Baldur’s Gate 3 Patch 6: rewolucyjne zmiany w zarządzaniu drużyną i powrót Tarczowego Uderzenia

Larian Studios właśnie ujawniło szczegóły dotyczące szóstej aktualizacji gry. Studio obiecuje wprowadzić zmiany, które mogą na nowo zdefiniować sposób, w jaki gracze podchodzą do zarządzania drużyną i wykorzystania umiejętności w boju. Patch 6, który ma zostać wydany jeszcze w tym tygodniu, jest nie tylko odpowiedzią na długo oczekiwane poprawki, ale także wprowadza innowacje, które z pewnością zadowolą fanów.

Łatwiejsza zmiana składu drużyny w Baldur’s Gate 3

Jedną z najbardziej znaczących zmian jest nowy sposób na zarządzanie drużyną, który pozwala na wymianę członków bez konieczności bezpośredniej rozmowy z nimi. Teraz, aby dokonać zmiany, wystarczy interakcja z postacią, którą chcemy dołączyć do drużyny, co znacząco skraca czas potrzebny na organizację składu.

Ta zmiana jest odpowiedzią na prośby społeczności i stanowi największe ulepszenie systemu zarządzania drużyną od czasu aktualizacji z listopada, która umożliwiła zarządzanie wszystkimi towarzyszami, nawet gdy nie są oni obecni w drużynie.

grafika i logo gry baldurs gate 3

Tarczowe Uderzenie wraca do łask

Kolejną istotną poprawką jest naprawienie umiejętności Tarczowego Uderzenia (Shield Bash) oraz Rebuke of the Mighty, które teraz poprawnie aktywują rzuty obronne (Saving Throws).

Problemy z działaniem Tarczowego Uderzenia były przedmiotem skarg graczy od miesięcy, więc ta poprawka jest z pewnością mile widziana.

Ulepszenia w dialogach

Aktualizacja wprowadza również modyfikację, która sprawia, że w scenach dialogowych automatycznie głównym mówcą jest awatar gracza, co jest zmianą w stosunku do poprzednich wersji, gdzie czasami dialogi mogły być prowadzone przez innych członków drużyny.

To ulepszenie ma na celu zwiększenie immersji i zapewnienie, że to właśnie decyzje i postać gracza są w centrum narracji.

postać z gry baldur's gate 3

Wymagania i dostępność

Patch 6 trafi na PS5, Xbox Series X oraz PC, a w przyszłości również na Maca. Aktualizacja waży około 21 GB, jednak użytkownicy PC i Steam Deck muszą przygotować się na potrzebę zwolnienia aż 150 GB miejsca. Larian radzi, że w przypadku braku miejsca najlepiej jest odinstalować Baldur’s Gate 3 i pobrać ponownie zaktualizowaną wersję gry.

Baldur’s Gate 3 z każdą aktualizacją staje się coraz lepszym doświadczeniem, a patch 6 wydaje się być kolejnym krokiem w kierunku doskonalenia tej już i tak imponującej gry RPG. Z niecierpliwością czekamy na oficjalne wydanie aktualizacji i dalsze ulepszenia, które Larian Studios ma dla nas w zanadrzu.