Trwa kiepska passa CD Projekt RED. Cyberpunk 2077 na konsole sprzedaje się coraz gorzej

Najbardziej wyczekiwana premiera growa 2020 roku, tytuł, który miał być rewolucyjny na wielu płaszczyznach i ugruntować pozycję CD Projekt RED wśród deweloperów z pierwszej ligi. Oczekiwania wobec Cyberpunka 2077 były przeogromne, ale rzeczywistość okazała się niezwykle brutalna i wcale nie zamierza odpuszczać. Po początkowym sukcesie komercyjnym gry przyszedł czas na spory regres. O tym, jak spory, niech świadczy fakt, że Cyberpunk 2077 sprzedaje się dziś gorzej niż czteroletni switchowy hit: The Legend Of Zelda: Breath of the Wild.

Kiepska sprzedaż Cyberpunka 2077 na konsole

Premiera Cyberpunka 2077 była katastrofą. To fakt, nie opinia. Czarne chmury, nieustannie krążące nad CD Projekt RED od momentu wydania gry, tylko to potwierdzają. I choć w grudniu 2020 Cyberpunk 2077 sprzedawał się nadzwyczaj dobrze, teraz sytuacja diametralnie się zmieniła.

Z najnowszego raportu grupy badawczej NPD wynika, że gra CDP RED na liście bestsellerów zajmuje dopiero osiemnaste miejsce, tym samym notując spadek aż o szesnaście oczek w stosunku do miesiąca premiery gry.

Co ciekawe, lepiej od Cyberpunka sprzedaje się chociażby czteroletni już exclusive na Switcha, czyli The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Na dziewiętnastej pozycji z kolei uplasował się inny tytuł na platformę Nintendo – Super Mario Party.

Pełna lista dwudziestu najlepiej sprzedających się gier na konsole przedstawia się następująco:

 1. Call of Duty: Black Ops: Cold War
 2. Assassin’s Creed: Valhalla
 3. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
 4. Madden NFL 21
 5. Animal Crossing: New Horizons
 6. Mario Kart 8: Deluxe
 7. Ring Fit Adventure
 8. Call of Duty: Modern Warfare
 9. Super Smash Bros. Ultimate
 10. NBA 2K21
 11. Super Mario 3D All-Stars
 12. FIFA 21
 13. Immortals: Fenyx Rising
 14. Mortal Kombat 11
 15. Just Dance 2021
 16. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 17. Minecraft: PlayStation 4 Edition
 18. Cyberpunk 2077
 19. Super Mario Party
 20. UFC 4

Jednocześnie warto przypomnieć, że CD Projekt Red nie udostępnia NPD danych dotyczących sprzedaży cyfrowej, więc gra może sprzedawać się lepiej niż wskazuje lista. Z drugiej strony ta sama adnotacja dotyczy również tytułów ekskluzywnych na Switcha.

Trzeba również pamiętać, że Cyberpunk 2077 nadal nie jest dostępny do kupienia w PlayStation Store po tym, jak Sony wycofało grę po obietnicach zwrotu pieniędzy zaledwie tydzień po premierze.

Sprawdź:

Cyberpunk 2077 johnny Silverhand

Switch najlepiej sprzedającą się konsolą

Konsola Nintendo sprzedaje się jak ciepłe bułeczki i wydaje się, że to właśnie ona jest największym beneficjentem kiepskiej dostępności PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Oczywiście nie byłoby to możliwe, gdyby nie fakt, że Switch jest najzwyczajniej w świecie znakomitym sprzętem, z unikatową biblioteką gier i dość atrakcyjną ceną.

O fenomenie Switcha świadczy zresztą powyższe zestawienie najlepiej sprzedających się gier, na którym znalazło się sporo exclusive’ów na tę platformę, na czele z fenomenalnym Animal Crossing: New Horizons, które przecież już wkrótce będzie świętować rok od premiery, a mimo to nadal świetnie się sprzedaje.

Źródło: NPD, Kotaku

Przeczytaj także: