Zestawy komputerowe do 4600 zł na listopad 2023

Z jakich komponentów powinien się składać zestaw komputerowy do 4600 zł? Naszym zdaniem z tych wymienionych poniżej. Zobacz zestaw polecany na listopad 2023 r, sprawdź też jego opcje rozbudowy oraz przydatne oprogramowanie.

Zestawy do 4600 zł

Za konkretny pieniądz otrzymujesz wydajność do dynamicznych rozgrywek w tytuły AAA. Co więcej, do komputera wartego 4600 zł bez problemu podłączysz monitor Full HD, z odświeżaniem wyższym niż 75 Hz.

Opcja z GPU NVIDIA oferuje również kodek NVENC. Z jego pomocą nagrywasz i udostępniasz swe gamingowe zmagania bez spadków klatkażu w grze. Rzecz bardzo ważna, jeśli chcesz pokazać popisowe skille i nie możesz sobie pozwolić na blamaż przed widzami.

Omówienie polecanych zestawów

Zobacz koniecznie omówienie poniższych zestawów w formie video i oceń sam, który z nich lepiej sprosta Twoim wymaganiom. 

Komputer z procesorem AMD

Zastosowano tutaj procesor AMD z rodziny Vermeer. Dzięki temu, w grach wypada on przeważnie lepiej od niepodkręconego Intel Core i5 12 gen. Zestaw polecany dla graczy, którzy planują streamować lub pracować dodatkowo w aplikacjach do montażu filmu i podobnych – dzięki wsparciu karty Nvidii, tego typu zadania będą wykonywane dużo szybciej.

Zastosowana płyta główna oraz zasilacz, pozwolą na swobodną rozbudowę zestawu w przyszłości, a przewiewna obudowa zapewni dużo przestrzeni dla komponentów.

Opcje rozbudowy

Chcesz zmienić coś jeszcze w swym komputerze? Proponuję wyłuskać z portfela jeszcze parę złotych i przeznaczyć je np. na dodatkowy dysk lub więcej pamięci RAM albo szybsze moduły. Jeśli chcesz, żeby obudowa wyglądała bardziej efekciarsko, zainwestuj w taśmę LED, która podświetli wnętrze obudowy i jeszcze lepiej wyeksponuje komponenty. Co da się jeszcze zrobić? Możesz wymienić chłodzenie CPU na takie z podświetleniem

Wersja systemu operacyjnego ma znaczenie. W sprzedaży dostępne są 2. Pierwszą jest Microsoft Windows 11 Home, czyli produkt do użytku prywatnego. Co ciekawe, licencja pozwala korzystać z niego również w firmie, o ile jest to jedno stanowisko z jednym użytkownikiem. W przypadku większej liczby kont potrzebny jest druga wersja, czyli Windows 11 PRO z obsługą kont sieciowych oraz pulpitami zdalnymi.

Szukając aplikacji Microsoft 365 również zwróć uwagę na wersję. Odsłony Microsoft 365 Home i Personal są dla użytkowników domowych. Jego komercyjnym odpowiednikiem jest np. Microsoft 365 Business Standard, który powinien być zainstalowany na komputerze firmowym.