Najlepsze filmy na platformie Max. Jest w czym wybierać

Niedawna premiera platformy Max w Polsce przyniosła nową, bogatą bibliotekę filmów i seriali do odkrycia. Aby pomóc Wam wybrać to, co warto obejrzeć, przygotowaliśmy starannie wyselekcjonowaną listę najlepszych filmów dostępnych na Max. Sprawdźcie, jakie tytuły polecamy na wieczorny seans.

Bogata oferta filmów na platformie Max

Max zadebiutował na polskim rynku 11 czerwca 2024 roku, zastępując HBO Max, i szybko zdobył popularność dzięki swojej szerokiej ofercie. W ofercie platformy znalazły się zarówno klasyki kina, jak i mniej znane filmy oraz animacje idealne na rodzinne oglądanie.

W naszym zestawieniu uwzględniliśmy różnorodne propozycje – od kultowych hitów, które warto sobie przypomnieć, po nowe produkcje, które mogą Was zaskoczyć. Niezależnie od tego, czy szukacie czegoś, co już znacie, czy chcecie odkryć coś nowego, gwarantujemy, że znajdziecie dla siebie coś interesującego.

filmy i seriale na platformie max

Hity i klasyki filmowe na Max

Diuna / Dune (2021)

Zestawienie zaczynamy od filmu, do którego, choć nie jestem fanką tego gatunku, wracałam już kilkukrotnie. Diuna jest wypełniona pięknymi ujęciami , ekscytującą akcją i niesamowitą obsadą. Nic dziwnego, że ta ekranizacja powieści Franka Herberta szybko stała się wielkim hitem kinowym. 

Film przenosi nas do odległej przyszłości na planetę o nazwie Arrakis. Tam poznajemy historię Paula Atreidesa, młodego i utalentowanego człowieka, któremu pisana jest świetlana przyszłość. Najpierw jednak musi stawić czoła niezwykle trudnemu zadaniu i uratować rodzinę, a także swoich rodaków przed krwawym konfliktem o planetę.

Sprawdźcie też:

Diuna: Część druga / Dune: Part Two (2024)

Kolejna część Diuny to kolejny bardzo gorący tytuł na liście filmów dostępnych na platformie Max. Zdania co do tego, czy to część tak samo dobra czy lepsza/gorsza od pierwszej, są podzielone. Sama nie potrafiłabym odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, bo uwielbiam obie.

Diuna: Część Druga kontynuuje historię księcia Paula Atrydy (Timothée Chalamet), który przyjmuje przydomek Muad’Dib i rozpoczyna duchowo-fizyczną podróż, aby stać się przepowiedzianym w proroctwie liderem Fremenów.

Film skupia się na jego walce z rodem Harkonnenów oraz jego wewnętrznej przemianie z młodego księcia w przywódcę. Na tle epickich bitew i politycznych intryg rozwija się również relacja Paula z Chani (Zendaya), która dodaje emocjonalnej głębi całej historii. Denis Villeneuve po raz kolejny dostarcza widzom wizualnego arcydzieła, podkreślonego imponującą muzyką Hansa Zimmera i mistrzowską kinematografią Greiga Frasera.

Film zdobył uznanie krytyków oraz widzów, co przełożyło się na liczne nagrody i nominacje. Diuna: Część Druga została doceniona za efekty specjalne, scenografię oraz reżyserię, co potwierdza wysoką jakość produkcji. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji obejrzeć tego widowiska, platforma Max jest idealnym miejscem, aby nadrobić zaległości i zanurzyć się w ten niesamowity świat science fiction.

Mroczny Rycerz / Dark Knight (2008)

W zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć Człowieka-Nietoperza. Christopher Nolan przyniósł zbiorową ulgę wszystkim fanom, którzy byli, delikatnie mówiąc, niezadowoleni po tym, co zobaczyli w koszmarze filmowym Batman i Robin. Jednak mimo pochlebnych opinii, Batman Początek nie odniósł ogromnego sukcesu w box office. Inaczej stało się w przypadku Mrocznego Rycerza.

Do Bale’a i Nolana dołączył Heath Ledger w roli Jokera. Niestety, Ledger zmarł przed premierą filmu, ale jego kreacja jest jedną z najlepszych, jakie kiedykolwiek nakręcono. Aaron Eckhart wciela się w postać Harveya Denta/Two-Face’a, a Bruce zyskuje nową miłość, Rachel, graną przez Maggie Gyllenhaal.

