Fotografia w nowych Galaxy Note. Wiemy już wszystko o aparatach Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra

Nie oszukujmy się, fotografia mobilna w dzisiejszych czasach stanowi jeden z głównych czynników wpływających na wybór konkretnego telefonu. Nie inaczej jest z premierą kolejnych smartfonów z serii Galaxy Note. Po dzisiejszym Unpacked wiemy już jednak wszystko. Panie i Panowie, poznajmy fotograficzne możliwości nowych graczy od Samsung.

Aparaty w nowych Samsung Galaxy Note 20

Na chwilę przed dzisiejszą premierą sieć dosłownie grzmiała od domysłów, plotek i przecieków odnośnie nowych reprezentantów rodziny Galaxy Note 20. Teraz kiedy Samsung odsłonił wszystkie swoje karty, możemy podać rzetelne informacje i potwierdzić, jak faktycznie będą prezentowały się moduły foto premierowej serii Galaxy Note. Przynosi ona w końcu aż 3 nowe urządzenia. Czym zaskakują? Co dostały nowego? I w końcu – czym się od siebie różnią? Przekonajmy się.

samsung galaxy note 20 note 20 ultra
Źródło: Samsung

Aparat główny Galaxy Note 20

Na fotografię w dwóch podstawowych modelach nowej serii Galaxy Note pracuje potrójny aparat główny, w którym wartości przedstawiają się następująco:

  • obiektyw główny 12 MP
  • soczewka ultraszerokokątna 12MP z przysłoną f/2.2
  • teleobiektyw 64 MP z przysłoną  f/2.1

Mówiąc wprost mamy tu podstawową matrycę 12 MP i teleobiektyw 64 MP uzbrojony w 3-krotny zoom optyczny oraz 30-krotny maksymalny zoom cyfrowy. Całość uzupełnia ultraszerokokątny obiektyw 12 MP, dbający o doskonałe pole widzenia.

Fotografia w stylu Galaxy Note 20 Ultra

Czarny koń od Samsung, czyli flagowy model serii Galaxy Note 20 Ultra 5G, oprócz ciekawych parametrów, funkcji ułatwiających obsługę i kompatybilności z siecią 5G przynosi równie atrakcyjną specyfikację foto.

Otrzymujemy w nim bowiem aż trzy aparaty, spośród których prym wiedzie obiektyw główny 108 MP z przysłoną f/1.8. Dodatkowo znajdziemy tu soczewkę ultrawide 12 MP z przysłoną f/2.2 oraz peryskopowy teleobiektyw wspierający 12 MP z 5-krotnym zoomem optycznym i 50-krotnym zoomem w wersji cyfrowej. W nim przysłona wyniesie z kolei f/3.0.

Samsung Galaxy Note 20 | Note 20 Ultra


galaxy note 20 ultra 5g aparaty
Źródło: Samsung

Opcje fotograficzne Galaxy Note 20 Ultra oraz Galaxy Note 20

Laserowy autofocus

Każdy z premierowych modeli otrzymał dodatkowo precyzyjny, laserowy autofocus Dual Pixel, który według zapewnień ma dawać jeszcze lepsze efekty niż w poprzednich seriach. Takie wsparcie gwarantuje wyłącznie naturalne i pełne detali zdjęcia, w których nie ma mowy o zniekształceniach i rozmyciach. Robi się gorąco? Na tym jednak nie koniec.

Nagrywanie 8K UHD 

Aparat główny w nowych modelach Galaxy Note 20 pozwala również na nagranie wideo w rozdzielczości 8K. Korzystając z opcji nagrywania, macie zatem pewność, że otrzymacie wypełnione po brzegi szczegółami wideo, które realnie odda zarejestrowane widoki i emocje. Zaimplementowana tu optyczna stabilizacja AI wygładza ujęcia, a większe piksele zapewniają wyraźny efekt ruchu.

Dodatkowo podczas rejestracji wideo można będzie swobodnie przybliżać i oddalać za pomocą dedykowanego do tego paska. Przewidziano również możliwość selekcji i sterowania dźwiękiem, który ma się w nim znaleźć.

Single Take dla lepszego łapania chwil

Co więcej, producent zdecydował się także na umieszczenie w aparacie funkcji Single Take, pozwalającej na rejestracje pakietu zdjęć wyselekcjonowanych z jednego ujęcia. Rozdzielczość takiej fotografii sięga imponujących 32 MP. Zaawansowana postprodukcja rokuje zatem in plus.

Aparat przedni 10 MP

Za pomocą Galaxy Note 20 Ultra 5G, Galaxy Note 20 5G oraz Galaxy Note 20 zrobicie też całkiem atrakcyjne selfie, które idealnie wyeksponuje postaci na pierwszym planie. Wszystko dzięki wsparciu wspomnianego już precyzyjnego autofocusa. Rozdzielczość proponowana przez przedni obiektyw w tych modelach to 10 MP.

Dowiedz się więcej także o podzespołach, ekranach i obudowie nowych Galaxy Note oraz ich specjalnych funkcjach

Źródło: Samsung