Zestawy komputerowe do 4600 zł na wrzesień 2021

Z jakich komponentów powinien się składać zestaw komputerowy do 4600 zł? Naszym zdaniem z tych wymienionych poniżej. Zobacz zestaw polecany na wrzesień 2021 r, sprawdź też jego opcje rozbudowy oraz przydatne oprogramowanie.

Zestawy do 4600 zł

Za konkretny pieniądz otrzymujesz wydajność do dynamicznych rozgrywek w tytuły AAA. Co więcej, do komputera wartego 4600 zł bez problemu podłączysz monitor Full HD, z odświeżaniem wyższym niż 60 Hz.

Opcja z GPU NVIDIA oferuje również kodek NVENC. Z jego pomocą nagrywasz i udostępniasz swe gamingowe zmagania bez spadków klatkażu w grze. Rzecz bardzo ważna, jeśli chcesz pokazać popisowe skille i nie możesz sobie pozwolić na blamaż przed widzami.

Z uwagi na globalny problem z dostępnością kart graficznych, wszystkie koszyki zawierają zestawy bez dedykowanych kart graficznych ze swojej półki cenowej. Oznacza to, że komputer będzie działał w zastosowaniach biurowych oraz multimedialnych z ograniczeniem funkcjonalności do oglądania filmów oraz prostych prac w programach 2D – jak PhotoShop itd.

Aby swobodnie grać w gry lub pracować z obróbką modeli 3D, grafiką 3D, montażem filmów w programach opierających się o moc karty graficznej (np. Davinci Resolve), niezbędna będzie dedykowana karta graficzna. 

Omówienie polecanych zestawów

Zobacz koniecznie omówienie poniższych zestawów w formie video i oceń sam, który z nich lepiej sprosta Twoim wymaganiom. 

Komputer z procesorem AMD

Ryzen 5, to wystarczający CPU do komfortowej rozgrywki w większość tytułów znajdujących się obecnie na rynku. Dzięki zastosowaniu lepszego systemu chłodzenia procesora, możliwe jest jego skuteczne podkręcenie, a tym samym darmowe zwiększenie wydajności. Oczekujesz wyższej wydajności w grach? Koniecznie doposaż PC w dedykowaną kartę graficzną o ile interesujący Cię model jest akurat dostęny. 

Do komputerów AMD niewyposażonych w procesor Ryzen 5 5600G dołączona jest najtańsza dedykowana karta graficzna umożliwiająca wykonywanie prostych czynności jak przeglądanie internetu, oglądanie filmów, itd. NIE NADAJE SIĘ ONA DO GRANIA W GRY ORAZ DO PRACY W ŚRODOWISKU 3D.

Lista polecanych kart dedykowany znajduje się poniżej. Kartę należy zamówić osobno i oczekiwać  na jej dostępność.

Alternatywne polecane płyty główne dla procesorów AMD

Komputer z procesorem Intel

Zastosowany tutaj najnowszy procesor Intel Core i5, to jednostka 6-rdzeniowa i 12-wątkowa z rodziny Comet Lake. Dzięki temu, w grach wypada ona przeważnie lepiej od niepodkręconego Ryzena 5. Zestaw polecany dla graczy. Zastosowana płyta główna oraz zasilacz, pozwolą na swobodną rozbudowę zestawu w przyszłości. 

Jeśli istotna jest również wydajność w aplikacjach, to warto rozpatrzyć zakup konkurencyjnej jednostki z procesorem marki AMD. Wypada ona bowiem zauważalnie lepiej na tle pracy wielordzeniowej.

Zestaw nie zawiera dedykowanej karty graficznej. Obraz będzie wyświetlany z karty zintegrowanej z procesorem. Karta zintegrowana umożliwia jedynie wykonywanie prostych czynności jak przeglądanie internetu, oglądanie filmów, itd. NIE NADAJE SIĘ ONA DO GRANIA W GRY ORAZ DO PRACY W ŚRODOWISKU 3D.

Lista polecanych kart dedykowany znajduje się poniżej. Kartę należy zamówić osobno i oczekiwać  na jej dostępność.

Alternatywne polecane płyty główne dla procesorów Intel

Opcje rozbudowy

Chcesz zmienić coś jeszcze w swym komputerze? Proponuję wyłuskać z portfela jeszcze parę złotych i przeznaczyć je np. na dodatkowy dysk lub więcej pamięci RAM albo szybsze moduły. Jeśli chcesz, żeby obudowa wyglądała bardziej efekciarsko, zainwestuj w taśmę LED, która podświetli wnętrze obudowy i jeszcze lepiej wyeksponuje komponenty. Co da się jeszcze zrobić? Możesz wymienić chłodzenie CPU na takie z podświetleniem.

Wersja systemu operacyjnego ma znaczenie. W sprzedaży dostępne są 2. Pierwszą jest Microsoft Windows 10 Home, czyli produkt do użytku prywatnego. Co ciekawe, licencja pozwala korzystać z niego również w firmie, o ile jest to jedno stanowisko z jednym użytkownikiem. W przypadku większej liczby kont potrzebny jest druga wersja, czyli Windows 10 PRO z obsługą kont sieciowych oraz pulpitami zdalnymi.

Szukając aplikacji Microsoft 365 również zwróć uwagę na wersję. Odsłony Microsoft 365 Home i Personal są dla użytkowników domowych. Jego komercyjnym odpowiednikiem jest np. Microsoft 365 Business Standard, który powinien być zainstalowany na komputerze firmowym.