Barbie (2023)

Kolejna propozycja to największy hit wytwórni Warner Bros ostatnich lat. Reżyserka Greta Gerwig tworzy barwną i pełną energii opowieść o Barbie (Margot Robbie), która przeżywa egzystencjalny kryzys i wyrusza do świata ludzi, by odnaleźć swoje prawdziwe ja. Towarzyszy jej Ken (Ryan Gosling), który również odkrywa trudne prawdy o sobie. 

Film łączy humor, satyrę i wzruszające momenty, poruszając tematy tożsamości, feminizmu i ról społecznych. To wizualna uczta z doskonałymi występami i inteligentnym scenariuszem, idealna na letni wieczór filmowy.

P.S. Warto obejrzeć chociażby ze względu na komiczny taniec w wykonania Ryana Goslinga.

Seria Władca Pierścieni (2001-2003)

Oparty na przełomowej powieści JRR Tolkiena, Władca Pierścieni Jacksona ma wszystko, co powinna mieć produkcja z gatunku fantasy. Trylogia pełna jest niezapomnianych postaci, oszałamiających efektów wizualnych i jednych z najbardziej ekscytujących sekwencji bitewnych, jakie kiedykolwiek nakręcono.

Jednak Władca Pierścieni jest wyjątkowy nie tylko dlatego, że oferuje zapierającą dech w piersiach grafikę lub ekscytującą akcję, ale także dlatego, że znakomicie opowiada historię. Utrzymując zarówno epicką skalę, jak i ludzkie emocje powieści Tolkiena, Jackson zdołał osiągnąć wyżyny, które udaje się zdobyć tylko garstce przebojów kinowych.

Myślę, że fanów do tej trylogii nie trzeba przekonywać, a jeśli są tacy, którzy jeszcze jej nie widzieli, to na Max mają okazję naprawić swój błąd.

Aquaman: Zaginione Królestwo / Aquaman and the Lost Kingdom (2023)

Film Aquaman: Zaginione Królestwo nie zdobył uznania krytyków i z pewnością nie jest najmocniejszą pozycją w tym zestawieniu. Mimo to, kiedy pojawił się na kinowych ekranach pod koniec 2023 roku, zarobił 434 mln dolarów na całym świecie, dzięki czemu trafił na 14. miejsce rankingu najbardziej dochodowych filmów ubiegłego roku. Sukces kasowy filmu może świadczyć o sile marki i lojalności fanów serii DC, którzy docenili widowiskowe sceny akcji i charyzmatyczne występy aktorów.

Fabuła filmu koncentruje się na postaci Aquamana, granego przez Jasona Momoa, który stara się uratować świat przed powrotem złoczyńcy Black Manty, wcielonego przez Yahya Abdul-Mateen II. W obsadzie znaleźli się również Patrick Wilson jako Orm, Amber Heard jako Mera, Nicole Kidman jako Atlanna oraz Dolph Lundgren jako król Nereus. Reżyserią zajął się James Wan, który ponownie dostarczył widzom spektakularne efekty specjalne i dynamiczne sceny walk. 

Pomimo mieszanych recenzji, film przyciąga widzów dynamicznymi scenami akcji i charyzmatycznymi występami aktorów i z pewnością wiele osób ucieszy się z możliwości obejrzenia tej produkcji na platformie Max.

Incepcja / Inception (2010)

To kolejny, wyreżyserowany przez Nolana film w bibliotece Max. Incepcja została nominowana do Oscara w ośmiu kategoriach, z czego finalnie dało jej się zdobyć cztery statuetki: Najlepsze zdjęcia, Najlepszy montaż dźwięku, Najlepszy dźwięk oraz Najlepsze efekty wizualne. Muzykę do filmu skomponował sam Hans Zimmer i do teraz jest to jeden z najbardziej charakterystycznych muzycznych motywów filmowych w historii.

Myślę, że niewiele jest osób na świecie, którzy nie wiedzą, o czym opowiada Incepcja. W filmie jendą z najważniejszych postaci jest Dom Cobb – specjalista zajmujący się wykradaniem informacji z ludzkich umysłów z użyciem zaawansowanej technologii wnikania do ludzkich snów. Dzięki tym umiejętnościom znalazł się na szczycie hierarchii szpiegowskiej. Niestety z tego względu został pozbawiony niemalże wszystkiego. Pozostała mu tylko jedna szansa na odkupienie win. Musi jedynie dokonać incepcji na japońskim biznesmenie.

Film ma wszystko, co jest potrzebne do osiągnięcia sukcesu. Oprócz samej wciągającej fabuły, niesamowitych efektów specjalnych i elektryzującej muzyki ogromnym atutem filmu jest gwiazdorska obsada. Mówimy tu o takich aktorach, jak: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Ken Watanabe, Dileep Rao, Ellen Page, Joseph Gordon-Levitt czy Cillian Murphy.

Co ciekawe, Incepcja była w planach Nolana już od 2002 roku, jednak dopiero sukces jego filmów o przygodach Człowieka-Nietoperza, pomógł mu zrealizować ten projekt, który zresztą również okazał się ogromnym sukcesem kasowym. Film przyniósł dochód w wysokości ponad 800 milionów dolarów.

Wonka (2023)

Wonka to uroczy prequel do znanej historii Willy’ego Wonki, z Timothée Chalametem w roli młodego, pomysłowego cukiernika. Film opowiada o podróży Wonki od marzyciela wychowanego w dżungli do ambitnego cukiernika w mieście kontrolowanym przez skorumpowanych biznesmenów. Wraz ze swoją dzielną przyjaciółką Noodle, Wonka stawia czoła wyzwaniom z urokiem i pomysłowością, starając się odnieść sukces w branży cukierniczej. 

Wonka to film pełen jest dowcipu, wciągających występów i nostalgicznych odniesień do oryginalnych opowieści. To wzruszająca przygoda, która równoważy sentyment i rozrywkę, idealna na rodzinny wieczór filmowy. Nie przegap tej czarującej komedii muzycznej na Max.

Seria Harry Potter (2001 – 2011)

Tej pozycji nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Seria filmów o Harrym Potterze, dostępna na platformie Max, to prawdziwy fenomen popkultury, który zyskał ogromną popularność na całym świecie. Opowiadająca o przygodach młodego czarodzieja i jego przyjaciół z Hogwartu, seria zdobyła rzesze oddanych fanów w każdym wieku. 

Każdy z filmów, od Kamienia Filozoficznego po Insygnia Śmierci, przenosi widzów do magicznego świata pełnego niezwykłych postaci, takich jak Harry, Hermiona, Ron, Dumbledore, Snape i wielu innych. Kultowość tej serii polega nie tylko na fascynującej fabule, ale również na głębokiej więzi, jaką fani nawiązali z bohaterami oraz emocjach, które filmy te wzbudzają. Dzięki swojej uniwersalności i magii, filmy o Harrym Potterze wciąż przyciągają nowe pokolenia widzów, utrzymując swoje miejsce w kanonie najważniejszych produkcji filmowych.

Przeczytaj też:

Dunkierka / Dunkirk (2017)

Jedni kochają, inni mówią, że jest to najnudniejszy i najbardziej przereklamowany film w historii. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji wyrobić sobie własnej opinii na temat Dunkierki w reżyserii Christophera Nolana, to macie okazję to nadrobić.

Film został nakręcony z trzech perspektyw: lądu, morza i powietrza. Nolan zastosował też zabieg zaburzonej chronologii. W Dunkierce wykorzystanych zostało wiele praktycznych efektów, zatrudniono tysiące statystów, a nawet skorzystano z łodzi, które brały udział w desancie Dunkierki. Mimo mieszanych opinii wśród widzów, Dunkierka zdobyła uznanie krytyków i odniosła spory sukces finansowy. Z zyskiem przekraczającym pół miliarda dolarów została najbardziej kasowym filmem wojennym w historii kina.

Film Nolana został nominowany do Oscara w ośmiu kategoriach, w tym dla najlepszego filmu roku. Finalnie tytuł zdobył trzy statuetki za: Najlepszy dźwięk, Najlepszy montaż i Najlepszy montaż dźwięku.

Mniej lub bardziej znane tytułu, które warto nadrobić

Zjawa / The Revenant (2015)

Zjawa Alejandro Gonzáleza Iñárritu to epicka opowieść o przetrwaniu i zemście w surowych warunkach dzikiej natury. Leonardo DiCaprio wciela się w rolę Hugh Glassa, trapera, który po brutalnym ataku niedźwiedzia zostaje porzucony przez swoich towarzyszy. Złamany fizycznie, ale niezłomny duchem, Glass wyrusza na niebezpieczną wyprawę przez dzikie tereny, by pomścić śmierć swojego syna. Film wyróżnia się oszałamiającymi zdjęciami Emmanuela Lubezkiego i intensywną grą aktorską DiCaprio, za którą otrzymał Oscara. Zjawa to sugestywna, wizualnie imponująca podróż, która zmusza do refleksji nad granicami ludzkiej wytrzymałości. Polecamy ją jako kolejną, ciekawą propozycję do obejrzenia na platformie Max.

