Zestawy komputerowe do 3100 zł na listopad 2023

Zestaw komputerowy do 3100 zł. Ten najlepszy, najbardziej opłacalny znajdziesz w naszym rankingu na listopad 2023 r. Oprócz polecanych komponentów czekają opcje rozbudowy oraz oferta przydatnego oprogramowania.

Zestawy do 3100 zł

Komputer za te pieniądze przedstawia się już bardzo ciekawie. Zestawy o wartości 3100 zł posiadają w swoich wnętrzach wydajne procesory oraz karty graficzne, gotowe na grę w wysokich ustawieniach detali. 

Co ważne, jednostka bez trudu zapewnia płynny gaming w tytułach e-sportowych (oczywiście pod warunkiem zastosowania niskich rozdzielczości i detali) oraz niej wymagających grach AAA.

Poza tym wybrane przeze mnie zasilacze mają zapas energii na mocniejsze GPU, które możesz w przyszłości dodać do komputera. Zyskasz tym samym więcej fps-ów i pchniesz suwaki ustawień graficznych na nieco wyższy poziom.

Omówienie polecanych zestawów

Zobacz koniecznie omówienie poniższych zestawów w formie video i oceń sam, który z nich lepiej sprosta Twoim wymaganiom. 

Komputer społeczności PC by TQ

Na specjalną prośbę widzów powstał komputer od społeczności kanału dla innych użytkowników. Koncept zrodził się po to, abyście i Wy mieli swój udział w tworzeniu polecanych i to w trybie czynnym!

Na Waszą prośbę budżet maksymalny na taki zestaw miał wynosić równo 3000 zł. Takie podejście rodzi sporo problemów, ale udało się. Jeśli jednak nawet ceny komponentów w dedykowanym koszyku podskoczą do 3100 czy może i 3200 zł w mojej opinii nadal będzie to bardzo opłacalny zestaw, który zapewni możliwość rozbudowy i świetną wydajność.

Jeśli chcesz móc stworzyć zestaw dla innych widzów, to koniecznie wbij na grupę

PC by TQ Grupa Technologiczna na facebooku i zaproponuj własną wersję zestawu.

Tu znajdziesz zestaw stworzony przez widzów dla widzów

Komputer z procesorem AMD

AMD Ryzen 5 sprawia, że nie musicie martwić się o uruchamianie nowych gier e-sportowych. Platforma pozwala na swobodną rozbudowę pamięci operacyjnej w przyszłości. Dzięki wydajnemu zasilaczowi możliwe będzie zainstalowanie wydajnej, dedykowanej karty graficznej  w przyszłości – lepszej niż obecna. 

Opcje rozbudowy

Za 3100 zł złożysz już solidny zestaw komputerowy, lecz inwestując dodatkowe fundusze zwiększysz potencjał desktopa. I tak oto możesz dołożyć nieco więcej pamięci RAM – komputer zyska wtedy na szybkości, którą odczujesz nie tylko w grach i programach, lecz także podczas surfowania w sieci. Mówiąc kolokwialnie – przeglądarka uciągnie więcej kart i zakładek.

Alternatywę stanowi większy dysk SSD (na tym poziomie lepiej inwestować w szybkie nośniki), bądź dedykowane chłodzenie CPU. Nieodzowne, jeśli chcesz myśleć o podkręcaniu procesora. Istnieje jeszcze jedno wyjście, dla fanów oryginalnej prezencji, czyli taśmy LED, które uświetnią przeszklone wnętrza obudów.

Masz już komponenty komputerowe, nie masz jednak systemu operacyjnego ani aplikacji. Te przyjdzie Ci dokupić. Zwróć przy tym uwagę na wersję. Windows 11 PRO jest produktem dla firm, w których pracuje kilka osób i każda z nich potrzebuje osobnego konta. Wersja PRO wprowadza ponadto obsługę pulpitów zdalnych. Natomiast licencja Windows 11 Home pozwala (oprócz użytku domowego) na korzystanie z systemu w firmie, w której znajduje się jeden komputer z jednym użytkownikiem.

Podobnie rzecz się ma z platformą Microsoft 365. Do celów prywatnych stworzono Microsoft 365 Personal lub Home. Na komputerach służbowych zainstaluj wersję Microsoft 365 Business Standard.