Zestawy komputerowe do 3100 zł na październik 2020

Zestaw komputerowy do 3100 zł. Ten najlepszy, najbardziej opłacalny znajdziesz w naszym rankingu na październik 2020 r. Oprócz polecanych komponentów czekają opcje rozbudowy oraz oferta przydatnego oprogramowania.

Zestawy do 3100 zł

Komputer za te pieniądze przedstawia się już bardzo ciekawie. Zestaw o wartości 3100 zł ma swoim wnętrzu 6-rdzeniowy CPU marki AMD oraz 4-rdzeniowy i 8 wątkowy procesor Intel. Ryzen umożliwia podkręcanie zegarów, co przekłada się na bezkosztowy upgrade wydajności komputera. Oczywiście pod warunkiem, że znasz meandry overclocking i potrafisz zrobić to bezpiecznie.

Co ważne, nawet bez podkręcenia obydwie jednostki bez trudu zapewnią płynny gaming. Poza tym wybrane przeze mnie zasilacze mają zapas energii na mocniejsze GPU, które możesz w przyszłości dodać do komputera. Zyskasz tym samym więcej fps-ów i pchniesz suwaki ustawień graficznych na nieco wyższy poziom.

Komputer z procesorem AMD

Zestaw oparty o AMD Ryzen 5 3500X oraz GTX 1660 Super doskonale sprawdzi się jako podstawowa jednostka do gier. Zdecydowana większość obecnych na rynku tytułów będzie działać płynnie na wysokich ustawieniach.

Zestaw pozostawia też miejsce na rozbudowę dzięki wydajnemu zasilaczowi oraz wolnym bankom na pamięć RAM. Estetycznie prezentująca się obudowa, nadaje całości nowoczesny wygląd. Jeśli planujecie podkręcanie procesora, warto dobrać wydajniejsze chłodzenie – znajdziecie je w sekcji polecane rozszerzenia zestawu.

Komputer dla gracza do 3100 zł


Komputer z procesorem Intel

Połączenie Intel Core i3-10100 z GTX 1660 Super sprawia, że nie musimy martwić się o uruchamianie nowych gier. Platforma pozwala na swobodną rozbudowę pamięci operacyjnej w przyszłości. Dzięki wydajnemu zasilaczowi możliwa będzie wymiana GTX’a 1660 Super na wydajniejszą jednostkę w przyszłości. 

Opcje rozbudowy

Za 3100 zł złożysz już solidny zestaw komputerowy, lecz inwestując dodatkowe fundusze zwiększysz potencjał desktopa. I tak oto możesz dołożyć nieco więcej pamięci RAM – komputer zyska wtedy na szybkości, którą odczujesz nie tylko w grach i programach, lecz także podczas surfowania w sieci. Mówiąc kolokwialnie – przeglądarka uciągnie więcej kart i zakładek.

Alternatywę stanowi większy dysk SSD (na tym poziomie lepiej inwestować w szybkie nośniki), bądź dedykowane chłodzenie CPU. Nieodzowne, jeśli chcesz myśleć o podkręcaniu procesora. Istnieje jeszcze jedno wyjście, dla fanów oryginalnej prezencji, czyli taśmy LED, które uświetnią przeszklone wnętrza obudów.

Masz już komponenty komputerowe, nie masz jednak systemu operacyjnego ani aplikacji. Te przyjdzie Ci dokupić. Zwróć przy tym uwagę na wersję. Windows 10 PRO jest produktem dla firm, w których pracuje kilka osób i każda z nich potrzebuje osobnego konta. Wersja PRO wprowadza ponadto obsługę pulpitów zdalnych. Natomiast licencja Windows 10 Home pozwala (oprócz użytku domowego) na korzystanie z systemu w firmie, w której znajduje się jeden komputer z jednym użytkownikiem.

Podobnie rzecz się ma z platformą Microsoft 365. Do celów prywatnych stworzono Microsoft 365 Personal lub Home. Na komputerach służbowych zainstaluj wersję Microsoft 365 Business Standard.