CD Projekt znów opóźnia premierę Wiedźmina 3 na konsole nowej generacji

To już kolejny raz kiedy CD Projekt opóźnił premierę next-genowej wersji swojego największego hitu. Odświeżone przygody Geralta z Rivi miały pojawić się w drugim kwartale 2022 roku. Niestety na ten moment polskie studio nie podało informacji, kiedy możemy spodziewać się upragnionej premiery Wiedźmina 3 na PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S.

Złe wieści od CD Projekt RED – kolejna obsuwa Wiedźmina 3 next-gen

CD Projekt RED, czyli studio odpowiedzialne za grę Wiedźmin 3: Dziki Gon, poinformowało na platformie Twitter, że next-genowa wersja tej produkcji na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S nie zadebiutuje w drugim kwartale tego roku. Niestety „Redzi” nie podają powodów tej decyzji, informują za to o przejęciu prac nad nową wersją gry przez wewnętrzne studio.

Ulepszone przygody Białego Wilka w pierwszej kolejności miały ukazać się w ubiegłym roku, jak widać przesunięcie daty premiery, nie pomogło. Czy trzeba się teraz obawiać? Poczekamy, zobaczymy, oby tylko ten dodatkowy czas pomógł ograniczyć liczbę błędów w produkcji. Cóż, żaden gracz nie chcę powtórki z premiery Cyberpunka 2077.

Dobre imię polskiej firmy zostało po raz kolejny nadszarpnięte, lecz w komentarzach pod wpisem próżno szukać oszczerstw. Większość fanów chce otrzymać dopracowany produkt, niezależnie od terminu wydania. Pozostaje mieć nadzieję, że to ostatnie problemy, z którymi boryka się produkcja. 

Co jest powodem opóźnienia premiery Wiedźmina 3 na next-geny?

Opóźnienia to nic nowego podczas produkcji gier komputerowych. Czas potrzebny do stworzenia danego tytułu może być różny i ciężko oszacować ile realnie go potrzeba, by skończyć pracę nad produkcją. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku hitu od CD Projekt RED, gra miała zostać tylko i wyłącznie dostosowana do nowych standardów.

W przypadku odświeżonej wersji Wiedźmina 3: Dziki Gon za produkcję było odpowiedzialne zewnętrzne studio Saber Interactive, które wcześniej stworzyło całkiem udany port trzeciej części przygód białowłosego na konsolę Nintendo Switch. Możliwe, że na opóźnienie ma wpływ zawieszeniem współpracy na linii CD Projekt Red – Saber Interactive.

wiedz

Co prawda gracze nie otrzymali oficjalnego wyjaśnienia tej sytuacji, ale nieoficjalnie mówi się, że polskie studio zrezygnował z usług rosyjskiego oddziału Saber Interactive, tuż po agresji Rosji na Ukrainę. Niestety nie wiadomo, na jakim etapie przebiegają prace nad aktualizacją, a CD Projekt RED jest w trakcie szacowania czasu potrzebnego do dokończenia projektu.

Warto jednak zwrócić uwagę, że „Redzi” pracują równocześnie nad rozwojem Cyberpunka 2077 i nową odsłoną Wiedźmina, przez co prace nad aktualizacją Dzikiego Gonu mogą potrwać dłużej. Dodatkowo w ostatnim czasie wielu doświadczonych pracowników opuściło firmę, część z nich założyła studio Rebel Wolves.

Sprawdź także: