Kiedy premiera Diablo IV? Do Sanktuarium wrócimy prawdopodobnie już wiosną

Diablo, jedna z najbardziej kultowych serii gier action-RPG, nie ma w ostatnich latach łatwo. Diablo 3 oberwało za zbyt kolorową grafikę, a mobilne Diablo Immortal zostało skrytykowane… w sumie za wszystko. Receptą na niezadowolenie fanów była zapowiedź czwartej odsłony serii, która ma wracać do mrocznych korzeni cyklu. Kiedy Diablo 4 trafi do sprzedaży?

Kiedy Diablo 4? Internauci spekulują

Dotychczas znany był tylko rok, w którym gra trafi do sprzedaży – 2023. Ale podcast Xbox Era oraz portal Windows Central, które nieraz celnie przewidywały przyszłość, oszacowały przewidywaną datę premiery Diablo IV. Powinniśmy szykować się na kwiecień 2023 roku, a w lutym 2023 gracze dostaną dostęp do otwartej bety. Patrząc na to, że Diablo 3 wyszło w maju, a Diablo 2 oraz Diablo Immortal w czerwcu, wiosenna data premiery Diablo 4 wydaje się całkiem sensowna.

Wydarzeniem, podczas którego Blizzard poinformuje o dacie premiery Diablo IV, będzie najprawdopodobniej The Game Awards 2022, które rozpoczyna się 8 grudnia 2022 roku. Wówczas powinny także wystartować preordery Diablo 4. Twórcy być może zaprezentują wówczas różne edycje gry, a także plan rozwoju na pierwsze miesiące po premierze. Oczywiście wszelkie tego typu spekulacje należy traktować z dystansem. Trudno w ostatnich latach o premierę bez poślizgu, a ciężar odpowiedzialności, jaki spoczywa na twórcach, z pewnością nie zachęca ich do nadmiernego pośpiechu.

Diablo IV – co już wiemy o grze?

Diablo 4 ukaże się na PC, PS4, PS5, Xbox One oraz Xboxach Series. Nie wiadomo, w jak dużym stopniu tytuł „wzbogacą” mikrotransakcje, ale można już oszacować samą cenę Diablo 4. Zgodnie z aktualnymi trendami, wyniesie ona pomiędzy 50 a 70 USD, a patrząc na polskie stawki w ostatnich miesiącach – mniej więcej 270-350 zł. Jeżeli Microsoft sfinalizuje niebawem przejęcie Activision Blizzard, to niewykluczone, że Diablo IV premierę zaliczy także w Game Passie.

Diablo 4 powraca do korzeni serii jako RPG dark fantasy i odrzuca bardziej kreskówkową grafikę Diablo 3. Pierwsze zwiastuny i gameplaye przedstawiają krwawą estetykę bliską oryginalnemu Diablo oraz Diablo II (zwłaszcza Diablo II: Resurrected). Historia zapowiada się klasycznie dla serii – Lilith, twórczyni sanktuarium i córka zła, powraca, aby szerzyć chaos. Nam zaś przyjdzie stawić czoła jej poplecznikom i przywrócić równowagę w świecie Sanktuarium.

Dowiedz się więcej:

Sprawdź pełną ofertę gier w x-komie

Źródła: Windows Central, Xbox Era, SlashGear