeniowy, 4-wątkowy procesor Athlon 3000G najnowszej generacji. Oznacza to, że aby uruchomić ten zestaw niezbędna będzie aktualizacja BIOSu. Zamawiając płytę główną, warto poprosić o jego aktualizacje przez dział serwisowy sklepu. Unikniemy w ten sposób konieczności samodzielnej aktualizacji.

Komputer z procesorem Intel

Komputer ten oferuje delikatnie wyższą wydajność obliczeniową procesora względem jednostki z układem CPU marki AMD. Jednak na tle wydajności wbudowanej karty graficznej ustępuje miejsca rywalowi. Zestaw rekomendowany osobom, które cenią sobie pracę z programami pochodzącymi z pakietu Adobe oraz innymi, które faworyzują procesory marki Intel.

Opcje rozbudowy

Zostało Wam wolne 100 a może 200 zł? Rozważcie update od razu. Pojemniejszy dysk lub więcej pamięci RAM nie zaszkodzi, a sam sprzęt będzie starzał się wolniej i wystarczy na dłużej. Dokładając drugą kość RAM, wydajność komputera zwiększy się automatycznie o około 10% z uwagi na automatyczne przejście pamięci w konfigurację dwukanałową.

Nowe zestawy komputerowe nie posiadają preinstalowanego systemu operacyjnego oraz oprogramowania typu Office. Warto wybrać adekwatną do potrzeb wersję. System Microsoft Windows 10 w wersji Home może być używany również w firmie. Licencja tego nie zabrania.

Sama wersja Home różni się od PRO głównie brakiem obsługi wielu kont sieciowych oraz pulpitów zdalnych. Dlatego jeśli będziemy korzystać z jednego komputera jako jeden użytkownik, to nie ma konieczności wyboru wersji PRO.

Microsoft Office 2019 Home & Student dedykowany jest tylko osobom prywatnym, nieprowadzącym działalności zarobkowej z użyciem pakietu MS Office. Jeśli oprogramowanie będzie zainstalowane na urządzeniu firmowym, należy wybrać wersję Home & Business.