Sony wycofuje Cyberpunk 2077 z PlayStation Store. Niezadowoleni gracze otrzymają zwrot pieniędzy za grę

W cyfrowym sklepie PlayStation Store pod frazą „Cyberpunk 2077” nie znajdziecie już najnowszej gry studia CD Projekt RED. Sony podjęło właśnie decyzję o zdjęciu tytułu z PS Store aż do odwołania i poinformowało, że gracze będą mogli ubiegać się o pełny zwrot pieniędzy. Oświadczenie w tej sprawie wydało również polskie studio.

Cyberpunk 2077 znikł z PS Store

Powiedzieć, że Cyberpunk 2077 nie ma dobrej prasy po premierze, to nic nie powiedzieć. O grze mówi się dużo i niemal wszędzie, ale niekoniecznie nie tak, jak to sobie zaplanowało CD Projekt RED. Tytuł zbiera cięgi na wielu frontach, o ile jednak na liczne bugi, wynikające poniekąd z samego rozmachu gry, można przymknąć oko, tak już fakt, że Cyberpunk 2077 na Xbox One i PlayStation 4 działa tragicznie, momentami wręcz niegrywalnie, przelał czarę goryczy wśród konsolowych graczy.

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że CD Projekt RED zaoferował niezadowolonym konsolowcom możliwość zwrotu gry i odzyskania pieniędzy. Wczoraj gamingowy świat obiegła informacja o tym, że Sony zdjęło Cyberpunk 2077 z PlayStation Store i przejęło pałeczkę w sprawie oddawania środków zawiedzionym użytkownikom swoich konsol. W tym celu stworzona została specjalna witryna. Logując się na swoje konto PlayStation, użytkownicy mogą przesłać wniosek o zwrot pieniędzy. Oczywiście dotyczy to wyłącznie tych, którzy grę zakupili w cyfrowym sklepie Sony.

Wiele wskazuje na to, że spore grono graczy postanowiło skorzystać z możliwości zwrócenia wadliwej gry i odzyskania wpłaconych środków, bo już kilka godzin po uruchomieniu witryny występowały problemy z dostępem do formularza zwrotu. Głos w tej sprawie zabrało nawet samo Sony, które poleciło, by w przypadku problemów próbować ponownie później.

cyberpunk 2077 q4 2020

Co z tymi, którzy zakupili wersję pudełkową lub nie chcą zwracać Cyberpunka 2077?

Dziś do sprawy odniósł się CD Projekt RED, który na swoich social mediach opublikował oświadczenie:

Cyberpunk 2077 zdjęty z PS Store oświadczenie
Źródło: https://www.facebook.com/CyberpunkGamePL/

Wizerunkowo to chyba najmocniejszy cios, jaki firma dostała po premierze gry. Nikt nie ma wątpliwości, że prędzej czy później (pewnie prędzej) Cyberpunk 2077 wróci do PlayStation Store, jednak już sam fakt, że został tam zbanowany, nie jest dla CDP RED powodem do dumy.

Oczywiście ci, którzy chcą poczekać na aktualizacje poprawiające działanie gry albo po prostu zamówili egzemplarze fizyczne, nie będą pomijani przy aktualizacjach, których w bliższej i dalszej przyszłości na pewno nie zabraknie.

 

Najgorsze jest chyba to, że kiepska passa Cyberpunk 2077 i CD Projekt RED…

…przesłania fakt, że to naprawdę kawał fantastycznej gry, która niestety, zapewne pod naciskiem graczy i akcjonariuszy, została wydana jako produkt niegotowy. Moim zdaniem sporo w tym winy samego studia, które przez ostatnie 1,5 roku nakręcało hajp prawie że do granic wytrzymałości.

W efekcie ludzie spodziewali się (bo mieli prawo się spodziewać przy takim marketingu) majstersztyku, gry wybitnej. Tymczasem Cyberpunk 2077, nawet przy przymknięciu oczu na bugi i problemy techniczne, grą idealną nie jest. Jest grą „tylko” bardzo dobrą, co w obliczu przerośniętych oczekiwań graczy i nierealnych obietnic producenta, może być odbierane jako porażka.

Więcej opinii pozwolę sobie jednak pozostawić na obszerną recenzję gry, która już niedługo pojawi się na łamach naszego portalu.

 

Źródła: The Verge, CD Projekt RED