Zestawy komputerowe do 2200 zł na maj 2020 r.

Jak dobrać komponenty, żeby stworzyć opłacalny zestaw komputerowy w cenie do 2200 zł? Nie musisz się zastanawiać, zrobiliśmy to za Ciebie i umieściliśmy w rankingu na maj 2020 r. Zobacz, czym można je rozbudować, poznaj też niezbędne oprogramowanie.

Zestawy do 2200 zł

To najtańsza maszyna w zestawieniu polecanych komputerów z dedykowaną kartą graficzną. Taki sprzęt z powodzeniem nadaje się już do grania, jednak w przypadku nowych gier wysokobudżetowych, mowa będzie raczej o ustawieniach średnich niż wysokich.

Jeśli jednak bawicie się głównie w darmowych tytułach Free to Play, pokroju Counter Strike czy Valorant – będziecie zadowoleni z wydajności.   

Komputer z procesorem AMD

Wydajny 4-rdzeniowy procesor, który można podkręcić, szybka pamięć operacyjna oraz dedykowana karta graficzna. Zastosowana w tym zestawie płyty główna pozwala na wymianę procesora na nowsze modele z 3 generacji z serii Ryzen. 

Komputer z procesorem Intel

4-rdzeniowy procesor Intel Core i3-9100F oferuje lepszą wydajność od niepodkręconego Ryzena 3 1200AF. W parze z kartą RX570 zestaw ten jest w stanie zapewnić dobrą wydajność w zastosowaniach domowo-multimedialnych, a także popularnych grach sieciowych. W przyszłości istnieje możliwość wymiany zastosowanego procesora na modele z serii Core i5 oraz i7 zarówno 8 jak i 9 generacji. 

Opcje rozbudowy

Zostało Wam wolne 100 a może 200 zł? Rozważcie update od razu. Pojemniejszy dysk lub więcej pamięci RAM nie zaszkodzi, a sam sprzęt będzie starzał się wolniej i wystarczy na dłużej. Dołożenie RAM umożliwi otwarcie większej ilości kart w przeglądarce oraz pracę w wielu oknach programów jednocześnie, bez konieczności oczekiwania na ich ponowne załadowanie. 

Nowe zestawy komputerowe nie posiadają preinstalowanego systemu operacyjnego oraz oprogramowania typu Office. Warto wybrać adekwatną do potrzeb wersję. System Microsoft Windows 10 w wersji Home może być używany również w firmie. Licencja tego nie zabrania.

Same wersja Home różni się od PRO głównie brakiem obsługi wielu kont sieciowych oraz pulpitów zdalnych. Dlatego jeśli będziemy korzystać z jednego komputera jako jednej użytkownik, to nie ma konieczności wyboru wersji PRO.

Microsoft Office 2019 Home & Student dedykowany jest tylko osobom prywatnym, nieprowadzącym działalności zarobkowej z użyciem pakietu MS Office. Jeśli oprogramowanie będzie zainstalowane na urządzeniu firmowym, należy wybrać wersję Home & Business.