Co najchętniej oglądaliśmy na HBO GO? Podsumowanie 2021 roku w Polsce

Sezon podsumowań trwa w najlepsze. Właśnie swoim przeglądem 2021 roku podzielił się serwis HBO GO, publikując listy najchętniej oglądanych seriali i filmów w Polsce. Wśród nich wiele tytułów nowych, ale i sporo klasyków kina i telewizji. Jakie produkcje podbiły serca Polaków w serwisie HBO GO w 2021 roku?

Najchętniej oglądane seriale w HBO GO w 2021 roku

Najwyższe miejsce na podium zajął serial Mare z Easttown z Kate Winslet w roli głównej. To historia policjantki z małego miasteczka, która prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa. Obserwując próby rozwikłania zagadki przez bohaterkę, coraz bardziej zagłębiamy się w jej tragiczne losy, jak i mroczne oblicze spokojnego pozornie miasteczka. Ta historia nie tylko porwała widzów, ale zachwyciła także krytyków. Za swoją kreację Kate Winslet otrzymała nagrodę Emmy oraz Złoty Glob 2022.

Co ciekawe, na drugim miejscu znalazła się Gra o tron, której ostatni sezon miał premierę w 2019 roku. O nim co prawda wiele osób wolałoby zapomnieć, ale szum wokół adaptacji powieści George’a R.R. Martina z pewnością nakręcają informacje o kolejnych serialach w tym uniwersum.

Poniżej lista 10 najpopularniejszych seriali w HBO GO w 2021 roku:

 1. Mare z Easttown
 2. Gra o tron
 3. Opowieść podręcznej
 4. Rick i Morty
 5. Przyjaciele
 6. Czarnobyl
 7. Księga czarownic
 8. Sukcesja
 9. I tak po prostu…
 10. Nierealne

Najpopularniejsze filmy w HBO GO w 2021 roku

Widzowie HBO GO najczęściej oglądali produkcje o superbohaterach. Dwa pierwsze miejsca zajmują filmy z uniwersum DC – bardzo wyczekiwana Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera oraz bardzo rozczarowująca Wonder Woman 1984. Tak jak pierwszy tytuł jest wersją reżyserską filmu z 2017 roku, tak druga część przygód Wonder Woman swoją premierę miała właśnie na platformie HBO. To znak pandemicznych czasów i tendencja, która może utrzymać się na dłużej.

Zagubiony w uniwersum DC? Zobacz nasze kompendium wiedzy o filmach DC

Bardzo wysoko znalazł się także program Przyjaciele: Spotkanie po latach, któremu towarzyszyło udostępnienie wszystkich sezonów kultowego sitcomu na HBO GO. Widzowie nie mniej chętnie śledzili dwie pierwsze części przygód Harry’ego Pottera, a wydarzenie Harry Potter. 20. rocznica: Powrót do Hogwartu ten wynik z pewnością poprawi.

Poniżej lista 10 najpopularniejszych filmów w HBO GO w 2021 roku:

 1. Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera
 2. Wonder Woman 1984
 3. Przyjaciele: Spotkanie po latach
 4. Ptaki nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn)
 5. Harry Potter i Kamień Filozoficzny
 6. Mulan
 7. Spectre
 8. Na noże
 9. Coco
 10. Harry Potter i Komnata Tajemnic

HBO GO – co warto obejrzeć w 2022 roku?

HBO GO oferuje około 800 filmów i ponad 300 seriali i jest jedną z najpopularniejszych platform streamingowych na świecie. Ten sukces zawdzięcza oczywiście renomie stacji-matki, czyli HBO. Stacja słynie przede wszystkim ze znakomitych seriali. To dla niej powstały takie ponadczasowe hity jak Kompania braci, Rodzina Soprano, Seks w wielkim mieście czy Gra o tron. Obok wielosezonowych produkcji, mocną stroną platformy są także miniseriale HBO, do których zalicza się wspomniana Mare z Easttown czy obsypany nagrodami Czarnobyl.

Warto dodać, że w 2022 roku HBO GO zostanie zastąpione przez usługę HBO Max, którą uruchomiono w Stanach Zjednoczonych w roku 2020. To powinno jeszcze lepiej wpłynąć na oferowany katalog seriali i filmów. HBO bowiem chętnie wykupuje prawa do ekskluzywnego streamowania takich produkcji, jak kultowi Przyjaciele, Harry Potter czy Matrix, a najnowsza część przygód Neo i Trinity miała premierę w kinach i równolegle na HBO Max w Stanach Zjednoczonych.

Jak widać, biblioteka dostępnych na HBO GO produkcji jest bardzo obszerna. Już dla nich warto zastanowić się nad subskrypcją, ale i nadchodzące premiery na HBO GO zapowiadają się całkiem smakowicie.

Źródło: HBO

Dowiedz się także o innych serwisach streamingowych: