Zestawy komputerowe do 6800 zł na październik 2020

Przedstawiamy subiektywnie wybrany, najlepszy zestaw komputerowy do 6800 zł, polecany na październik 2020 roku. W rankingu znajdziesz też komponenty, którymi zwiększysz moc desktopa oraz przydatne oprogramowanie.

Zestawy do 6800 zł

Komputer do 6800 zł to nie tylko sprzęt do grania. Owszem, za te pieniądze złożysz skrzynkę, która podoła każdej grze i obsłuży monitory UltraWide, a także panele z rozdzielczością wyższą niż Full HD i konfiguracje wieloekranowe. Desktopy w tej cenie wykorzystywane są do zadań profesjonalnych, projektowania, montażu wideo, renderowania itd. Tutaj moc obliczeniowa, stabilność i wysoka jakość tworzą nierozerwalną jedność.

Komputer z procesorem AMD

Dzięki zastosowaniu AMD Ryzen 7 3700X, wszelkie zadania wymagające użycia dużej liczby rdzeni i wątków procesora, nie będą stanowić problemu. Wydajność w grach, również stać będzie na wysokim poziomie, dzięki połączeniu procesora z bardzo szybką pamięcią operacyjną, wydajnym dyskiem oraz kartą graficzną z rodziny RTX.

Komputer z procesorem Intel

Intel Core i7-10700K oferuje rewelacyjne wyniki w grach. Jego szybkie 8 rdzeni i 16 wątków, połączone z wydajną pamięcią RAM, zapewnią dużą liczbę klatek w grach komputerowych. Nie bez znaczenia będzie również wydajność przy edycji foto/wideo w programach z pakietu Adobe, które to są optymalizowane właśnie pod procesory marki Intel. 

Dodatkowo procesor można podkręcać. Oznacza to, że możecie zyskać dodatkową wydajność poprzez samodzielne podniesienie zegarów.

Opcje rozbudowy

Powyższe zestawy wciąż można podrasować, dodając kolejny dysk albo więcej pamięci RAM. Dobrym wyjściem jest zmiana chłodzenia CPU z powietrznego na wodne typu AiO. Kultura pracy komputera z pewnością ulegnie poprawie. Gdy zależy Ci na efektownej prezencji desktopa, zainwestuj w diody LED, którymi podświetlisz wnętrze obudowy.

Pora na system operacyjny. Jego wersja musi być dopasowana do trybu użytkowania, więc jeśli komputer służy do gier, streamowania i montażu, wystarczy Ci Windows 10 Home. Tego samego systemu możesz używać na sprzęcie firmowym, o ile instalujesz go na jednym komputerze z jednym użytkownikiem. Licencja Microsoft pozwala na to. Z kolei Windows 10 PRO przeznaczony jest dla firm, w których istnieje potrzeba założenia wielu kont sieciowych oraz obsługi pulpitów zdalnych.

Z aplikacjami biurowymi jest podobnie. Microsoft 365 Home i Personal stworzono do użytku prywatnego, domowego. Natomiast pakiet Microsoft 365 Business Standard jest odpowiedzią na potrzeby firm i tylko on powinien być instalowany na służbowych komputerach.