Zestawy komputerowe do 6800 zł na maj 2020 r.

Przedstawiamy subiektywnie wybrany, najlepszy zestaw komputerowy do 6800 zł, polecany na maj 2020 roku. W rankingu znajdziesz też komponenty, którymi zwiększysz moc desktopa oraz przydatne oprogramowanie.

Zestawy do 6800 zł

W przypadku tego przedziału cenowego, możemy liczyć na jeszcze lepszą wydajność w zastosowaniach wielordzeniowych, ale także na większą przestrzeń magazynową. Komputery te dedykowane są osobom, które nie tylko grają, ale wykorzystują komputer do zadań profesjonalnych. Jeśli oczekujecie wydajności, ale również wysokiej jakości – to maszyny dla Was.

Komputer z procesorem AMD

Dzięki zastosowaniu AMD Ryzen 7 3700X wszelkie zadania wymagające użycia dużej liczby rdzeni i wątków procesora nie będą stanowić problemu. Wydajność w grach również stać będzie na wysokim poziomie dzięki połączeniu procesora z bardzo szybką pamięcią operacyjną, wydajnym dyskiem oraz kartą graficzną.

Komputer dla gracza do 6800 zł


Komputer z procesorem Intel

Intel Core i7-9700F oferuje rewelacyjne wyniki w grach. Jego szybkie 8 rdzeni, połączone z wydajną pamięcią RAM, zapewnią dużą liczbę klatek w dynamicznych grach komputerowych. Nie bez znaczenia będzie również wydajność przy edycji foto/video w programach z pakietu Adobe, które to są optymalizowane właśnie pod procesory marki Intel. 

Komputer dla gracza do 6800 zł


Opcje rozbudowy

Zostało trochę wolnych środków w portfelu? Rozważ update od razu. Pojemniejszy dysk lub więcej pamięci RAM nie zaszkodzi, a sam sprzęt będzie starzał się wolniej i wystarczy na dłużej. Dołożenie RAMu umożliwi otwieranie większej ilości stron jednocześnie, a także używanie na raz wielu aplikacji. Dobrym pomysłem jest również wydajniejsze chłodzenie na procesor, które zapewni cichszą pracę komputera. A jeśli nie wydajność… to może trochę LEDów? 

Nowe zestawy komputerowe nie posiadają preinstalowanego systemu operacyjnego oraz oprogramowania typu Office. Warto wybrać adekwatną do potrzeb wersję. System Microsoft Windows 10 w wersji Home może być używany również w firmie. Licencja tego nie zabrania.

Sama wersja Home różni się od PRO głównie brakiem obsługi wielu kont sieciowych oraz pulpitów zdalnych. Dlatego jeśli będziemy korzystać z jednego komputera jako jednej użytkownik, to nie ma konieczności wyboru wersji PRO.

Microsoft Office 2019 Home & Student dedykowany jest tylko osobom prywatnym, nieprowadzącym działalności zarobkowej z użyciem pakietu MS Office. Jeśli oprogramowanie będzie zainstalowane na urządzeniu firmowym, należy wybrać wersję Home & Business.