Portret kobiety w ogniu / Portrait de la jeune fille en feu (2019)

Portret kobiety w ogniu to film Céline Sciammy, którego akcja rozgrywa się w XVIII-wiecznej Bretanii, gdzie malarka Marianne (Noémie Merlant) zostaje zatrudniona do namalowania portretu Heloise (Adèle Haenel), przyszłej panny młodej, bez jej wiedzy. Relacja między dwiema kobietami stopniowo przekształca się w intensywną miłość, ukazaną z wielką subtelnością i wrażliwością. Film zdobył wiele nagród, w tym Złotą Palmę za najlepszy scenariusz na Festiwalu w Cannes.

Największymi zaletami Portretu kobiety w ogniu są mistrzowskie wykorzystanie światła i koloru, które nadają każdej scenie niemal malarski charakter, oraz niezwykła chemia między głównymi aktorkami. Delikatne spojrzenia, subtelne gesty i głębokie rozmowy tworzą niezwykle autentyczną i poruszającą opowieść o miłości i wolności. Dodatkowo, film wyróżnia się precyzyjną rekonstrukcją historyczną i symboliką, która dodaje głębi fabule. To dzieło, które zostaje w pamięci na długo po zakończeniu seansu.

Zwierzęta nocy / Nocturnal Animals (2016)

Tego tytułu nie mogłam pominąć nie tylko ze względu na sam film, ale przede wszystkim na wspaniałą muzykę Abela Korzeniowskiego, którą wałkuję nieustannie od kilku lat. Jego kompozycje doskonale budują atmosferę tajemnicy i napięcia, które towarzyszą widzowi przez cały seans.

Sam film opowiada historię Susan Morrow (Amy Adams), właścicielki galerii sztuki, która otrzymuje rękopis powieści od swojego byłego męża Edwarda (Jake Gyllenhaal). Czytając mroczną i wciągającą historię, Susan zaczyna analizować swoje życie i decyzje, które doprowadziły ją do obecnego stanu. W filmie doskonale przeplatają się trzy narracje, tworząc złożoną i intrygującą fabułę. Nocturnal Animals wyróżnia się również znakomitymi kreacjami aktorskimi oraz mistrzowską reżyserią Toma Forda.

Prestiż / The Prestige (2006)

Prestiż to film z 2006 roku w reżyserii Christophera Nolana, oparty na powieści Christophera Priesta. Akcja filmu rozgrywa się w wiktoriańskim Londynie i opowiada historię rywalizacji dwóch magików – Roberta Angiera (Hugh Jackman) i Alfreda Bordena (Christian Bale). Po tragicznym wypadku podczas jednego z ich pokazów, w którym ginie żona Angiera, ich współpraca przeradza się w zaciekłą rywalizację. Obaj magicy starają się stworzyć najbardziej imponujący trik, co prowadzi do niebezpiecznych eksperymentów i nieprzewidywalnych konsekwencji.

Film jest znany ze swojego mrocznego i atmosferycznego klimatu, który doskonale oddaje wiktoriańskie tło oraz tajemniczość świata magii. Reżyser Christopher Nolan, znany z takich filmów jak Memento i Incepcja, zdołał stworzyć skomplikowaną fabułę pełną zwrotów akcji i głębokiej psychologii postaci. Scenariusz, napisany przez Nolana wraz z jego bratem Jonathanem, skutecznie buduje napięcie i utrzymuje widza w niepewności aż do samego końca.

Prestiż otrzymał kilka nominacji do prestiżowych nagród, w tym do Oscara za najlepszą scenografię i najlepsze zdjęcia. W filmie występują również Michael Caine jako mentor obu magików oraz David Bowie w roli słynnego wynalazcy Nikoli Tesli. Dzięki znakomitemu aktorstwu, reżyserii i nastrojowej muzyce Hansa Zimmera, Prestiż jest uznawany za jedno z najważniejszych dzieł Nolana, które zyskało uznanie zarówno krytyków, jak i widzów na całym świecie.

