The Last of Us Remake na PC z datą premiery! W końcu, po 10 latach, jedna z najlepszych gier PlayStation będzie do ogrania na komputerach

The Last of Us uznawane jest za jedną z najlepszych gier ostatniej dekady, ale do tej pory marka dostępna była wyłącznie na konsolach Sony PlayStation. Wkrótce to się jednak zmieni za sprawą wydania wersji PC remake’u The Last of Us Part 1, który nadejdzie szybciej, niż myślisz. Co więcej, fani postapokaliptycznych klimatów będą mieli więcej powodów do zadowolenia na początku 2023 roku, bo w podobnym czasie wyjdzie także serial The Last of Us od HBO.

The Last of Us Part I Remake na PC. Kiedy premiera?

O tym, że Sony planuje wypuścić pecetową wersję remake’u The Last of Us Part 1, wiemy od samej zapowiedzi odświeżonej edycji. Tylko trzeba było nieco uzbroić się w cierpliwość. Jednak wydanie serialowej adaptacji gry od HBO podpowiadało, że remake może nadejść na komputery bardzo szybko i nie myliłem się.

Spodziewaj się pecetowego The Last of Us Remake Part I już 28 marca 2023 roku, raptem pół roku po premierze wersji na PS5. W końcu – po okrągłej dekadzie – posiadacze komputerów zagrają w jeden z największych hitów PlayStation. Pierwotnie debiut gry miał nastąpić 3 marca, ale deweloperzy potrzebują więcej czasu na ostatnie szlify.

Wybór tego okresu nie jest przypadkowy. 9-odcinkowy serial, którego emisja rozpocznie się 16 stycznia 2023 roku na HBO Max, zakończy się 13 marca. Gra ukaże się na PC krótko po wyemitowaniu ostatniego odcinka pierwszego sezonu. Szykuje się zatem prawdziwa uczta dla miłośników postapokaliptycznych klimatów. Sprawdź przy okazji imponujący zwiastun serialu The Last of Us.

The Last of Us Part I już na Steamie i Epic Games Store. Ile kosztuje wersja PC?

Remake The Last of Us na PC, który ma być dostępny w pełnej polskiej wersji językowej, nie będzie kosztować tyle, ile wynosi cena sugerowana edycji na PS5 (339 zł). Będzie tańszy prawie o 100 zł. Sony wyceniło edycję komputerową swojego hitu na 259 zł.

To wciąż jednak dużo, jak na remake. W końcu to nadal ta sama gra z 2013 roku, tylko ze znacznie poprawioną oprawą wizualną. Mimo wszystko i tak warto poznać historię Joela i Ellie, podróżujących po świecie, w którym z powodu rozprzestrzenienia się zmutowanego grzyba zamieniającego ludzi w żywe trupy rozpętało się prawdziwe piekło.

joel i ellie w remake'u the last of us