Zestawy komputerowe do 1000 zł na listopad 2023

Najlepszy zestaw komputerowy do 1000 zł czeka tu, w naszym rankingu na listopad 2023 r. Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy, bo oprócz kompletnego zestawu mamy też ciekawą opcję rozbudowy oraz polecane oprogramowanie.

Zestawy do 1000 zł

Czy wiesz, że komputer stacjonarny wart 1000 zł oferuje taką wydajność, jak laptop za 2000 – 2500 zł? Składając skrzynkę w tej cenie nie trzeba więc spoglądać tęsknie na droższą konstrukcję mobilną. Taki komputer nie będzie rzecz jasna jednostką obdarzoną szczególnie dużą mocą obliczeniową, ale w zupełności wystarcza do odtwarzania wideo w wysokiej rozdzielczości, do surfowania w internecie albo do pracy z pakietem Microsoft 365. Dobry, jako pierwszy komputer dla dziecka, bądź podstawowy sprzęt biurowy.

Omówienie polecanych zestawów

Zobacz koniecznie omówienie poniższych zestawów w formie video i oceń sam, który z nich lepiej sprosta Twoim wymaganiom. 

Komputer z procesorem Intel

Komputer ten oferuje delikatnie wyższą wydajność obliczeniową procesora względem jednostki z układem CPU marki AMD. Jednak na tle wydajności wbudowanej karty graficznej ustępuje miejsca rywalowi.

Zestaw rekomendowany osobom, które cenią sobie pracę z programami pochodzącymi z pakietu Adobe oraz innymi, które faworyzują procesory marki Intel.

Jeśli zależy Wam na uruchomieniu gier, to niezbędna będzie dodatkowa dedykowana karta graficzna. Nie stanowi to jednak większego problemu. Zasilacz i obudowa pozwalają na montaż dedykowanych kart graficznych o wysokiej wydajności.

Opcje rozbudowy

Jeśli masz możliwość wydania jeszcze 100 albo 200 zł, rozważ natychmiastowy update desktopa. Niby nic szczególnego: większy lub dodatkowy dysk, ewentualnie jeszcze jedna kość pamięci RAM. Minimalna zdawałoby się ingerencja, która przełoży się na wyższy komfort użytkowania.

Dysk SSD odczuwalnie przyspieszy pracę systemu, podczas gdy drugi moduł RAM zwiększy wydajność zestawu o około 10%, a to z uwagi na przejście pamięci operacyjnej w konfigurację dwukanałową.

Pamiętaj, że komputer składany od zera nie ma preinstalowanego systemu operacyjnego, ani aplikacji typu Microsoft 365. Zaplecze softowe trzeba dokupić oddzielnie, zwracając uwagę na wersję. System Microsoft Windows 11 Home może być używany w firmie, licencja tego nie zabrania, jednak nie będziesz mieć dostępu do niektórych funkcji. Przede wszystkim do obsługi wielu kont sieciowych i pulpitów zdalnych. W firmach jednoosobowych wystarczy Home. System z przyrostkiem PRO obowiązkowo dla wielu użytkowników.

Aplikacje Microsoft również dzielą się na użytkowane prywatnie i biznesowo. Z Microsoft 365 Personal i Office 365 Home nie można korzystać na urządzeniu firmowym. Do tego celu służy wersja Business Standard.