Senna (2010)

Senna to ciekawa propozycja, która z pewnością przypadnie do gustu fanom wyścigów Formuły 1 oraz biografii sportowych. Film przedstawia życie Ayrtona Senny, trzykrotnego mistrza świata Formuły 1, który zginął tragicznie w wieku 34 lat podczas wyścigu. Oparty na archiwalnych nagraniach, film pokazuje jego wspaniałą karierę oraz zaciętą rywalizację z Alainem Prostem. Senna oferuje głęboki wgląd w życie i ducha jednego z największych kierowców w historii, pozostawiając widza z refleksją nad ceną sukcesu.

Tamte dni tamte noce/ Call Me by Your Name (2017)

Miłośnicy romantycznych dramatów i pięknych krajobrazów i dobrej gry aktorskiej z pewnością będą zachwyceni tą propozycją. Akcja filmu toczy się w malowniczej północnej Italii latem 1983 roku, gdzie między 17-letnim Elio (Timothée Chalamet) a amerykańskim studentem Oliverem (Armie Hammer) rozwija się namiętne uczucie. Historia ich miłości, pełna emocjonalnych napięć i odkryć, jest głównym wątkiem tej opowieści. Reżyser Luca Guadagnino mistrzowsko oddaje atmosferę miejsca i czasu, tworząc film, który porusza i zachwyca jednocześnie.

Funny Games (1997)

To kolejna pozycja, którą muszę zacząć od małej prywaty, a mianowicie od faktu, że kto mnie zna, ten wie, że bez zdania o twórczości Michaela Haneke nie zaczynam dyskusji o filmach. Funny Games to film, który prawdopodobnie wielu widzom jest najbardziej znaną pozycją w filmografii Mistrza, chociażby dlatego, że kilka lat później (w 2008 roku) powstała jego amerykańska wersja, a właściwie replika tego austriackiego oryginału.

Funny Games to thriller psychologiczny opowiadający historię rodziny, która przybywa do swojego letniego domu, aby spędzić w nim wakacje. Ich spokój zostaje brutalnie przerwany przez dwóch młodych mężczyzn, którzy wkraczają do ich domu pod pretekstem pożyczenia jajek. Wkrótce okazuje się, że nie mają oni dobrych zamiarów, a ich wizyta zamienia się w okrutną grę pełną przemocy i terroru.

Haneke w Funny Games nie tylko testuje granice wytrzymałości widza na ekranową przemoc, ale także kwestionuje naszą fascynację brutalnością i jej przedstawieniem w mediach. Reżyser celowo łamie konwenanse, pozwalając postaciom zwracać się bezpośrednio do widza, co potęguje uczucie niepokoju i zaangażowania w wydarzenia na ekranie. Film jest surowym komentarzem na temat konsumpcji przemocy i moralnej odpowiedzialności zarówno twórców, jak i odbiorców.

Oryginalna wersja filmu zdobyła uznanie krytyków za swoją odwagę i innowacyjne podejście do tematu. Mimo że jego amerykański remake z 2008 roku, również wyreżyserowany przez Haneke, nie osiągnął takiej samej krytycznej akceptacji, to wciąż stanowi interesujący przykład reżyserskiej wierności własnej wizji, niezależnie od języka i kultury produkcji. Funny Games pozostaje jednym z najbardziej prowokacyjnych i kontrowersyjnych filmów w historii kina, skłaniając widzów do głębszej refleksji nad naturą przemocy i jej miejscem w naszej kulturze.

Duchy Inisherin/ The Banshees of Inisherin (2022)

Duchy Inisherin to propozycja, której nie warto przeoczyć. Akcja toczy się na irlandzkiej wyspie Inisherin, gdzie Pádraic (Colin Farrell) dowiaduje się, że jego przyjaciel Colm (Brendan Gleeson) nagle przestaje chcieć się z nim spotykać. W miarę rozwoju fabuły, konflikt między nimi przybiera na sile, prowadząc do dramatycznych i groteskowych wydarzeń. Film jest metaforą irlandzkiej wojny domowej, ale najbardziej zachwyca świetnymi kreacjami aktorskimi, czarnym humorem i niepowtarzalnym klimatem.

Lady Bird (2017)

To kolejny reżyserowany przez Gretę Gerwig, tytuł w naszym zestawieniu. Film Lady Bird zdobył uznanie zarówno widzów, jak i krytyków, otrzymując pięć nominacji do Oscara, w tym za najlepszy film i najlepszą reżyserię.

