Widok z trzeciej osoby w Cyberpunku 2077 możliwy dzięki modowi. Jak wgrać widok TPP?

Widok z trzeciej osoby w Cyberpunku 2077 oryginalnie nie występuje, natomiast taki sposób rozgrywki umożliwia najnowszy mod. Został on stworzony przez użytkownika popularnego serwisu Nexus Mods. Zobaczcie, jak wygląda najnowsza gra studia CD Projekt RED z widokiem TPP i jak wgrać opisywany mod.

Cyberpunk 2077 z widokiem TPP – jak to wygląda?

Decyzja o rozgrywce z widokiem FPP, czyli z perspektywy oczu bohatera, w Cyberpunku 2077 spotkała się ze sporym zawodem wśród graczy, którzy oczekiwali po nowej grze CD Projekt RED czegoś na kształt „GTA V w przyszłości”. Twórcom natomiast zależało na jak największej immersji płynącej z gry, dlatego zdecydowali się ograniczyć kamerę do oczu bohatera, stosując jedyny wyjątek podczas jazdy samochodem lub na motocyklu.

Czy decyzja twórców gry była słuszna? Swoimi wrażeniami na ten temat podzielił się Łukasz w recenzji Cyberpunk 2077.

Nie trzeba było długo czekać, żeby modderzy sami wprowadzili do gry widok TPP, czyli z perspektywy trzeciej osoby. Efekt jest, delikatnie mówiąc, dziwaczny. Ale czego spodziewać się po działalności modderów bez oficjalnego wsparcia? Zobaczcie sami, jak wygląda spacer po Night City z perspektywy TPP.

Oczywiście mod ma bardzo dużą liczbę błędów, koślawe animacje postaci i absolutnie nie daje gwarancji, że będzie można na nim przejść całą grę. Twórca oczywiście zapewnia, że mod cały czas jest usprawniany. Jednak w połączeniu z oryginalną grą, która również nie stroni od bugów to może być istna mieszanka wybuchowa, więc nawet nie zachęcamy do wypróbowania jej na własną rękę. Jeśli jednak ktoś jest naprawdę zdesperowany, to zapraszamy do kolejnej części artykułu.

Jak ustawić widok z trzeciej osoby w Cyberpunku 2077?

Aby móc cieszyć się rozgrywką z perspektywy trzeciej osoby w najnowszym dziele CD Projekt RED należy spełnić kilka podstawowych wymagań. Przede wszystkim mod JB – TPP MOD WIP third person z portalu Nexus Mods można zainstalować tylko na komputerze. Gracze konsolowi mogą obejść się smakiem. Ponadto na komputerze powinna być zainstalowana najnowsza wersja programu Cyber Engine Tweaks.

  1. Umieść pliki programu Cyber Engine Tweaks w folderze z grą Cyberpunk 2077/bin/x64.
  2. Pobierz męską lub żeńską wersję moda w zależności od tego, jaką grasz postacią. Odpowiednie pliki znajdziesz w zakładce Files na stronie z modem.
  3. Następnie wypakuj pobrany plik i przenieś go do foldera z grą Cyberpunk 2077/bin/x64.
  4. Włącz grę.
  5. Aby zmienić kamerę, naciśnij B.

Po całej operacji do wyboru powinny być 4 dodatkowe kamery z różnymi kątami widzenia postaci zza jej pleców. To może być miły dodatek dla tych, którzy spędzili godziny w edytorze postaci, by później z rzadka oglądać ją na przerywnikach filmowych.

Jeśli udało Wam się zainstalować mod, to podzielcie się swoimi wrażeniami w komentarzach.

Źródło: Nexus Mods, Slothability/YouTube