Zestawy komputerowe do 3500 zł na lipiec 2021

Masz 3500 zł i szukasz komponentów na zestaw komputerowy? Sprawdź naszą propozycję, przygotowaną na lipiec 2021 r. Oprócz listy podzespołów znajdziesz też sprzęt do rozbudowy desktopa oraz polecane oprogramowanie.

Zestawy do 3500 zł

Komputer za 3500 zł jest sprzętem dla graczy, ceniących gaming w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 px), przy średnich ustawieniach. W przypadku poniższych zestawów pokusiłem się o 2 warianty.

Pierwszy to CPU 6-rdzeniowy, drugi to model z 4 rdzeniami i 8 wątkami. Towarzyszą im karty graficzne pozwalające na płynną grę w licznych tytułach e-sportowych.

Propozycja z Intelem daje dużo mocy w standardzie. Natomiast desktop z procesorem od AMD daje się podkręcać, zatem jest to opcja dla osób lubiących podnoszenie zegarów CPU.

Komputer z procesorem AMD

AMD Ryzen 5 1600 AF to jednostka dedykowana osobom, które chcą mieć dalszą możliwość rozbudowy komputera o szeroką gamę tanich procesorów wielordzeniowych. Dodatkowo procesor AMD obsługuje szybkie moduły pamięci RAM i pozwala się podkręcać.

Warte uwagi elementy rozbudowy zestawu zawsze znajdują się w sekcji polecane rozszerzenia zestawu – na dole strony.

Komputer z procesorem Intel

Komputer z procesorem marki Intel oferuje dobrą wydajność w swojej cenie. Miejcie jednak na uwadze, że wykonując procedurę podkręcania, AMD Ryzen 5 1600 AF dorówna Intelowi w grach stawiających na wielordzeniowość. 

Jeśli jednak, podkręcanie nie jest Waszą mocną stroną, to Intel Core i3-10100F i tak sprawdzi się w grach wyśmienicie. 

W wypadku kiedy kultura pracy nie jest dla Was priorytetem, a liczy się jedynie wydajność tu i teraz, możecie również zerknąć na alternatywną wersję tego zestawu.

Uprzedzam jednak, że generowany przez zestaw hałas będzie wysoki, a temperatury pracy mogą pozostawiać sporo do życzenia. 

Alternatywna wersja zestawu Intel za 3500 zł 

Opcje rozbudowy

Komponenty masz wybrane, lecz zerknij jeszcze raz do portfela. Jeśli znajdą się w nim dodatkowe fundusze na upgrade, to nie bądź sknera i zainwestuj je w rozbudowę desktopa. Obudowy mają przeszklone boczki, więc dodatek w postaci oświetlenia LED doda całości pazura i będzie się świetnie prezentował.

System, gry i programy wystartują szybciej jeśli w desktopie zagości nośnik SSD. A jeśli zamontujesz na płycie głównej dysk M.2 PCIe NVMe, będziesz zachwycony transferami danych.

Czas na system i aplikacje biurowe. Tego nie ma na dopiero co złożonym desktopie. Soft musisz kupić i zainstalować, zwróć jednak uwagę na wybieraną wersję. System Windows 10 w odsłonie Home przeznaczony jest rzecz jasna do użytku domowego, przy czym zgodnie z literą licencji, korzystać z niego mogą również przedsiębiorcy, o ile stanowisko przeznaczone jest dla jednego użytkownika. Gdy użytkowników jest więcej, potrzebny jest Windows 10 PRO, który pozwala na obsługę wielu kont sieciowych i korzystanie ze zdalnych pulpitów.

Pakiety aplikacji biurowych wprowadzają podobne rozgraniczenia. Na prywatny użytek masz Microsoft 365 Home lub Personal. Na firmowych komputerach zainstaluj np. wariant Business Standard.