Zestawy komputerowe do 4600 zł na październik 2020

Z jakich komponentów powinien się składać zestaw komputerowy do 4600 zł? Naszym zdaniem z tych wymienionych poniżej. Zobacz zestaw polecany na październik 2020 r, sprawdź też jego opcje rozbudowy oraz przydatne oprogramowanie.

Zestawy do 4600 zł

Za konkretny pieniądz otrzymujesz wydajność do dynamicznych rozgrywek w tytuły AAA. Co więcej, do komputera wartego 4600 zł bez problemu podłączysz monitor Full HD, z odświeżaniem wyższym niż 60 Hz. Opcja z GPU NVIDIA oferuje również kodek NVENC. Z jego pomocą nagrywasz i udostępniasz swe gamingowe zmagania bez spadków klatkażu w grze. Rzecz bardzo ważna, jeśli chcesz pokazać popisowe skille i nie możesz sobie pozwolić na blamaż przed widzami.

Komputer z procesorem AMD

Ryzen 5 3600 + RTX 2070 Super, to połączenie wystarczające do komfortowej rozgrywki w większość tytułów znajdujących się obecnie na rynku. Dzięki zastosowaniu lepszego systemu chłodzenia procesora możliwe jest jego skuteczne podkręcenie, a tym samym darmowe zwiększenie wydajności. 

Komputer z procesorem Intel

Zastosowany tutaj procesor Intel Core i5-10400F, to najnowsza jednostka 6-rdzeniowa i 12-wątkowa z rodziny Comet Lake. Dzięki temu, w grach wypada ona przeważnie lepiej od niepodkręconego Ryzena 5 3600. Zestaw polecany dla graczy. Jeśli istotna jest również wydajność w aplikacjach, to warto rozpatrzyć zakup konkurencyjnej jednostki z procesorem marki AMD. Wypada ona bowiem zauważalnie lepiej na tle pracy wielordzeniowej.

Opcje rozbudowy

Chcesz zmienić coś jeszcze w swym komputerze? Proponuję wyłuskać z portfela jeszcze parę złotych i przeznaczyć je np. na dodatkowy dysk lub więcej pamięci RAM albo szybsze moduły. Jeśli chcesz, żeby obudowa wyglądała bardziej efekciarsko, zainwestuj w taśmę LED, która podświetli wnętrze obudowy i jeszcze lepiej wyeksponuje komponenty. Co da się jeszcze zrobić? Możesz wymienić chłodzenie CPU na takie z podświetleniem.

Wersja systemu operacyjnego ma znaczenie. W sprzedaży dostępne są 2. Pierwszą jest Microsoft Windows 10 Home, czyli produkt do użytku prywatnego. Co ciekawe, licencja pozwala korzystać z niego również w firmie, o ile jest to jedno stanowisko z jednym użytkownikiem. W przypadku większej liczby kont potrzebny jest druga wersja, czyli Windows 10 PRO z obsługą kont sieciowych oraz pulpitami zdalnymi.

Szukając aplikacji Microsoft 365 również zwróć uwagę na wersję. Odsłony Microsoft 365 Home i Personal są dla użytkowników domowych. Jego komercyjnym odpowiednikiem jest np. Microsoft 365 Business Standard, który powinien być zainstalowany na komputerze firmowym.