Zestawy komputerowe do 3500 zł na sierpień 2020

Masz 3500 zł i szukasz komponentów na zestaw komputerowy? Sprawdź naszą propozycję, przygotowaną na sierpień 2020 r. Oprócz listy podzespołów znajdziesz też sprzęt do rozbudowy desktopa oraz polecane oprogramowanie.

Zestawy do 3500 zł

Komputer za 3500 zł jest już sprzętem dla wymagających graczy, ceniących gaming w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 px), przy wysokich ustawieniach. W przypadku poniższych zestawów pokusiłem się o 2 warianty. Pierwszy to CPU 6-rdzeniowy, drugi to model z 4 rdzeniami i 8 wątkami. Towarzyszą im wysokowydajne karty graficzne, z solidną ilością pamięci wideo i rozbudowanych chłodzeniem.

Propozycja z Intelem daje dużo mocy w standardzie. Natomiast desktop z procesorem od AMD daje się podkręcać, zatem jest to opcja dla osób lubiących podkręcanie zegarów CPU.

Komputer z procesorem AMD

AMD Ryzen 3 3300X to jednostka dedykowana osobom, które chcą mieć dalszą możliwość rozbudowy komputera o szeroką gamę tanich procesorów wielordzeniowych. Dodatkowo procesor AMD obsługujesz szybsze moduły pamięci RAM i pozwala się podkręcać. 

Komputer dla gracza do 3500 zł


Komputer z procesorem Intel

Komputer z procesorem marki Intel oferuje dobrą wydajność w swojej cenie. Miejcie jednak na uwadze, że wykonując procedurę podkręcania, AMD Ryzen 3 3300X bez problemu pokona 6-rdzeniowego Intela. 

Jeśli jednak, podkręcanie nie jest Waszą mocną stroną, to Intel Core i5-10400F i tak sprawdzi się w grach wyśmienicie. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że na ten moment socket LGA 1200 ma problemy z dostępnością. Chcąc zakupić jednostkę z procesorem 10 generacji, należy zatem uzbroić się w cierpliwość.

Komputer dla gracza do 3500 zł


Opcje rozbudowy

Komponenty masz wybrane, lecz zerknij jeszcze raz do portfela. Jeśli znajdą się w nim dodatkowe fundusze na upgrade, to nie bądź sknera i zainwestuj je w rozbudowę desktopa. Obudowy mają przeszklone boczki, więc dodatek w postaci taśmy LED doda całości pazura i będzie się świetnie prezentował.

System, gry i programy wystartują szybciej jeśli w desktopie zagości nośnik SSD. A jeśli zamontujesz na płycie głównej dysk M.2 PCIe NVMe, będziesz zachwycony transferami danych.

Czas na system i aplikacje biurowe. Tego nie ma na dopiero co złożonym desktopie. Soft musisz kupić i zainstalować, zwróć jednak uwagę na wybieraną wersję. System Windows 10 w odsłonie Home przeznaczony jest rzecz jasna do użytku domowego, przy czym zgodnie z literą licencji, korzystać z niego mogą również przedsiębiorcy, o ile stanowisko przeznaczone jest dla jednego użytkownika. Gdy użytkowników jest więcej, potrzebny jest Windows 10 PRO, który pozwala na obsługę wielu kont sieciowych i korzystanie ze zdalnych pulpitów.

Pakiety aplikacji biurowych wprowadzają podobne rozgraniczenia. Na prywatny użytek masz Microsoft 365 Home lub Personal. Na firmowych komputerach zainstaluj np. wariant Business Standard.