Wiemy, kiedy zbierzesz drużynę w Baldur’s Gate 3, by wyruszyć w drogę po Zapomnianych Krainach

Prace nad Baldur’s Gate 3, kontynuacją stworzonej przez studio BioWare sagi fantasy, powoli zmierzają ku końcowi. Larian Studios oficjalnie potwierdziło przybliżony termin premiery podczas gali The Game Awards 2022, prezentując nowy trailer, który zapowiada powrót znanej fanom postaci. Kto powróci do Wrót Baldura i kiedy będziesz mógł zebrać drużynę, by wyruszyć w drogę po Zapomnianych Krainach?

Baldur’s Gate 3 coraz bliżej. Kiedy premiera?

Pierwotnie Baldur’s Gate 3 miało tkwić we wczesnym dostępie na Steamie przez rok, ale ten rok minął już ponad rok temu. Wizja Larian Studios stała się ambitniejsza, a pandemia nie pomogła w pracach, które przeciągnęły się na tyle, że w nowe Wrota Baldura zagrasz dopiero w 2023 roku.

Na The Game Awards 2022 twórcy przybliżyli ten termin. W drogę po Zapomnianych Krainach wyruszysz w sierpniu 2023 roku. Dokładna data premiery Baldur’s Gate 3 nie jest jeszcze znana, ale jeśli miałbym obstawiać, będzie to pewnie końcówka miesiąca. Mam tylko nadzieję, że obejdzie się bez kolejnych obsuw.

drużyna w baldur's gate 3

Wybierz komputer do Baldur’s Gate 3 w x-komie

Niestety w Baldur’s Gate 3 nie usłyszymy kultowego tekstu głosem Piotra Fronczewskiego: „Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę”. Gra Larian Studios będzie bowiem pozbawiona polskiego dubbingu. Uświadczysz w niej wyłącznie rodzime napisy, które zresztą są już dostępne w wersji udostępnionej w ramach wczesnego dostępu na Steamie.

Jednak lepsze napisy niż nic – w poprzedniej grze Larian, Divinity: Original Sin 2, na spolszczenie musieliśmy poczekać okrągły rok – do wydania edycji Definitive.

Minsc pojawi się w Baldur’s Gate 3. Co z Boo?

Pojawienie się Minsca, łowcy-berserkera z Rashemenu, jednego z towarzyszy głównego bohatera w poprzednich częściach Wrót Baldura, nie jest żadnym zaskoczeniem. Twórcy gry zwiastowali jego powrót w nowej odsłonie już przy pierwszej zapowiedzi „trójki”.

Minscowi, który lubi kopać tyłki w dobrej sprawie, nieustannie towarzyszył chomik Boo (uznawany przez łowcę za miniaturkę ogromnego kosmicznego chomika). Ten jednak nie pojawia się w zwiastunie Baldur’s Gate 3, ale pojawił się wcześniej na teaserze zapowiadającym trailer na Game Awards 2022. Oznacza to jednego: bez Boo nie ma Minsca, a bez Minsca nie ma Boo.