Zestawy komputerowe do 3100 zł na wrzesień 2021

Zestaw komputerowy do 3100 zł. Ten najlepszy, najbardziej opłacalny znajdziesz w naszym rankingu na wrzesień 2021 r. Oprócz polecanych komponentów czekają opcje rozbudowy oraz oferta przydatnego oprogramowania.

Zestawy do 3100 zł

Komputer za te pieniądze przedstawia się już bardzo ciekawie. Zestawy o wartości 3100 zł posiadają w swoich wnętrzach wydajne procesory. Ryzen umożliwia podkręcanie zegarów, co przekłada się na bezkosztowy upgrade wydajności komputera. Oczywiście pod warunkiem, że znasz meandry overclocking i potrafisz zrobić to bezpiecznie.

Co ważne, nawet bez podkręcenia obydwie jednostki bez trudu zapewnią płynny gaming w tytułach e-sportowych (oczywiście pod warunkiem zastosowania niskich rozdzielczości i detali). Poza tym wybrane przeze mnie zasilacze mają zapas energii na mocniejsze GPU, które możesz w przyszłości dodać do komputera. Zyskasz tym samym więcej fps-ów i pchniesz suwaki ustawień graficznych na nieco wyższy poziom.

Z uwagi na globalny problem z dostępnością kart graficznych, wszystkie koszyki zawierają zestawy bez dedykowanych kart graficznych ze swojej półki cenowej. Oznacza to, że komputer będzie działał w zastosowaniach biurowych oraz multimedialnych z ograniczeniem funkcjonalności do oglądania filmów oraz prostych prac w programach 2D – jak PhotoShop itd.

Aby swobodnie grać w gry lub pracować z obróbką modeli 3D, grafiką 3D, montażem filmów w programach opierających się o moc karty graficznej (np. Davinci Resolve), niezbędna będzie dedykowana karta graficzna. 

Omówienie polecanych zestawów

Zobacz koniecznie omówienie poniższych zestawów w formie video i oceń sam, który z nich lepiej sprosta Twoim wymaganiom. 

Komputer z procesorem AMD

Zestaw oparty o AMD Ryzen 5 5600G doskonale sprawdzi się jako podstawowa jednostka do gier. Zdecydowana większość obecnych na rynku tytułów będzie działać płynnie na średnich ustawieniach w rozdzielczości 720p. Z kolei po dołożeniu dedykowanej katy graficznej komputer zyska możliwość uruchamiania najnowszych gier nawet na najwyższych detalach. 

Zestaw pozostawia też miejsce na rozbudowę dzięki wydajnemu zasilaczowi oraz wolnym bankom na pamięć RAM. Estetycznie prezentująca się obudowa, nadaje całości nowoczesny wygląd.

Jeśli planujecie podkręcanie procesora, warto dobrać wydajniejsze chłodzenie, znajdziecie je w sekcji polecane rozszerzenia zestawu.

Do komputerów AMD niewyposażonych w procesor Ryzen 5 5600G dołączona jest najtańsza dedykowana karta graficzna umożliwiająca wykonywanie prostych czynności jak przeglądanie internetu, oglądanie filmów, itd. NIE NADAJE SIĘ ONA DO GRANIA W GRY ORAZ DO PRACY W ŚRODOWISKU 3D.

Lista polecanych kart dedykowany znajduje się poniżej. Kartę należy zamówić osobno i oczekiwać  na jej dostępność.

Alternatywne polecane płyty główne dla procesorów AMD

Komputer z procesorem Intel

Najnowszy Intel Core i3 sprawia, że nie musicie martwić się o uruchamianie nowych gier e-sportowych. Platforma pozwala na swobodną rozbudowę pamięci operacyjnej w przyszłości. Dzięki wydajnemu zasilaczowi możliwe będzie zainstalowanie wydajnej, dedykowanej karty graficznej  w przyszłości. 

Zestaw nie zawiera dedykowanej karty graficznej. Obraz będzie wyświetlany z karty zintegrowanej z procesorem. Karta zintegrowana umożliwia jedynie wykonywanie prostych czynności jak przeglądanie internetu, oglądanie filmów, itd. NIE NADAJE SIĘ ONA DO GRANIA W GRY ORAZ DO PRACY W ŚRODOWISKU 3D.

Lista polecanych kart dedykowany znajduje się poniżej. Kartę należy zamówić osobno i oczekiwać  na jej dostępność.

Alternatywne polecane płyty główne dla procesorów Intel

Opcje rozbudowy

Za 3100 zł złożysz już solidny zestaw komputerowy, lecz inwestując dodatkowe fundusze zwiększysz potencjał desktopa. I tak oto możesz dołożyć nieco więcej pamięci RAM – komputer zyska wtedy na szybkości, którą odczujesz nie tylko w grach i programach, lecz także podczas surfowania w sieci. Mówiąc kolokwialnie – przeglądarka uciągnie więcej kart i zakładek.

Alternatywę stanowi większy dysk SSD (na tym poziomie lepiej inwestować w szybkie nośniki), bądź dedykowane chłodzenie CPU. Nieodzowne, jeśli chcesz myśleć o podkręcaniu procesora. Istnieje jeszcze jedno wyjście, dla fanów oryginalnej prezencji, czyli taśmy LED, które uświetnią przeszklone wnętrza obudów.

Masz już komponenty komputerowe, nie masz jednak systemu operacyjnego ani aplikacji. Te przyjdzie Ci dokupić. Zwróć przy tym uwagę na wersję. Windows 10 PRO jest produktem dla firm, w których pracuje kilka osób i każda z nich potrzebuje osobnego konta. Wersja PRO wprowadza ponadto obsługę pulpitów zdalnych. Natomiast licencja Windows 10 Home pozwala (oprócz użytku domowego) na korzystanie z systemu w firmie, w której znajduje się jeden komputer z jednym użytkownikiem.

Podobnie rzecz się ma z platformą Microsoft 365. Do celów prywatnych stworzono Microsoft 365 Personal lub Home. Na komputerach służbowych zainstaluj wersję Microsoft 365 Business Standard.