Zestawy komputerowe do 3500 zł na listopad 2022

Masz 3500 zł i szukasz komponentów na zestaw komputerowy? Sprawdź naszą propozycję, przygotowaną na listopad 2022 r. Oprócz listy podzespołów znajdziesz też sprzęt do rozbudowy desktopa oraz polecane oprogramowanie.

Zestawy do 3500 zł

Komputer za 3500 zł jest sprzętem dla graczy, ceniących gaming w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 px), przy średnich ustawieniach. 

Omówienie polecanych zestawów

Zobacz koniecznie omówienie poniższych zestawów w formie video i oceń sam, który z nich lepiej sprosta Twoim wymaganiom. 

Komputer z procesorem Intel

Komputer z procesorem marki Intel oferuje dobrą wydajność w swojej cenie. Jeśli podkręcanie nie jest Waszą mocną stroną, to Intel Core i3-10100 sprawdzi się w grach wyśmienicie. Jeśli z czasem liczba rdzeni i wątków nie będzie już wystarczająca, to istnieje możliwość upgrade’u do CPU serii Core i5, i7, a nawet i9 – kompatybilnych z LGA 1200.

Solidna płyta główna i zasilacz z zapasem mocy gwarantują dalszą możliwość rozbudowy zestawu w przyszłości. 

Opcje rozbudowy

Komponenty masz wybrane, lecz zerknij jeszcze raz do portfela. Jeśli znajdą się w nim dodatkowe fundusze na upgrade, to nie bądź sknera i zainwestuj je w rozbudowę desktopa. Obudowy mają przeszklone boczki, więc dodatek w postaci oświetlenia LED doda całości pazura i będzie się świetnie prezentował.

System, gry i programy wystartują szybciej jeśli w desktopie zagości nośnik SSD. A jeśli zamontujesz na płycie głównej dysk M.2 PCIe NVMe, będziesz zachwycony transferami danych.

Czas na system i aplikacje biurowe. Tego nie ma na dopiero co złożonym desktopie. Soft musisz kupić i zainstalować, zwróć jednak uwagę na wybieraną wersję. System Windows 10 w odsłonie Home przeznaczony jest rzecz jasna do użytku domowego, przy czym zgodnie z literą licencji, korzystać z niego mogą również przedsiębiorcy, o ile stanowisko przeznaczone jest dla jednego użytkownika. Gdy użytkowników jest więcej, potrzebny jest Windows 10 PRO, który pozwala na obsługę wielu kont sieciowych i korzystanie ze zdalnych pulpitów.

Pakiety aplikacji biurowych wprowadzają podobne rozgraniczenia. Na prywatny użytek masz Microsoft 365 Home lub Personal. Na firmowych komputerach zainstaluj np. wariant Business Standard.