Zestawy komputerowe do 6800 zł na marzec 2024

Przedstawiamy subiektywnie wybrany, najlepszy zestaw komputerowy do 6800 zł, polecany w marcu 2024 roku. W rankingu znajdziesz też komponenty, którymi zwiększysz moc desktopa oraz przydatne oprogramowanie.

Zestawy do 6800 zł

Komputer do 6800 zł to nie tylko sprzęt do grania. Wraz z odpowiednio wydajną kartą graficzną sprzęt podoła także streamingowi, a nawet jeszcze bardziej wymagającym zadaniom. Bez problemu po udanym streamie obrobisz i zmontujesz swoje gamingowe poczynania, aby móc opublikować je także w formie video.

Desktopy w tej cenie wykorzystywane mogą być też do zadań profesjonalnych, projektowania, montażu wideo, renderowania itd. Tutaj moc obliczeniowa, stabilność i wysoka jakość tworzą nierozerwalną jedność.

Omówienie polecanych zestawów

Zobacz koniecznie omówienie poniższych zestawów w formie video i oceń sam, który z nich lepiej sprosta Twoim wymaganiom. 

Komputer dla gracza

Dzięki zastosowaniu wydajnego procesora wszelkie zadania wymagające użycia dużej liczby rdzeni i wątków nie będą stanowić problemu. Wydajność w grach również stać będzie na wysokim poziomie, pod warunkiem połączenia CPU z dostatecznie wydajną kartą graficzną. 

Zasilacz posiada zapas mocy, który pozwoli obsłużyć wszystkie aktualnie dostępne na rynku karty z rodziny RTX 4000. Zaawansowana płyta główna zapewni możliwość dalszej rozbudowy platformy. 

Komputer przeznaczony jest przede wszystkim dla osób zainteresowanych graniem oraz streamowaniem.

Pora na system operacyjny. Jego wersja musi być dopasowana do trybu użytkowania, więc jeśli komputer służy do gier, streamowania i montażu, wystarczy Ci Windows 11 Home. Tego samego systemu możesz używać na sprzęcie firmowym, o ile instalujesz go na jednym komputerze z jednym użytkownikiem. Licencja Microsoft pozwala na to. Z kolei Windows 11 PRO przeznaczony jest dla firm, w których istnieje potrzeba założenia wielu kont sieciowych oraz obsługi pulpitów zdalnych.

Z aplikacjami biurowymi jest podobnie. Microsoft 365 Home i Personal stworzono do użytku prywatnego, domowego. Natomiast pakiet Microsoft 365 Business Standard jest odpowiedzią na potrzeby firm i tylko on powinien być instalowany na służbowych komputerach.