Fabuła skupia się na Christine Lady Bird McPherson (Saoirse Ronan), buntowniczej nastolatce z Sacramento, która pragnie uciec do Nowego Jorku na studia, z dala od swojej nadopiekuńczej matki (Laurie Metcalf). Film śledzi jej ostatni rok w liceum, pokazując zarówno wzloty, jak i upadki, zmagania z dorastaniem, pierwsze miłości i poszukiwanie własnej tożsamości. Relacje rodzinne i przyjacielskie, przeplatane humorem i dramatem, tworzą niezapomnianą opowieść o dojrzewaniu.

The Square (2017)

Cieszę się, że takie pozycje również znajdują się w bibliotece filmowej platformy Max. Film The Square autorstwa Rubena Östlunda to produkcja, która prawdopodobnie nie przypadnie do gustu każdemu widzowi, ale miłośnicy nietuzinkowego kina będą nim zachwyceni. Östlund serwuje tu satyrę na współczesne społeczeństwo i świat sztuki, pełną ironii i zaskakujących zwrotów akcji. Akcja filmu rozgrywa się w Szwecji, a głównym bohaterem jest kurator muzeum sztuki współczesnej, który zmaga się z codziennymi absurdami życia.

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech tego filmu jest jego sposób budowania napięcia oraz umiejętność balansowania pomiędzy komizmem a dramatem. Główna postać, grana przez Claesa Banga, wciąga widza w świat pełen moralnych dylematów i nieoczekiwanych sytuacji. Film zdobył Złotą Palmę na Festiwalu w Cannes, co świadczy o jego wysokiej wartości artystycznej i oryginalności.

The Square to produkcja, którą warto zobaczyć na platformie Max, szczególnie dla tych, którzy cenią sobie filmy skłaniające do refleksji i oferujące coś więcej niż tylko czystą rozrywkę.

Gia (1998)

Gia to historyczny dramat oparty na życiu i śmierci włosko-amerykańskiej modelki Gii Marie Carangi , która jest powszechnie uważana za pierwszą supermodelkę na świecie. Film opowiada o jej burzliwym i niezwykłym życiu.

W wieku zaledwie 17 lat Gia przeprowadziła się do Nowego Jorku i szybko dostała się pod skrzydła słynnej agentki modelek. Jej droga do sławy była szybka. Swoją nieodpartą osobowością i prowokacyjnym erotyzmem Gia szybko podbija okładki największych magazynów. Seks, bogactwo, przepych, sława – nic nie wydawało się niemożliwe.

Jednak kiedy jej kochanek Linda ją opuszcza, modelka popada w uzależnienie od heroiny. Ostatecznie Gia Carangi zapisała się na karcie historii niestety nie tylko jako pierwsza supermodelka, ale także jako jedna z pierwszych kobiet, które zmarły na AIDS…

Gia to wzruszające, intymne spojrzenie na krótkie, ale pełne pasji życie Carangi. Ten film, nakręcony w stylu przypominającym film dokumentalny, zawierający fragmenty pamiętnika Gii, zawiera mocne przesłanie dotyczące narkomanii, tożsamości i brutalnej natury branży modelek.

Wybór Angeliny Jolie do roli Gii Carangi był niezwykle trafiony. Wszak obie były oszałamiająco piękne i zbuntowane w okresie dorastania. Angelina Jolie prowadzi ten dramat z dużą prezencją i charyzmą – za to zdobyła Złoty Glob, a film, mimo że wielu osobom nieznany, stał się przełomowy dla jej kariery.

Wszystko ze mną OK? / Am I Ok? (2022) 

Am I OK? to produkcja Max, która w nietypowy sposób podchodzi do tematyki coming-outu, przedstawiając ją poprzez intymny portret kobiecej przyjaźni. Reżyserowany przez Tig Notaro i Stephanie Allynne film opowiada historię Lucy (Dakota Johnson), która w wieku 32 lat odkrywa swoją orientację seksualną, a towarzyszy jej w tym najlepsza przyjaciółka Jane (Sonoya Mizuno). Film porusza trudne emocje związane z coming-outem oraz wpływ, jaki ma to na ich przyjaźń, pokazując równocześnie humorystyczne i wzruszające momenty ich życia.

Film, choć momentami nierówny, zyskał uznanie za autentyczność przedstawionych relacji oraz rolę Dakoty Johnson, która świetnie oddaje skomplikowane uczucia swojej postaci.