Zestawy komputerowe do 3100 zł na maj 2020 r.

Zestaw komputerowy do 3100 zł. Ten najlepszy, najbardziej opłacalny znajdziesz w naszym rankingu na maj 2020 r. Oprócz polecanych komponentów czekają opcje rozbudowy oraz oferta przydatnego oprogramowania.

Zestawy do 3100 zł

W zestawach do 3100zł znajdziemy 6-rdzeniowe propozycje procesorów marki Intel oraz AMD. Jeśli nie jesteście zainteresowani podkręcaniem, warto skupić się na Intel Core i5 9400F, który to oferuje wyższą wydajność na domyślnych ustawieniach. AMD Ryzen 5 1600AF posiada dwa razy więcej wątków od swojego rywala i możliwe jest również jego swobodne podkręcanie. Dzięki temu osoby, które potrafią wykonać procedurę overclockingu, mogą nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również zyskać więcej wydajności. 

Oba komputery niezależnie od tego czy podzespoły będą podkręcone, czy też nie, zapewnią dobrą wydajność w grach. Jeśli znajdujący się w zestawach dysk SSD jest za mały, warto zerknąć do proponowanych alternatyw i dobrać większy lub nawet drugi – dodatkowy. Z kolei zastosowane zasilacze pozwolą w przyszłości na zmianę karty graficznej na wydajniejszy model.

Komputer z procesorem AMD

Zestaw oparty o AMD Ryzen 5 1600AF oraz GTX 1660 doskonale sprawdzi się jako podstawowa jednostka do gier. Zdecydowana większość obecnych na rynku tytułów będzie działać płynnie na wysokich ustawieniach. 

Zestaw pozostawia też miejsce na rozbudowę dzięki wydajnemu zasilaczowi oraz wolnym bankom na pamięć RAM. Estetycznie prezentująca się obudowa nadaje całości nowoczesny wygląd. Jeśli planujecie podkręcanie procesora warto dobrać wydajniejsze chłodzenie – znajdziecie je w sekcji polecane rozszerzenia zestawu.

Komputer z procesorem Intel

Połączenie Intel Core i5-9400F z GTX 1660 sprawia, że nie musimy martwić się o uruchamianie nowych gier. Na start jednostka z procesorem marki Intel oferuje też wyższą wydajność od tej a procesorem Ryzen 5 1600AF. Platforma pozwala na swobodną rozbudowę pamięci operacyjnej, dlatego warto przy najbliższej okazji dołożyć kolejne dwie kości RAM aby uzyskać 16 GB. Dzięki tej ilości, żadna gra nie powinna mieć problemów z zachowaniem płynności przy rozgrywce na wysokich detalach. 

Opcje rozbudowy

Zostało trochę wolnych środków w portfelu? Rozważ update. Pojemniejszy dysk lub więcej pamięci RAM nie zaszkodzi, a sam sprzęt będzie starzał się wolniej i wystarczy na dłużej. Dokładając więcej pamięci RAM, zyskasz możliwość szybszego otwierania większej ilości stron i zakładek, a także jednoczesnego używania wielu aplikacji. 

Dobrym pomysłem jest również dodanie wydajniejszego chłodzenia procesora, które zapewni cichszą pracę komputera. A jeśli nie wydajność… to może trochę LEDów? 

Nowe zestawy komputerowe nie posiadają preinstalowanego systemu operacyjnego oraz oprogramowania typu Office. Warto wybrać adekwatną do potrzeb wersję. System Microsoft Windows 10 w wersji Home może być używany również w firmie. Licencja tego nie zabrania. Sama wersja Home różni się od PRO głównie brakiem obsługi wielu kont sieciowych oraz pulpitów zdalnych. Dlatego jeśli będziemy korzystać z jednego komputera jako jednej użytkownik, to nie ma konieczności wyboru wersji PRO. Microsoft Office 2019 Home & Student dedykowany jest tylko osobom prywatnym, nieprowadzącym działalności zarobkowej z użyciem pakietu MS Office. Jeśli oprogramowanie będzie zainstalowane na urządzeniu firmowym, należy wybrać wersję Home & Business.