Maksymilian Ból powróci! Remedy i Rockstar tworzą remaki gier Max Payne

Spokojnie, powrót Maksymiliana nie powinien być tak bolesny dla graczy jak odświeżona trylogia GTA. Remedy i Rockstar ponownie łączą siły i – ku zaskoczeniu – stworzą remaki pierwszych dwóch części Maksa Payne’a! Tak, tak, gry powstają na nowoczesnym silniku, który powinien być gwarancją świetnej grafiki. Co wiemy o odświeżeniu Maksa Payne’a 1 i Maksa Payne’a 2?

Zapowiedź remake’ów Max Payne 1 i 2. Kto by się spodziewał!

Ktoś na pewno – w dobie remasterów i remake’ów wszelkiej maści odświeżone wersji hitów z początku XXI wieku mają dużo sensu. Zwłaszcza że mowa o serii, która zapadła głęboko w pamięci wielu graczy. Graczy, którzy stęsknili się za przygodami Maksymiliana, ale po rozczarowujących wynikach finansowych bardzo udanej „trójki” cykl przestał być rozwijany.

max z gry max payne 1


Co się odwlecze, to nie uciecze – marka, do której prawa ma Rockstar, powróci! Nie jako Max Payne 4, lecz w formie remake’ów pierwszych dwóch części! Tak, to już oficjalne. Według doniesień Remedy wyszło z propozycją do Rockstara, obie firmy dogadały się i wspólnymi siłami stworzą pełnoprawne remaki Maksa Payne’a 1 i 2. Remaki, nie remastery. Poznaj pierwsze szczegóły.

Na jakim silniku powstają Max Payne 1 i 2? Kto odpowiada za remake?

Remedy, twórcy oryginalnych odsłon kultowej serii strzelanin Max Payne, ogłosiło, że zajmie się produkcją remake’ów, których budżet ma być na miarę gier klasy AAA od fińskiego studia. Prace zaczęły się niedawno i projekt znajduje się dopiero w fazie koncepcyjnej.

Rockstar zajmie się stroną finansową i wydawniczą, a co za tym idzie – pokryje koszty produkcyjne, marketingowe i dystrybucyjne. Remedy po premierze będzie mogło liczyć na tantiemy.

max podczas strzelaniny z użyciem bullet time'u
Ta mina mówi wszystko! Maksymilian ucieszył się na wieść o remake'ach

Remaki Maksa Payne’a 1 i 2 powstają na autorskim silniku Remedy – Northlight. To na nim fiński deweloper stworzył Quantum Break i Control.

Premiera Max Payne 1 i 2 remake tylko na PC i next-genach! Kiedy wyjdą?

Do premiery remake’ów Maksa Payne’a jeszcze długa droga. Prace jeszcze nie ruszyły pełną parą, a Remedy obecnie zajmuje się kilkoma dużymi projektami (m.in. Control 2, Alan Wake 2), więc trochę na nie poczekamy.

Remaki Maksa Payne’a powstają z myślą wyłącznie o PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Twórcy zamierzają pominąć starą generację, co wydaje się raczej oczywiste, biorąc pod uwagę odległy termin premiery. Gry – mimo że są „tylko” remakami – zadebiutują najwcześniej za kilka dobrych lat. Remedy ma zbyt dużo na głowie, a tego typu projekty również nie powstają w trymiga, nawet jeśli to tylko odświeżenie klasyki.

max payne 2

Nie wiem jak Ty, ale ja czekam z wypiekami na twarzy. Pierwszy Max Payne to była w 2001 roku istna rewolucja, z bullet time’em rodem  z Matriksa. Z kolei druga, niezwykle klimatyczna część do dziś pozostaje jedną z moich ulubionych gier i nawet teraz trzyma się całkiem nieźle, choć ma na karku wiele lat. Mimo to remake’ami (nie remasterami) nie pogardzę, oj, nie.

Przeczytaj o innych niedawno zapowiedzianych grach:

Sprawdź ofertę na gry w x-komie