Zestawy komputerowe do 3500 zł na maj 2020 r.

Masz 3500 zł i szukasz komponentów na zestaw komputerowy? Sprawdź naszą propozycję, przygotowaną na maj 2020 r. Oprócz listy podzespołów znajdziesz też sprzęt do rozbudowy desktopa oraz polecane oprogramowanie.

Zestawy do 3500 zł

W tym miejscu zaczynają się pierwsze maszyny dla wymagających graczy. Uruchomienie gier na detalach wysokich nie będzie stanowiło problemu, tak długo jak mówimy o popularnej rozdzielczości Full HD, czyli 1920×1080 pikseli. Obie jednostki zbudowane są w oparciu o wydajne procesory 6-rdzeniowe, zapewniające wysoką wydajność w grach. Wybór konkretnego procesora powinien być uzależniony od perspektywy na dalszą modernizację oraz umiejętności związane z podkręcaniem procesora. 

Jeśli zależy Wam na obudowie z większą ilością wentylatorów lub modelu z podświetleniem – zerknijcie do sekcji polecane rozszerzenia zestawu.

Komputer z procesorem AMD

AMD Ryzen 5 1600AF to jednostka dedykowana osobom, które chcą mieć dalszą możliwość rozbudowy komputera. Wprawdzie Intel Core i5-9400F oferuje lepszą wydajność bez podkręcania, jednak to właśnie możliwość wymiany procesora na nowszy, daje przewagę jednostce z procesorem Ryzen. Dodatkowo procesor AMD obsługujesz szybsze moduły pamięci RAM oraz posiada 2x więcej wątków. Dla osób, którym zależy na wielozadaniowości, będzie to istotny argument. 

Komputer z procesorem Intel

Komputer z procesorem marki Intel oferuje bez podkręcania nieco wyższą wydajność od jednostki z CPU marki AMD. Miejcie jednak na uwadze, że biorąc sprawy w swoje ręce i wykonując procedurę podkręcania, AMD Ryzen 1600AF bez problemu pokona 6-rdzeniowego Intela. Jeśli jednak podkręcanie nie jest Waszą mocną stroną, to Intel Core i5-9400F i tak sprawdzi się w grach wyśmienicie. 

Opcje rozbudowy

Zostało trochę wolnych środków w portfelu? Rozważ update. Pojemniejszy dysk lub więcej pamięci RAM nie zaszkodzi, a sam sprzęt będzie starzał się wolniej i wystarczy na dłużej. Dokładając więcej pamięci RAM, zyskasz możliwość szybszego otwierania większej ilości stron i zakładek, a także jednoczesnego używania wielu aplikacji. 

Dobrym pomysłem jest również dodanie wydajniejszego chłodzenia procesora, które zapewni cichszą pracę komputera. A jeśli nie wydajność… to może trochę LEDów? 

Nowe zestawy komputerowe nie posiadają preinstalowanego systemu operacyjnego oraz oprogramowania typu Office. Warto wybrać adekwatną do potrzeb wersję. System Microsoft Windows 10 w wersji Home może być używany również w firmie. Licencja tego nie zabrania.

Sama wersja Home różni się od PRO głównie brakiem obsługi wielu kont sieciowych oraz pulpitów zdalnych. Dlatego jeśli będziemy korzystać z jednego komputera jako jednej użytkownik, to nie ma konieczności wyboru wersji PRO.

Microsoft Office 2019 Home & Student dedykowany jest tylko osobom prywatnym, nieprowadzącym działalności zarobkowej z użyciem pakietu MS Office. Jeśli oprogramowanie będzie zainstalowane na urządzeniu firmowym, należy wybrać wersję Home & Business.