Weterani CDPR i twórcy Wiedźmina i Cyberpunka zakładają studio

Swoje własne. Pod nazwą Rebel Wolves. Podano także szczegóły ich pierwszej gry wideo, a ta zaprawdę zapowiada się ciekawie. Zespół z takim wieloletnim doświadczeniem ma szansę dostarczyć graczom coś naprawdę godnego uwagi. Ale dobrze, od początku, czego konkretnie możemy się spodziewać po nowym polskim studio?

Oto Rebel Wolves – nowy zespół do nowych gier

Na czele stada Rebel Wolves stanie Robert Murzynowski jako szef studia. Zaraz zanim raczej znajoma wszystkim polskim graczom persona – Konrad Tomaszkiewicz, były reżyser Wiedźmina 3 i drugi reżyser Cyberpunka 2077 w roli kierującego produkcją. Miejsce CFO zajmie Michał Boryka.

logo polskiego studia rebel wolves

Następnie od designu Daniel Sadowski, jeden z twórców pierwszego Wiedźmina oraz Tamara Zawada od animacji i od Dzikiego Gonu. Historię tego przedsięwzięcia (i nie tylko) zapisze Jakub Szamałek, który pracował m.in. nad ostatnim Wiedźminem i Cyberpunkiem również. Kolejni w zespole? Bartłomiej Gaweł, który przepracował dekadę w CDPR i parę lat w Flying Wild Hog jako koncepciarz i art director.

W skrócie bardzo solidny zespół, który branżę zna od podszewki. Toteż to, o czym zaraz usłyszycie, nie jest raczej porywaniem się z motyką na słońce.

Twórcy Wiedźmina i Cyberpunka stworzą teraz erpega AAA

Tak, zupełnie nowego erpega AAA, a do tego na silniku Unreal Engine 5. I to są póki co wszystkie szczegóły na temat produkcji nowopowstałego studia Rebel Wolves. Nadrzędnym celem jest stworzenie gry stawiającej na historię w świecie dark-fantasy, i dostarczenie jej na komputery stacjonarne PC i konsole nowej generacji – Xbox Series X|S oraz PlayStation 5.

Na oficjalnej stronie studia mamy i jego hasło przewodnie: „Od graczy dla graczy”. Trzema najwyższymi wartościami są: uczciwość względem partnerów biznesowych i graczy, współpraca oraz otwartość. Bo, jak możemy tam przeczytać, szczęśliwi ludzie tworzą wielkie gry.

Wobec tego czekamy z niecierpliwością.

źródło: rebel-wolves.com, Polygon, IGN