Fujifilm prezentuje bezprzewodową drukarkę do smartfonów — Instax Mini Link 2. Czy odczaruje każde zdjęcie?

Firma Fujifilm ogłosiła nową drukarkę – Instax Mini Link 2. Bezprzewodowe urządzenie do smartfonów zawiera nowe konfigurowalne ramki, tryby obrazu i możliwość „rysowania” efektów specjalnych na wydruku za pomocą nowej funkcji INSTAXAiR. Czy Instax Mini Link 2 okaże się ciekawą propozycją dla fanów drukarek do smartfonów?

Co oferuje Instax Mini Link 2?

Towarzysząca aplikacja Instax Mini Link 2 zapewnia użytkownikowi różne ramki i efekty, które można nakładać na obrazy. Dostępnych jest również kilka trybów kolorów, Instax-Rich i Instax-Natural, oferujących odpowiednio ulepszone i naturalnie wyglądające kolory. 

Możecie także zastosować filtry artystyczne i dostosować jasność, kontrast i nasycenie obrazu przed wydrukowaniem. Dzięki dołączonej opcji „kolażu” możliwe jest nawet wydrukowanie do ośmiu obrazów na jednym wydruku Instax.

Instax mini Link 2 wygląd
źródło: instax.com

Oprócz tego Mini Link 2 łączy się ze smartfonem – lub aparatem Fujifilm X-S10 – przez Bluetooth. W ciągu około 15 sekund możecie przesłać i rozpocząć drukowanie obrazu. Na jednym ładowaniu spodziewajcie się około 100 wydruków.

Nowa funcja w Instax Mini Link 2 – INSTAXAiR

Urozmaicajcie swoje wydruki dzięki nowej funkcji INSTAXAiR. Wystarczy, że naciśniecie i przytrzymacie przycisk funkcji na drukarce. Gdy drukarka zacznie wibrować – możecie zacząć rysować. Cokolwiek stworzycie, pojawi się na podglądzie wydruku w aplikacji. Następnie możecie wydrukować zdjęcie z nałożonym niestandardowym, ręcznie narysowanym efektem.

Oprócz tego nagracie film, w którym stworzyliście rysunek, a następnie wydrukujecie unikalny kod QR na swoim wydruku. Wasi znajomi mogą go zeskanować, a później obejrzeć i pobrać jako wideo. Nic nie stoi również na przeszkodzie żeby film udostępnić w mediach społecznościowych.

Mini Link 2 zachęca twórców obrazów do twórczego wyrażania siebie poprzez swoje odbitki. Dzięki wysoce innowacyjnym, zabawnym i interaktywnym funkcjom, takim jak INSTAXAiR, ustanawiamy nowe sposoby łączenia się i inspirowania użytkowników INSTAX podczas tworzenia swoich obrazów.
Bing Liem
prezes Imaging Division

Kiedy Instax Mini Link 2 trafi do sprzedaży?

Fujifilm instax mini Link 2 trafi do sprzedaży 22 czerwca w cenie 619 zł. Drukarka będzie dostępna w trzech wersjach kolorystycznych: delikatny róż, gliniasta biel i gwiezdny błękit. Oprócz tego firma Fujifilm ogłosiła również nowy film – Instax Mini Spray Art. Zawiera kolorowy spray w kolorze tęczy a jego cena nie powinna przekraczać 70 złotych za opakowanie.

Aparat natychmiastowy to też świetny wybór

Z całą pewnością urządzenia te skradną serca zarówno entuzjastów tradycyjnych sprzętów do fotografowania, jak i gadżeciarzy, którzy uwielbiają podążać za technologicznymi trendami.

Dlaczego? Otóż nie dość, że aparaty natychmiastowe umożliwiają szybkie i efektywne robienie zdjęć, to jeszcze pozwalają je automatycznie wydrukować w postaci tzw. odbitek. I to nie w byle jakiej jakości. Swoją zgrabną i niewielką konstrukcją natomiast nawiązują do odschoolowych sprzętów fotograficznych, przez co otrzymujemy mieszankę nowoczesnych rozwiązań podanych w stylu retro.

Może już planujecie zakup aparatu natychmiastowego, ale nie wiecie, na jaki model się zdecydować i czym kierować się przy jego wyborze? Sprawdźcie nasze wskazówki i ranking najlepszych aparatów natychmiastowych na rynku.

Sprawdź wszystkie aparaty natychmiastowe w sklepie x-kom

Źródła: opracowanie własne, imaging-resource.com, instax