Death Stranding 2 – data premiery i wszystko, co wiadomo o grze

Każda z gier Hideo Kojimy odbija się w branży szerokim echem. I nie inaczej było z Death Stranding. Tę grę albo pokochano, albo znienawidzono. Teraz już wiemy, że powstanie pewnie równie innowacyjne Death Stranding 2. Tylko kiedy zagramy? I o czym właściwie będzie nowa odsłona serii?

Data premiery Death Stranding 2 – kiedy powrót do roli kuriera?

Na tegorocznej gali The Game Awards 8 grudnia 2022 roku Hideo Kojima oficjalnie zapowiedział Death Stranding 2. zobaczyliśmy pierwszy zwiastun, który zdradza co nieco szczegółów sequela. Póki co nie poznaliśmy jednak daty premiery. 

Możemy natomiast porządnie uzbroić się w cierpliwość. Pierwszą część Death Stranding zapowiedziano w roku 2016, ale premierę miała dopiero 3 lata później. Pierwsze doniesienia o Death Stranding 2 zwiastują podobnie kilkuletnie oczekiwanie. 

To, że Death Stranding 2 powstaje, wyjawił Norman Reedus w wywiadzie dla serwisu Leo Edit już w maju 2022 roku. Zresztą sam Hideo Kojima postanowił skomentować te doniesienia za pośrednictwem mediów społecznościowych na swój wymowny sposób, nawiązujący do słynnego serialu zombie The Walking Dead.

O czym będzie nowe Death Stranding?

Fabuła Death Stranding 2 to wciąż zagadka. Z trailera wynika, że powrócą aktorzy z części pierwszej – Léa Seydoux (Fragile), Troy Baker (Higgs) oraz Norman Reedus, który wciela się w głównego bohatera części pierwszej, Sama Bridgesa. Historia najprawdopodobniej będzie kontynuować wątki zapoczątkowane w „jedynce”. Na konkrety trzeba będzie jednak poczekać. Tak czy owak, można spokojnie założyć, że w ramach rozgrywki i jej elementów Death Stranding 2 może sporo namieszać – jak część pierwsza.

Czy coś jeszcze wiadomo o Death Stranding 2?

Death Stranding zmierza wyłącznie na PlayStation 5, przynajmniej na razie. To nie wyklucza oczywiście wersji PC, gdyż część pierwsza trafiła także na blaszaki, choć w późniejszym czasie. Obóz zielonych, tzn. Xbox, obejdzie się najprawdopodobniej smakiem.

A co jeszcze wiadomo o innych grach na Geeksie?

Sprawdź wszystkie gry akcji w x-komie

Źródła: Screen Rant, Polygon, Kotaku