Zestawy komputerowe do 4600 zł na maj 2020 r.

Z jakich komponentów powinien się składać zestaw komputerowy do 4600 zł? Naszym zdaniem z tych wymienionych poniżej. Zobacz zestaw polecany na maj 2020 r, sprawdź też jego opcje rozbudowy oraz przydatne oprogramowanie.

Zestawy do 4600 zł

Te komputery oferują wydajność, która powinna zadowolić wszystkich miłośników dynamicznych gier. Granie w rozdzielczości Full HD śmiało możecie połączyć z monitorem o odświeżaniu wyższym niż 60 Hz.  Wariant z kartą graficzną marki Nvidia, pozwoli też na zabawę ze streamowaniem dzięki dedykowanemu kodekowi NVENC. Za jego pomocą można udostępniać oraz nagrywać rozgrywkę bez utraty wydajności samej gry. 

Komputer z procesorem AMD

Ryzen 5 3600 + RTX 2060 Super, to połączenie wystarczające do komfortowej rozgrywki w większość tytułów znajdujących się obecnie na rynku. Dzięki zastosowaniu lepszego systemu chłodzenia procesora, możliwe jest jego skuteczne podkręcenie, a tym samym darmowe zwiększenie wydajności. 

Komputer dla gracza do 4600 zł


Komputer z procesorem Intel

Zastosowany tutaj procesor Intel Core i5-9600KF pozwala na podkręcanie. Dzięki temu w grach wypada on nieznacznie lepiej od Ryzena 5 3600. Zestaw polecany dla graczy. Jeśli istotna jest również wydajność w aplikacjach – warto rozpatrzyć zakup komputera z procesorem marki AMD z uwagi na większą liczbę wątków procesora. 

Komputer dla gracza do 4600 zł


Opcje rozbudowy

Zostało trochę wolnych środków w portfelu? Rozważ update od razu. Pojemniejszy dysk lub więcej pamięci RAM nie zaszkodzi, a sam sprzęt będzie starzał się wolniej i wystarczy na dłużej. Dokładając więcej RAM’u możliwe będzie otwieranie większej ilości stron jednocześnie, a także używanie na raz wielu aplikacji. Dobrym pomysłem jest również wydajniejsze chłodzenie na procesor, które zapewni cichszą pracę komputera. A jeśli nie wydajność… to może trochę ledów? 

Nowe zestawy komputerowe nie posiadają preinstalowanego systemu operacyjnego oraz oprogramowania typu Office. Warto wybrać adekwatną do potrzeb wersję. System Microsoft Windows 10 w wersji Home może być używany również w firmie. Licencja tego nie zabrania.

Sama wersja Home różni się od PRO głównie brakiem obsługi wielu kont sieciowych oraz pulpitów zdalnych. Dlatego jeśli będziemy korzystać z jednego komputera jako jednej użytkownik, to nie ma konieczności wyboru wersji PRO.

Microsoft Office 2019 Home & Student dedykowany jest tylko osobom prywatnym, nieprowadzącym działalności zarobkowej z użyciem pakietu MS Office. Jeśli oprogramowanie będzie zainstalowane na urządzeniu firmowym, należy wybrać wersję Home & Business.