Star Wars Jedi: Ocalały – zwiastun i data premiery. Nadchodzi sequel Upadłego Zakonu

Electronic Arts, Respawn Games oraz Lucasfilm Games zaprezentowały nową grę z serii Gwiezdne Wojny. Star Wars Jedi: Ocalały to sequel świetnie ocenianego Upadłego Zakonu. Nieoficjalne informacje, które sugerowały, że Star Wars Celebration 2022 to idealny czas do zaprezentowania nowej gry, okazały się być prawdziwe. Poznajcie zwiastun i datę premiery Star Wars Jedi: Survivor.

Star Wars Jedi: Ocalały – zwiastun. Co wiemy o grze?

Historię, którą przedstawi Star Wars Jedi: Ocalały będzie miała miejsce pięć lat po wydarzeniach z Fallen Order. Ponownie przyjdzie nam się wcielić w postać Cala Kestisa, któremu towarzyszyć będzie niezawodny droid BD-1. Bohater, jako jeden z ostatnich Jedi w galaktyce, musi uciekać przed potężnym Imperium. Po drodze przyjdzie mu stawić czoła przeciwnikom stojącym po Ciemnej Stronie Mocy, a także poznać wielu innych, podejrzanych osobników.

Sam zwiastun pokazuje, że Star Wars Jedi: Ocalały utrzymany będzie prawdopodobnie w nieco mroczniejszych klimatach, niż miało to miejsce w przypadku Upadłego Zakonu. I trudno się dziwić, skoro Imperium niepodzielnie rządzi galaktyką. Nieprzypadkowo wybrano również podtytuł Survivor, gdyż gra jest historią o przetrwaniu. Więcej ze zwiastuna trudno wywnioskować, musimy więc czekać na kolejne.

Star Wars Jedi: Survivor – platformy

Wiadomo natomiast, że produkcja trafi na konsole nowej generacji, a więc Xbox Series X|S i PlayStation 5 oraz na komputery osobiste. Twórcom zależy na wykorzystaniu możliwości ray-tracingu, a sama rozgrywka ma być bardziej dynamiczna i rozbudowana o nowe sposoby walki. Gra wspierać ma również kontrolery Dual Sense.

Nad Star Wars Jedi: Survivor wspólnie pracują: Electronic Arts, Respawn Games i Lucasfilm Games.

Star Wars Jedi: Ocalały – data premiery

Electronic Arts zapowiedziało, że Star Wars Jedi: Ocalały w ręce graczy trafi w 2023 roku. Nie znamy jeszcze dokładnej daty, ale EA już potwierdziło, że kolejnymi informacjami o grze podzieli się jeszcze w tym roku.

Jednak pewne informacje pozwalają zawęzić datę premiery. 7 marca 2023 zadebiutować ma powieść Star Wars: Jedi Battle Scars, natomiast 2 maja 2023 pojawią się kulisy produkcji Star Wars Jedi: Survivor. Jeff Grubb, który dostarczył już wiele sprawdzonych informacji na temat gier, twierdzi, że Ocalały swoją premierę będzie miał niedługo po premierze książki, a więc jeszcze w marcu. Kulisy produkcji pojawiłyby się już po debiucie samej gry.

Źródła: starwars.com / YouTube / Twitter