Cyberpunk 2077: CDP RED nie chce, by moderzy traktowali Keanu Reevesa jako obiekt seksualny

Moderska scena Cyberpunka 2077 uaktywniła się niedługo po premierze gry. Powstało całkiem sporo modyfikacji; niektóre poprawiały to, co w grze nie działało, inne wprowadzały nowinki (na przykład perspektywę trzeciej osoby), nie brakowało również takich, które wpływały na jej warstwę wizualną. CDP RED patrzył na to przychylnym okiem, a ostatnio nawet wypuścił pierwsze oficjalne narzędzia do modowania, więc błogosławieństwo swobody wydaje się szczere i nieograniczone. No, chyba, że chcecie uprawiać seks z Johnnym Silverhandem. Wtedy nie.

CD Projekt RED ma prośbę do moderów

Brzmi ona mniej więcej następująco: „przestańcie robić Keanu Reevesa obiekt seksualny”. Prośba ta nie wzięła się znikąd, lecz stanowi odpowiedź na modyfikację fanowską, która pozwala graczom uprawiać seks z postacią Reevesa, Johnnym Silverhandem. W rozmowie z PC Gamer CDP RED stwierdził, że treści tworzone przez moderów nie mogą być „szkodliwe dla innych”.

Według polskiego studia podmiany modelów, szczególnie w celach takich, jak ten wymieniony, mogą zaszkodzić osobom, które na potrzeby tworzenia postaci do Cyberpunk 2077 użyczyły swojego wizerunku.

Cyberpunk 2077 johnny Silverhand

PC Gamer zwraca uwagę na to, że Johnny Silverhand ma w grze swoją scenę seksu, chociaż rozgrywa się ona z jego perspektywy. Nie spoilując tym, którzy jeszcze nie grali, wspomnimy tylko, że chodzi o pewną blondynkę stanowiącą klucz do rozwiązania fabuły głównego wątku Cyberpunk 2077.

Tymczasem do sieci trafił mod, który zamienia model pracownika seksualnego z modelem Silverhanda. W ten sposób wykreowana (lub wykreowany) przez nas V może, ekhm, „poznać Johnny’ego z nieco innej strony”. CD Projekt RED uważa, że to przekroczenie pewnej granicy, której przekraczać się nie powinno.

„W przypadku postaci, które wymyśliliśmy na potrzeby gry, zasadniczo pozwalamy graczom modyfikować grę do woli i po prostu dobrze się bawić” – powiedział CD Projekt RED magazynowi PC Gamer. „W przypadku postaci bazujących na prawdziwych ludziach, których poprosiliśmy o udział w grze, uprzejmie prosimy o powstrzymanie się od wykorzystywania ich w sytuacjach, które mogłyby zostać uznane za obraźliwe, jeśli nie ma na to ich wyraźnej zgody”.

Źródło: PC Gamer

Sprawdź także: