Zestawy komputerowe do 6800 zł na wrzesień 2021

Przedstawiamy subiektywnie wybrany, najlepszy zestaw komputerowy do 6800 zł, polecany na wrzesień 2021 roku. W rankingu znajdziesz też komponenty, którymi zwiększysz moc desktopa oraz przydatne oprogramowanie.

Zestawy do 6800 zł

Komputer do 6800 zł to nie tylko sprzęt do grania. Wraz z odpowiednio wydajną kartą graficzną sprzęt podoła także streamingowi, a nawet jeszcze bardziej wymagającym zadaniom.

Desktopy w tej cenie wykorzystywane mogą być też do zadań profesjonalnych, projektowania, montażu wideo, renderowania itd. Tutaj moc obliczeniowa, stabilność i wysoka jakość tworzą nierozerwalną jedność.

Z uwagi na globalny problem z dostępnością kart graficznych, wszystkie koszyki zawierają zestawy bez dedykowanych kart graficznych ze swojej półki cenowej. Oznacza to, że komputer będzie działał w zastosowaniach biurowych oraz multimedialnych z ograniczeniem funkcjonalności do oglądania filmów oraz prostych prac w programach 2D – jak PhotoShop itd.

Aby swobodnie grać w gry lub pracować z obróbką modeli 3D, grafiką 3D, montażem filmów w programach opierających się o moc karty graficznej (np. Davinci Resolve), niezbędna będzie dedykowana karta graficzna. 

Omówienie polecanych zestawów

Zobacz koniecznie omówienie poniższych zestawów w formie video i oceń sam, który z nich lepiej sprosta Twoim wymaganiom. 

Komputer z procesorem AMD

Dzięki zastosowaniu wydajnego procesora AMD Ryzen, wszelkie zadania wymagające użycia dużej liczby rdzeni i wątków procesora, nie będą stanowić problemu. Wydajność w grach, również stać będzie na wysokim poziomie, pod warunkiem połączenia CPU z dostatecznie wydajną kartą graficzną. 

Zasilacz posiada zapas mocy, który pozwoli obsłużyć wszystkie aktualnie dostępne na rynku karty. Zaawansowana płyta główna zapewni możliwość dalszej rozbudowy platformy.

Do komputerów AMD niewyposażonych w procesor Ryzen 5 5600G dołączona jest dedykowana karta graficzna. Jeśli nie widzisz jej na liście produktów w rankingu, to oznacza, że może być chwilowo niedostępna. W takiej sytuacji wybierz dowolną inną kartę z poniższej listy, aby umożliwić sobie uruchamianie gier i wymagających programów graficznych.

Lista polecanych kart dedykowany znajduje się poniżej. Kartę należy zamówić osobno i oczekiwać  na jej dostępność.

Komputer z procesorem Intel

Procesory Intel Core oferują rewelacyjne wyniki w grach. Szybkie rdzenie i dużo wątków, połączone z wydajną pamięcią RAM, zapewnią dużą liczbę klatek w grach komputerowych. Nie bez znaczenia będzie również wydajność przy edycji foto/wideo w programach z pakietu Adobe, które to są optymalizowane właśnie pod procesory marki Intel. 

Dodatkowo procesor można podkręcać. Oznacza to, że możecie zyskać dodatkową wydajność poprzez samodzielne podniesienie zegarów. Stabilna płyta główna i zasilacz z zapasem mocy pozwolą na swobodne ulepszanie komputera w przyszłości. 

Jeśli zestaw nie zawiera dedykowanej karty graficznej (nie widzisz jej w poniższym zestawieniu), to oznacza to, że rekomendowany przeze mnie model może być chwilowo niedostępny. W takiej sytuacji wybierz dowolną inną kartę z poniższej listy, aby umożliwić sobie uruchamianie gier i wymagających programów graficznych.

Lista polecanych kart dedykowany znajduje się poniżej. Kartę należy zamówić osobno i oczekiwać  na jej dostępność.

Opcje rozbudowy

Powyższe zestawy wciąż można podrasować, dodając kolejny dysk albo więcej pamięci RAM. Dobrym wyjściem jest zmiana chłodzenia CPU z powietrznego na wodne typu AiO. Kultura pracy komputera z pewnością ulegnie poprawie. Gdy zależy Ci na efektownej prezencji desktopa, zainwestuj w diody LED, którymi podświetlisz wnętrze obudowy.

Pora na system operacyjny. Jego wersja musi być dopasowana do trybu użytkowania, więc jeśli komputer służy do gier, streamowania i montażu, wystarczy Ci Windows 10 Home. Tego samego systemu możesz używać na sprzęcie firmowym, o ile instalujesz go na jednym komputerze z jednym użytkownikiem. Licencja Microsoft pozwala na to. Z kolei Windows 10 PRO przeznaczony jest dla firm, w których istnieje potrzeba założenia wielu kont sieciowych oraz obsługi pulpitów zdalnych.

Z aplikacjami biurowymi jest podobnie. Microsoft 365 Home i Personal stworzono do użytku prywatnego, domowego. Natomiast pakiet Microsoft 365 Business Standard jest odpowiedzią na potrzeby firm i tylko on powinien być instalowany na służbowych komputerach.